vr. 6 dec 2024
9:30
Mee met de markt: “Verrassen de arbeidsmarktcijfers in de VS vandaag ?”

- De Euro Stoxx 50 sloot 0,66% in het groen terwijl de Bel20 0,17% moest prijsgeven. In de VS was het een zwakke dag waarbij de S&P500 0,19% inleverde en de Nasdaq 0,17% lager eindigde. De Dow Jones daalde 0,55%. In Azië daalt de Japanse Nikkei met 0,77% terwijl China (Shenzhen +1,12%) en Hong Kong (Hang Seng 1,76%) de week op een positieve noot eindigen.
- Ook op het rentevlak was er weinig beweging: zowel de 2-jaarsrente (4,1254%) als de 10-jaarsrente (4,174%) in de VS bewogen nauwelijks. In Europa ging de 2-jaarsrente iets lager tot 2,08%, net als de 10-jaarsrente die eindigde op 1,97%.
- De olieprijs reageerde nauwelijks op de beslissing van OPEC+ om de productieverhoging opnieuw uit te stellen, deze keer zelfs met drie maanden naar het tweede kwartaal 2025. Het uitstel was verwacht, vandaar de lauwe reactie op de markt.
- Gisteren publiceerde Europa de kleinhandelsverkopen. Die daalden meer dan verwacht in oktober, nl met 0,5%. In september was er nog een stijging met 0,5%. De ondervraagde economen hadden een daling van 0,3% verwacht.
- De dollar noteerde gisteren op 1,0570 t.o.v. de euro. Investeerders zetten zich schrap voor een cruciaal banenrapport deze namiddag dat invloed zou kunnen hebben op de beslissing van de Federal Reserve over de rentetarieven in december. Het nonfarm payrolls report van november zal naar verwachting een toename van 200.000 banen laten zien, waarbij zwakker dan verwachte cijfers mogelijk speculaties over een renteverlaging aanwakkeren. 71% van de ondervraagden verwachten een rentedaling in december.
- Ondertussen bleek uit donderdag gepubliceerde data dat de eerste aanvragen voor werkloosheid meer stegen dan verwacht, tot 224.000, wat duidt op een mogelijke afkoeling van de arbeidsmarkt.
- Op de macrokalender vandaag: in de VS wordt reikhalzend uitgekeken naar het banenrapport en de werkloosheidscijfers. Verder wordt het consumentenvertrouwen van de Universiteit van Michigan gepubliceerd. Er zijn speeches van Fed-directeuren Bowman, Goolsbee, Hammack en Daly. In Duitsland staat de industriële productie op het programma.
- Er is quasi geen bedrijfsnieuws (Jensen en Berkeley zijn de voornaamste).