• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 18 aug 2026

10:00

Montea haalt JD Logistics binnen voor strategisch logistiek park in Willebroek

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Montea heeft een belangrijke nieuwe huurovereenkomst afgesloten met JD Logistics, de logistieke divisie van de Chinese e-commercegroep JD.com. De overeenkomst betreft een magazijn van 47.600 vierkante meter in Park De Hulst in Willebroek, één van de grootste logistieke sites binnen de portefeuille van Montea. Volgens KBC Securities-analist Lynn Hautekeete is de komst van deze internationale logistieke speler een belangrijke versterking voor de kwaliteit van de vastgoedportefeuille.

Montea?
Montea  is een GVV, gespecialiseerd in logistiek vastgoed in België, Frankrijk en Nederland. De vastgoedportefeuille van Montea vertegenwoordigt een totale vloeroppervlakte van meer dan 1,7 miljoen m², verspreid over meer dan 75 locaties. Montea NV is sinds 2006 genoteerd op NYSE Euronext Brussel (MON) en Parijs (MONTP).

JD Logistics kiest voor strategische locatie

JD Logistics huurt een magazijn van 47.600 vierkante meter in Park De Hulst in Willebroek. Het volledige logistieke park omvat volgens het jaarverslag 2025 ongeveer 67.500 vierkante meter verhuurbare oppervlakte. De site bevindt zich op een bijzonder strategische locatie tussen de autosnelwegen A12 en E19 en ligt bovendien vlak bij de containerterminal van Willebroek. Door die ligging is het park uitermate geschikt voor e-commerceactiviteiten en internationale distributie. Volgens Lynn bevestigt de overeenkomst de aantrekkelijkheid van Montea's logistieke portefeuille voor grote internationale spelers.

Topactief binnen de portefeuille

Park De Hulst behoort tot de zeven belangrijkste activa van Montea. De nieuwe huurder vervangt Decathlon, dat voordien één van de grotere huurders van de groep was en tot de twaalf belangrijkste huurders behoorde. Decathlon genereerde jaarlijks naar schatting tussen 2 miljoen euro en 2,5 miljoen euro aan huurinkomsten voor Montea. De exacte huurprijs per vierkante meter en het rendement van de nieuwe overeenkomst werden niet bekendgemaakt. Toch ziet Lynn de komst van JD Logistics als een positieve ontwikkeling gezien het profiel van de huurder en de omvang van het contract.

Montea blijft inzetten op groei

De aankondiging komt vlak voor de publicatie van de halfjaarresultaten op 20 augustus 2026. Lynn verwacht voor de eerste helft van het jaar totale inkomsten van 78,5 miljoen euro, EPRA-winst van 60,1 miljoen euro en een EPRA-winst per aandeel van 2,57 euro. Volgens haar blijft Montea goed op schema om de doelstellingen van het groeiplan "Track27" te realiseren.

Investeringsprogramma nadert doelstelling

Montea heeft inmiddels voor 1,007 miljard euro aan investeringen uitgevoerd of in onderhandeling, goed voor ongeveer 88% van het totale investeringsdoel van 1,15 miljard euro binnen het Track27-programma. Daarnaast verwacht de groep de komende twee jaar ongeveer 237.000 vierkante meter bijkomende logistieke ruimte te ontwikkelen. Het management mikt daarbij op een rendement op kostprijs van meer dan 6,5% voor de ontwikkelingspijplijn.

Skechers-project beïnvloedt gemiddelde rendement

Een belangrijk onderdeel van de ontwikkelingsportefeuille is het grote Skechers-project. Voor dat project werd eerder een minimaal rendement van 6,0% naar voren geschoven. Volgens Lynn ligt dat iets onder het gemiddelde van de overige ontwikkelingsprojecten, waardoor het mogelijk een licht drukkend effect heeft op het gemiddelde rendement van de volledige pijplijn.

Schuldgraad blijft onder controle

Montea verwacht dat de verhouding tussen nettoschuld en EBITDA zal oplopen tot ongeveer acht keer na de voltooiing van het Track27-programma. Dat is een logisch gevolg van het omvangrijke investeringsprogramma dat de onderneming momenteel uitvoert. Ondanks die stijging blijft het management vertrouwen houden in de financiële draagkracht van de groep en in het potentieel van de nieuwe projecten.

KBC Securities over Montea

Lynn Hautekeete verwelkomt de komst van JD Logistics als nieuwe huurder van Park De Hulst. Volgens haar versterkt deze overeenkomst de kwaliteit van de portefeuille met een internationale speler van hoog niveau op een strategische logistieke locatie. Tegelijk blijft Montea volgens haar goed op schema om de doelstellingen van het Track27-programma te realiseren, ondersteund door een omvangrijke ontwikkelingspijplijn en verdere investeringen in logistiek vastgoed. KBC Securities handhaaft daarom het koersdoel van 90 euro en de "Opbouwen"- aanbeveling voor Montea.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap