• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 16 feb 2026

9:30

Mee met de markt: “Vlak slot, vakantie in het verschiet”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Wall Street klokte vrijdag licht hoger af, ondanks een terugval in het laatste uur, nadat de inflatie in januari iets lager uitviel dan verwacht. De consumentenprijzen stegen met 2,4% op jaarbasis terwijl op 2,5% gemikt werd, waardoor de al lang verhoopte twee renteverlagingen op de tafel blijven liggen. En dat is zeker zo na het opvallende sterke jobrapport eerder vorige week.
  • Maar aandelen lieten zich maar moeilijk overtuigen, met vooral scepticisme over de waarde van techbedrijven. De Nasdaq beperkte het verlies wel tot 0,22%, nadat Europa eerder op vrijdag al 0,13% lager afklokte. De BEL20 zakte 0,2%, terwijl Frankfurt (+0,25%) en Amsterdam (+0,6%) wel met winst de week uitgingen.
  • Tot dusver profiteerden defensieve aandelen van de rotatie weg uit de technologiesector. Die heeft last van zorgen over de enorme kosten van de AI-investeringen (660 miljard dollar ondertussen) en het verstorende effect van AI-concurrentie op sectoren zoals software. De bedrijven in die laatste sector verloren de afgelopen drie maanden ondertussen al 24%, onder meer omdat de aandeleninkoopprogramma’s in hun geheel met 7% daalden in omvang ten opzichte van een jaar geleden.
  • Naast defensieve aandelen profiteren obligatiemarkten ook van deze rotatie, zeker omdat de recente Amerikaanse economische data een scenario voor extra renteverlagingen door de Federal Reserve blijft ondersteunen. Een eerste keer zou in juni moeten plaatsvinden. De 2-jaarsrente in de VS daalde vrijdag met 5 basuspunten naar 3,41%, het laagste peil sinds midden 2022, terwijl ook de 10-jaarsrente 5 basispunten daalde tot 4,05%. Dat speelde in de kaart van de Amerikaanse dollar, die 0,2% won tegenover de yen ($1 = JPY 153,05) en de euro (€1 = $1,1866).
  • Op de grondstoffenmarkt stond aluminium onder druk na een bericht in de Financial Times dat voormalig president Trump van plan zou zijn bepaalde importtarieven op staal en aluminium te versoepelen. De goudprijs daalde 1,1% naar 4.990 dollar per ounce, terwijl zilver 1,7% verloor tot 76 dollar per ounce en de olieprijs stabiliseerde op 67,73 dollar per vat omdat Reuters berichtte dat de OPEC neigt naar een hervatting van de olieproductieverhogingen vanaf april. Ook de bitcoin (68.237 dollar) en Ether (1.955 dollar) lasten een adempauze in, om het plaatje van een rustdag te compenseren.
  • Er zat niet veel schwung in Azië, omdat de “Lunar New Year”-vakantie in onder meer Taiwan, China en Zuid-Korea vakantie opleverde. En een hele beperkte handel, wat zeker voor de overactieve valuta- en obligatiehandel broodnodige rust opleverde. Niet zo in Japan, waar sombere Japanse economische data net daardoor des te meer primeerden: de BBP-groei bleef er steken op 0,2% op jaarbasis, ver onder de verhoopte 1,6%, omdat overheidsbestedingen de activiteit onder druk zetten. Kersvers (her)verkozen premier Takaichi mag dus vol aan de bak met haar agressieve fiscale stimuleringsmaatregelen. Misschien daarom dat de Nikkei alsnog 0,2% steeg, na 5% winst voor vorige week. De MSCI Asia-Pacific kreeg er 0,4% bij.
  • Qua nieuwswaarde lag het zwaartepunt vandaag in Japan, zonder dat er enig vorm van bedrijfsresultaten die naam waardig tegenover staan. Wel komt het VK nog met nieuwe huizenprijsgegevens voor februari, terwijl de Eurozone inzicht geeft in de industriële productie in december. Speeches van ECB‑bestuurslid Nagel en Fed-lid Bowman brengen waarschijnlijk evenmin wat nieuws, maar belangrijker is dat naast China, Zuid-Korea en Taiwan ook Wall Street de deuren dicht houdt. Veel vakantie, en dus weinig handel. En dat zal in China trouwens een hele week duren, want de “Lunar New Year”-festiviteiten houden nog even aan.
  • Het is deze week trouwens lang wachten op economische actie, want pas op vrijdagkomen er verse PMI-sentimentsdata naar buiten, naast het BBP-cijfer van de VS over het vierde kwartaal.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap