• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 25 mei 2023

15:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de volledigheid blikken we, voor de start van de opening van New York, nog even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika.

Nvidia pakt uit met sterke kwartaalprestatie en vooruitzichten dankzij AI 

  • De kwartaalcijfers van Nvidia (+28% nabeurs) werden op luid applaus onthaald. De groep stelde dan ook op geen enkel front teleur. De groep zette 7,19 miljard om en nam daarmee vlot de maat van de verwachting van 6,52 miljard dollar en ook de winst per aandeel ging met 1,09 dollar vrolijk boven de lat die op 92 dollarcent lag. En om die prestatie nog meer glans te geven, legde de groep de omzetverwachting voor het huidige kwartaal meer dan 50% boven de huidige marktverwachting. De katalysator achter zoveel moois is de sterke vraag naar de AI-chips van de groep. 

Snowflake zet beter dan verwachte kwartaalprestatie in de schaduw van de vooruitzichten 

  • De vooruitzichten van American Eagle Outfitters (-15% nabeurs) deden de aandelen de das om. Samen met ook al een gemengde kwartaalprestatie waarschuwde de groep dat de omzet in het huidige kwartaal eerder zal dalen, terwijl de markt rekening hield met een stijging van 1,6%. 

American Eagle Outfitters verwacht omzetdaling voor huidig kwartaal 

  • Cloudbedrijf Snowflake (-12% nabeurs) stelde na het luiden van de bel teleur met een zwakker dan verwachte omzetprognose voor het huidige kwartaal. Een en ander overschaduwde een sterke prestatie in het voorbije kwartaal waarbij de omzet 48% hoger afklokte op 624 miljoen dollar, beter dan de 608 miljoen dollar die was verwacht.  

Citigroup verandert geweer van schouder en plant IPO in plaats van verkoop Banamex 

  • Citigroup is van plan om zijn Mexicaanse activiteiten, Banamex, af te splitsen en afzonderlijk naar de beurs te brengen. De groep zocht eerder zonder succes naar een koper voor de divisie. Banamex kwam in 2001 voor 12,5 miljard dollar in de portefeuille van Citigroup terecht. De beursgang is gepland voor 2025.  

Abercrombie & Fitch verhoogt verwachting na sterker dan verwachte kwartaalprestatie 

  • Abercrombie & Fitch (+30%) pakte uit met een sterker van verwachte omzet van 836 miljoen dollar (815 miljoen verwacht). Daar boekte de groep bovendien onverwacht een winst per aandeel op van 39 dollarcent, terwijl de markt rekening hield met een verlies van 5 dollarcent. In de kwartaalprestatie zat bovendien voldoende jus om de vooruitzichten op te trekken. 

Kohl’s verrast met kwartaalwinst 

  • Kohl’s (+7,5%) verraste in het voorbije kwartaal met een winst per aandeel van 13 dollarcent, waarmee de gemiddelde verwachting van analisten van een verlies van 42 cent werd overtroffen. Die prestatie was onder meer te danken aan de de inspanningen van de nieuwe CEO Tom Kingsbury om minder gebruik te maken van kortingen die de marges ondermijnen. Daarnaast daalden de voorraden van het bedrijf met 6%, vergeleken met een stijging van 4% in het voorgaande kwartaal. Het bedrijf handhaafde zijn doelstellingen voor het hele jaar, ook al was de daling van de vergelijkbare kwartaalomzet van 4,3% groter dan verwacht. 

Meta Platforms verkoopt Gifhy aan Shutterstock  en boekt een minwaarde van 350 miljoen euro 

  • Meta Platforms verkoopt Gifhy aan Shutterstock  en boekt een minwaarde van 350 miljoen euro op de transactie. Shutterstock betaalt immers 53 miljoen euro, terwijl Meta er in 2020 400 miljoen voor ophoeste. Die overname was echter al vrij snel een doorn in het oog van de Britse mededingingsautoriteiten, waardoor Meta Platform de overname ongedaan moest maken. 

AMD maakt nieuwe line-up voor chips bekend

  • AMD (+8,2% nabeurs) recht de schouders in de concurrentie tegen Intel en Arm en maakte een nieuwe line-up bekend voor zijn Ryzen en Anthlon chips voor Chromebooks.  

Ark Invest maakt gebruik van koersval om extra Zoom-aandelen op te pikken 

  • Onder de noemer “Buy the dip” pikte Cathie Wood’s Ark Invest een extra pakketje Zoom-aandelen op.  In totaal werden voor 17,5 miljoen dollar extra aandelen ingeslaan nadat de aandelen zo’n 8% van hun waarde hadden verloren op een tegenvallend kwartaalrapport. 

OpenAI lanceert OpenAI Startup Fund van 175 miljoen dollar 

  • Luidens een bericht van de Amerikaanse SEC lanceerde OpenAI het OpenAI Startup Fund van 175 miljoen dollar waarvan het bedrijf eerder zei dat het de bedoeling is om bedrijven te steunen "die de grenzen verleggen van hoe krachtige AI de wereld positief kan beïnvloeden en het leven van mensen diepgaand kan veranderen." Eerder was OpenAI van plan om het fonds slechts met 100 miljoen dollar te spijzen. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap