• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 6 jan 2023

10:52

Silvergate is de volgende crypto-dominosteen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het aandeel van Silvergate Capital kreeg gisteren een pandoering van 43% aan zijn been, zodat de marktwaarde daalde tot 700 miljoen dollar. Aanleiding is een persbericht waarin een scherpe daling gemeld werd van de cryptogerelateerde deposito's in het vierde kwartaal: minus 8 miljard dollar. Dat volgt rechtstreeks op de implosie van cryptobeurs FTX, waardoor Silvergate meteen overgaat tot een reductie van het personeelsbestand met 40%. Met een pak minder beheerd vermogen verdampen de inkomsten, zodat een verlaging van de operationele kosten de enige manier is om het bedrijf in leven te houden, weet financieel-econoom Tom Simonts.

Noodlijdend

De totale deposito's van klanten met digitale activa daalden van meer dan 10 miljard dollar per einde september tot 3,8 miljard dollar per einde december. Het bedrijf verkocht in het vierde kwartaal daarom al voor 5,2 miljard dollar aan schuldbewijzen, wat 718 miljoen dollar verlies opleverde. Dat is fors, maar ook nodig om de liquiditeit op peil te houden.

FTX-impact

Het trieste voorlopige winstrapport van Silvergate toont nog maar eens aan welke omvang de ondergang van FTX heeft gehad op de digitale activa-industrie. Nochtans had het management eerder gezegd dat het geen uitstaande leningen of investeringen in FTX had, maar het aandeel verloor sindsdien wel zowat 69% van zijn waarde. Samen met andere bedrijven is het afwachten geblazen in de hoop dat de storm gaat liggen en de schade beperkt blijft.

Thomas Hayes, voorzitter en managing member bij investeringsfirma Great Hill Capital, vat het als volgt samen op Reuters: "We zitten in een periode van 'eerst schieten, later vragen stellen' voor elk slecht nieuws in verband met crypto en crypto-gerelateerde bedrijven”.

Rente en blockchain als ankers

Maar er zijn ook andere factoren dan het algemene sentiment rond cryptovaluta. Silvergate heeft net als alle andere technologiebedrijven natuurlijk ook last van de fors gestegen rente, waardoor investeerders minder tuk zijn op risico-aandelen.

Maar ook operationeel zijn er wat katten te geselen. De firma vertraagde immers ook de lancering van een op blockchain gebaseerde betalingsoplossing en neemt daar een uitzonderlijke waardevermindering van 196 miljoen dollar voor in de boeken. Het betreft activa die zijn gekocht van Meta Platforms en die ondersteund werden door Diem Group. Pijnlijk, iets waar zowel het management, de klanten als de aandeelhouders mee van kunnen spreken.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap