• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 8 okt 2026

9:30

Mee met de markt: "Olieprijzen, rente en toezichthouders zetten de beurzen onder druk"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Wall Street sloot woensdag lager doordat de stijgende olieprijzen de inflatievrees opnieuw aanwakkerden. De S&P 500 verloor 0,2% ten opzichte van zijn recordniveau en maakte daarmee een einde aan een reeks van vier opeenvolgende winstdagen. De Dow Jones daalde met 0,7%. Aanleiding was een forse toename van Iraanse aanvallen op olietankers in de Straat van Hormuz, waardoor de prijs van Brentolie opliep tot ongeveer 100 dollar per vat. Ook de notulen van de septembervergadering van de Federal Reserve zetten beleggers aan tot voorzichtigheid: de meeste beleidsmakers blijven voorstander van een nieuwe renteverhoging vóór het einde van het jaar.
  • Industrieaandelen kregen de zwaarste klappen. De sector verloor tijdens de handel tot 2,5%. Caterpillar zakte bijna 6% nadat Amerikaanse toezichthouders een openbaar onderzoek hadden geopend naar mogelijk concurrentiebeperkende praktijken in de sector voor landbouwmachines. Ook bedrijven die actief zijn in de datacentersector, waaronder Emcor, gingen fors achteruit. Beleggers vragen zich opnieuw af of de sterke groei van de investeringen in artificiële intelligentie houdbaar is. Financiële aandelen verloren 0,4%, eveneens onder druk van de inflatievrees.
  • Twee afzonderlijke ontwikkelingen in het Midden-Oosten zorgen momenteel voor heel wat onrust op de markten. Iran heeft zijn aanvallen op olietankers in de Straat van Hormuz fors opgevoerd. Alleen al in oktober werden negen incidenten geregistreerd. Daarnaast vielen door Iran gesteunde Houthi-rebellen twee luchthavens in Saudi-Arabië aan, waarbij drie mensen om het leven kwamen. Daarbovenop meldde The Atlantic, op basis van twee bronnen binnen de Amerikaanse regering, dat het Witte Huis het Pentagon heeft gevraagd om in aanloop naar de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen opties voor militaire aanvallen op Iran uit te werken. Als reactie steeg de olieprijs donderdag tijdens de Aziatische handel tot boven 102 dollar per vat.
  • De Aziatische beurzen gingen vannacht over een breed front achteruit. Singapore werd het zwaarst getroffen: de belangrijkste beursindex verloor tot 3,3% en stevende daarmee af op zijn slechtste beursdag sinds maart. De grote banken van het land kregen rake klappen nadat JPMorgan had gewaarschuwd dat de stijgende obligatierentes hun winstgevendheid zouden aantasten. In Zuid-Korea daalde Samsung Electronics na de bekendmaking van een recordkwartaalwinst die toch net onder de analistenverwachtingen bleef. Ook Chinese aandelen verloren terrein toen de beurzen op het Chinese vasteland na een vakantieweek opnieuw opengingen. Vooral technologieaandelen stonden onder druk door bezorgdheid over hun waarderingen.
  • Op de resultatenagenda staan vandaag onder meer Tesco en PepsiCo. Tesco, de grootste supermarktketen van het Verenigd Koninkrijk, publiceerde vanochtend zijn halfjaarresultaten. We kijken vooral of de keten erin geslaagd is klanten te behouden en tegelijk de kosten onder controle te houden. Bij PepsiCo gaat de aandacht naar de vraag of hogere kosten de marges in de dranken- en snackactiviteiten nog steeds onder druk zetten. Morgen publiceert Delta Air Lines zijn resultaten. Gezien de forse stijging van de olieprijzen letten we vooral op de toelichting bij de brandstofkosten en op de vraag of de vraag naar vliegreizen standhoudt.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap