• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 16 mei 2024

9:30

Mee met de markt: “Yes, de inflatie zakt. Feest!”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • In de aanloop naar de publicatie van de belangrijke Amerikaanse consumenteninflatiedata positioneerden de markten zich duidelijk voor een scenario dat de deur openhoudt voor een eerste Amerikaanse renteverlaging kort na de zomervakantie. De Amerikaanse rente daalde al met 2 tot 4 basispunten en die hoop bleek terecht!
  • De algemeneinflatiedaaldeindeVS namelijk naar 0,3% op maandbasis en 3,4% op jaarbasis, tegenover een verhoopte 3,5%, net zoas in maart. Ook de kerninflatie vertraagde zoals verwacht van 3,8% naar 3,6% omdat de inflatie in de dienstensector daalde van 0,5% naar 0,4% op maandbasis. Veel is dat allemaal niet, maar wel genoeg voor inflatieoptimisten om euforisch te reageren, al zullen deze data de afwachtende houding van de Fed niet wijzigen.
  • De Euro Stoxx 600 klokte na een late rally 0,61% hoger af, in een sessie waarbij zowat heelEuropa in het groen eindigde. De BEL20 kreeg er 1,5% bij, De AEX trok 0,3% hoger en de CAC40 dikte 0,2% aan. Op Wall Street koerste de S&P500 1,2% hoger, terwijl de Nasdaq met 1,4% winst andermaal de primus inter pares was.
  • Op sectorniveau is het daarom voldoende om enkel de verliezers aan te stippen. En dat zijn enkel de Europeseenergie-aandelen, ondanks een licht hogere prijs voor een vat Brent-olie (+0,2% tot 83 dollar). De Europese gasprijzen daalden wel met zo’n 1% tot 30 euro per MWh, maar gas weegt meestal amper op de koersvorming.
  • Op de rentemarkten was er natuurlijk ook best wel wat vuurwerk en dat niet enkel door het inflatierapport. In de marge stelden ook de kleinhandelsverkopen teleur, terwijl de New York Empire manufacturing index eveneens wees op toenemende economische zwakte. De Amerikaanse 10-jaarsrente daalde op die manier 6 basispunten tot 4,33%, tegenover 4,72% op 2 jaar. De dollar betaalde die beweging cash, want de munt verloor alweer terrein tegenover de euro (€1 = $1,0857).
  • ZelfdepatrooninDuitsland, waar de 10-jaarsrente eveneens daalde tot 2,41% en 2,88% op 2 jaar. Dat de ECB de beleidsrente in juni wil, kan en zo goed als zal verlagen, werd bevestigd door directeur Villeroy. De 2%-inflatiekaap ligt namelijk binnen handbereik, en de economie smeekt om zuurstof. Dat bleek duidelijk uit de voorjaarsprognoses van de Europese Commissie.
  • De Commissie mikt nu op 0,8% economische groei in de eurozone, wat in 2025 moet versnellen tot 1,4% in 2025. De paardenkracht wordt geleverd door een gestage expansie van de particuliere consumptie, doordat de aanhoudende groei van de lonen en de werkgelegenheid een stijging van het reële beschikbare inkomen in de hand werkt. De investeringsgroei zal wél wat afzwakken dooor de negatieve cyclus in de woningbouw, maar de Europese uitvoer kan wél wat versnellen.
  • Vannacht bleek dat Japanseeconomie in het eerste kwartaal met 0,5% kromp op kwartaalbasis, iets meer dan verwacht, terwijl de negatieve groei in het vierde kwartaal van 2023 nog wat negatiever bleek dan eerst gemeld. De particuliere consumptie daalde dan ook veel meer dan verwacht, en dat al vier kwartalen op rij (-0,7% in 1Q). De dalende koopkracht en de stijgende inflatie zijn duidelijk niet onschuldig, maar ook de kapitaaluitgaven van de bedrijven daalden met 0,8% op jaarbasis.
  • Op de economischekalender vinden we in de VS onder meer het aantal nieuwe wekelijkse werkloosheidsaanvragen, een update van de Philadelphia Fed business outlook voor mei én inzicht in de industriële productie in april. BBP-cijfers krijgen we uit Japan en Noorwegen, terwijl Polen de consumenteninflatie bekend maakt voor april. Daar mikken we op 4% toename op jaarbasis. – Speeches zijn er ook weer bij, onder meer van Nagel (ECB), Megan (BoE), Mester en Bostic (Fed).
  • Kwartaalcijfers zijn er ook weer in overvloed, onder meer van Applied Materials, Baidu, Copart, John Deere, Iqiyi, Jd.Com, Suncar, Take Two Interactive, Walmart, ABB, BTGroup, DeutscheTelekom, Easyjet, KBC, Nibe Industries, Sage Group, Siemens, Snam, Sweco, Swiss Re, Syensqo, Vallourec, Wienerberger, Exmar en Lucas Bols.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap