• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 18 nov 2025

9:30

Mee met de markt: “Vervliedend momentum”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Eens te meer lag de technologiesector aan de basis van roodgekleurde aandelenmarkten, en dat in afwachting van enkel belangrijke economische publicaties deze week, zoals de kwartaalcijfers van AI-moloch Nvidia (-1,9%) en het banenrapport van september. De Euro Stoxx 600 werd 0,5% lager gezet, de Dow Jones verloor 1,5%, met verliezen in het geliefde AI-segment, maar ook voor bedrijven zoals Salesforce  en Apple. De S&P 500 liet ook 1,4% liggen, terwijl de Nasdaq 1,5% lager werd gezet. In Azië daalde de Shanghai Composite met 0,46% naar 3.972 punten, naast een verlies met 1,1% voor de CSI 300. De Hang Seng in Hongkong verloor 0,9%, terwijl Zuid-Korea 3% onderuit ging en Japan 2,9% verloor.
  • Alphabet was gisteren een zeldzaam lichtpuntje (+3%) nadat Warren Buffett's Berkshire Hathaway onthulde dat het een belang had genomen in het moederbedrijf boven Google en YouTube. Dat Berkshire nog steeds waarde ziet in de AI-naam na de indrukwekkende koersprestatie dit jaar is een opsteker, al is de kans héél klein dat Buffett zelf direct verantwoordelijk was voor die beslissing. Tijd voor zijn opvolgers om te bewijzen dat zij de fakkel over kunnen nemen.
  • Bitcoin  kwam ook onder druk te staan met een daling van meer dan 3%. De cryptomunt bleef in het defensief nadat de waarde op vrijdag al even onder het niveau van 95.000 dollar zakte, wat aangeeft dat het risicosentiment blijft verzwakken. Vannacht ging er nog eens 5,4% van de prijs van bitcoin af tot onder de 90.000 dollar, 89.725 dollar om exact te zijn.
  • Ook andere munten zoals ethereum (-6% tot 2,988.29 dollar), Solana (-4%) en XRP (-5%) kenden een baaldag, zodat alle crypto-winsten sinds de verkiezing van Trump ondertussen de deur uitgingen. De totale marktwaarde van de cryptomunten bedraagt vandaag nog 3,07 biljoen dollar, terwijl dat op de piek iets meer dan 5 biljoen was.
  • Een deel van de malaise op de aandelenmarkten wordt toegeschreven aan de bocht die nogal wat directeurs van de Amerikaanse centrale bank recent maakten. Nee, een renteverlaging is niet ‘absoluut nodig’, zodat de kans op een renteknip in december ondertussen daalde van 90% naar 40%. Op zich is zo’n knipje niet meteen relevant voor de waardering van aandelen, maar het zet wél de toon inzake risicobereidheid.
  • De Amerikaanse 10-jaarsrentes stegen met 5 basispunten naar 4,25%, terwijl de Duitse Bunds 7 basispunten aandikten naar 2,18%. Noteer voor het gemak ook dat de Amerikaanse hypotheekrentes stabiliseerden rond 6,12% voor de 30-jaarsleningen.
  • Die voorzichtigheid weerspiegelde zich in de dollarindex, want die steeg 0,16% naar 99,46 punten. Dat zet druk op niet-dollarvaluta’s: de euro gleed wat verder af (€1 = $1,1598), de yen verzwakte verder ($1= 155,07 JPY). En ook de grondstoffen leden onder die beweging, al viel de schade heel erg goed mee. Voor een vat Brent-olie betaalt u nog 63,75 dollar per vat (-0,5%), terwijl de brede Bloomberg Commodity Index 1,1% verloor op weekbasis.
  • Er staat weinig economisch nieuws op het menu. In de VS krijgen we de import- en exportprijsindex voor oktober, de New York Fed Services Business Activity voor november en de industriële productie en capaciteitsbenutting voor oktober. Daarnaast is er ook een update van de NAHB huizenmarktindex. Hongarije beslist ondertussen over de beleidsrente, en dat wordt geflankeerd door toespraken van BOE’s Pill en Dhingra, en een toespraak van Fed’s Barkin over de economische vooruitzichten
  • Bedrijfsresultaten komen er van Baidu, Cango, Diploma, EHang Holdings, Home Depot, ICG, Imperial Brands, iQIYI, Kanzhun, Lufax Holding, Medtronic, MicroAlgo, PDD Holdings en Weibo.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap