• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 3 nov 2025

10:32

Resultaten derde kwartaal bij Post NL blijven onder verwachtingen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

KBC Securities-analist Michiel Declercq zag hoe de resultaten van het derde kwartaal van 2025 licht onder de verwachtingen uitkwamen. De omzetgroei bleef beperkten de winstgevendheid stond onder druk, vooral bij de pakjesdivisie. Toch bevestigde het bedrijf zijn jaarprognose, wat impliceert dat het vierde kwartaal bijzonder sterk zal moeten zijn, aldus KBC Securities-analist Michiel Declercq.

Groepsresultaten: lichte omzetgroei, negatieve bedrijfswinst

In het derde kwartaal van 2025 steeg de groepsomzet met 0,8% tot 762 miljoen euro, wat iets onder de verwachtingen van KBC Securities en de gemiddelde analistenverwachting (gav) van 770 miljoen euro lag. De genormaliseerde bedrijfswinst* (EBIT) kwam uit op -21 miljoen euro, tegenover een verwachting van -20 miljoen euro door KBC Securities en -17 miljoen euro volgens de gav. De nettowinst toerekenbaar aan minderheidsbelangen (NCI)** bedroeg -23 miljoen euro, eveneens slechter dan de verwachte -17 miljoen euro. De vrije kasstroom was negatief*** met -18 miljoen euro, wat wel beter was dan de verwachte -43 miljoen euro (KBC Securities) en -39 miljoen euro (gav).

*Genormaliseerde bedrijfswinst verwijst naar de bedrijfswinst (EBIT) van een onderneming, maar dan aangepast voor eenmalige of uitzonderlijke posten. Het doel is om een zuiverder beeld te geven van de structurele winstgevendheid van een bedrijf.

**Nettowinst toerekenbaar aan minderheidsbelangen (ook wel aangeduid als NCI of non-controlling interest) is het deel van de nettowinst van een dochteronderneming dat niet toekomt aan de moedermaatschappij, maar aan externe aandeelhouders die een minderheidsbelang hebben in die dochter.

***Negatieve vrije kasstroom betekent dat het bedrijf in die periode meer geld heeft uitgegeven dan het heeft gegenereerd uit zijn operationele activiteiten, na aftrek van investeringen.

Pakjesdivisie: groei vertraagt in september

De pakjesdivisie zag de omzet met 1,0% stijgen tot 581 miljoen euro, onder de verwachting van 595 miljoen euro. Het volume steeg met 1,0%, terwijl KBC Securities en de gav op 2,2% rekenden. De internationale volumes groeiden met 5%, terwijl de binnenlandse volumes stabiel bleven. Hoewel de prestaties tijdens de zomer solide waren, vertraagde de groei in september licht.

De prijs/mix-effecten* waren positief, maar de prijsverhogingen werden deels tenietgedaan door een ongunstige mix, veroorzaakt door een hogere concentratie van grote klanten in het binnenlandse segment. De aangepaste EBIT daalde van 6 miljoen euro in het derde kwartaal van 2024 naar 4 miljoen euro in 2025, wat ruim onder de verwachtingen lag (KBC Securities: 8 miljoen euro, gav: 10 miljoen euro).

*Prijs/mix-effecten verwijzen naar de impact van prijswijzigingen en wijzigingen in het verkochte productaanbod (de ‘mix’) op de omzet van een bedrijf. Prijs-effect is het effect van hogere of lagere verkoopprijzen op de omzet. Als een bedrijf zijn prijzen verhoogt en daardoor meer omzet genereert (zonder meer te verkopen), dan is dat een positief prijseffect. Mix-effect verwijst naar veranderingen in het type producten of diensten dat wordt verkocht. Sommige producten hebben hogere marges dan andere. Als een bedrijf bijvoorbeeld meer premiumproducten verkoopt dan goedkopere varianten, stijgt de gemiddelde verkoopprijs — zelfs als de prijzen zelf niet veranderen.

Maildivisie blijft onder druk

De omzet van de maildivisie bleef stabiel op 289 miljoen euro, iets boven de verwachtingen van KBC Securities (283 miljoen euro) en de gav (279 miljoen euro). De onderliggende daling van het postvolume bedroeg -5,0%, ondanks de eerste golf van verkiezingspost uit Nederland. De genormaliseerde EBIT kwam uit op -23 miljoen euro, in lijn met de verwachtingen.

Corporate en vooruitzichten

De genormaliseerde EBIT van de corporate-afdeling daalde licht van -1 miljoen euro in het derde kwartaal van 2024 naar -2 miljoen euro in het tweede kwartaal van 2025. Het bedrijf bevestigde zijn vooruitzichten voor 2025, waaronder een genormaliseerde EBIT in lijn met 2024 (53 miljoen euro) en een negatieve vrije kasstroom tussen 10 en 50 miljoen euro.

Regelgeving rond universele dienst (USO)

In oktober stelde de in Nederland bevoegde minister voor om de regelgeving rond de universele postdienst (USO) te versoepelen. De levertermijn zou vanaf 1 juli 2026 worden verlengd naar D+2 met een kwaliteitsdoelstelling van 90%, en vanaf een jaar later naar D+3 met 92% kwaliteit. Dat is een versoepeling ten opzichte van de huidige norm van 95%. Binnenkort wordt een beslissing verwacht over het beroep tegen de afwijzing van de aanvraag voor een financiële bijdrage voor 2025 en 2026, evenals over het verzoek tot intrekking van de USO-aanwijzing.

KBC Securities over het bedrijf

Volgens KBC Securities-analist Michiel Declercq lagen de prestaties in het derde kwartaal van 2025 licht onder de verwachtingen, vooral door een iets zwakkere groei in de pakjesdivisie in september. Daarnaast verwacht het bedrijf negatieve effecten van Amerikaanse handelsbelemmeringen in het vierde kwartaal.

Toch blijft de analist uitkijken naar de resultaten van het vierde kwartaal, aangezien het bedrijf zijn jaarprognose bevestigde. Met een jaar-tot-datum genormaliseerde EBIT van -26 miljoen euro, zou het vierde kwartaal meer dan 70 miljoen euro aan EBIT moeten opleveren om de doelstelling te halen. Gezien de structurele uitdagingen en de sterke afhankelijkheid van het vierde kwartaal, herhaalt Michiel Declercq zijn "Houden"-aanbeveling met een koersdoel van 1,1 euro. 

Na de Capital Markets Day verhoogde Michiel nog het koersdoel.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap