• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 1 aug 2025

15:44

Sterke prestatie van beursgenoteerde aandelen bij Quest for Growth

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Quest for Growth boekte na de eerste jaarhelft van 2025 een nettowinst van 3,8 miljoen euro, tegenover een verlies van 1,9 miljoen euro een jaar eerder. De intrinsieke waarde per aandeel steeg met 2,9% tot 7,38 euro. De beursgenoteerde portefeuille presteerde sterk, terwijl de private activa opnieuw onder druk stonden, aldus KBC Securities-analist Livio Luyten.

Financiële prestaties: winst en stijgende NAV

Quest for Growth sloot de eerste helft van 2025 af met een nettowinst van 3,8 miljoen euro, wat overeenkomt met een rendement op eigen vermogen van 2,83% en een winst per aandeel van 0,20 euro. Daarmee komt het gecumuleerde verlies op de balans uit op -8,9 miljoen euro. Dat brengt het fonds een stap dichter bij het kunnen uitkeren van een belastingvrij dividend, al verwacht Livio Luyten dat dit in 2025 nog niet realistisch is.

De intrinsieke waarde per aandeel (NAVps) steeg van 7,17 euro eind 2024 naar 7,38 euro. De beurskoers steeg licht met 1,5% tot 4,04 euro. De korting op de NAV liep licht op tot 45,2%, tegenover 44,5% eind 2024, en blijft daarmee ruim boven het tienjarig gemiddelde van 25,5%.

Beursgenoteerde portefeuille: rendement van +9%

De beursgenoteerde aandelenportefeuille leverde in de eerste jaarhelft een geschat bruto rendement van +9% op, ondanks een volatiele marktomgeving. Topperformers waren Norbit (+76%), Nedap (+39%) en Melexis (+34%). Nieuwe posities werden ingenomen in De’Longhi, Arcadis, Beijer Alma en Norbit. Tegelijkertijd werden posities in Wolters Kluwer (totaalrendement >150%), Roche, Datron en Nexus (13-jarig IRR van ~20%) verkocht.

De beursgenoteerde portefeuille vertegenwoordigt momenteel 58,2% van de NAV. Livio Luyten benadrukt dat deze portefeuille goed beheerd is en aantrekkelijk gewaardeerd blijft, met een gemiddelde koers-winstverhouding onder 15.

Private activa: uitdagingen blijven

De private portefeuille blijft het zorgenkind. In de eerste jaarhelft werden vier follow-on investeringen gedaan, waaronder 1,55 miljoen euro in Gradyent (samen met het Capricorn Digital Growth Fund) en steun voor de turnaround van EclecticIQ. Analist Livio Luyten blijft positief over Sensolus en Confo Therapeutics. Daarnaast werden converteerbare leningen verstrekt aan Rein4ced en DMC.

De totale waarde van de private portefeuille bedraagt 13,8 miljoen euro, ofwel 10% van de NAV. In de eerste jaarhelft werd een waardeverlies van 0,5 miljoen euro geboekt.

Groeifondsen: gemengde prestaties

Quest for Growth investeerde 3,1 miljoen euro in de Capricorn Digital Growth en Sustainable Chemistry Funds. De waardering van het Healthtech Fund werd neerwaarts bijgesteld na het mislukken van de samenwerking tussen iSTAR Medical en AbbVie. De totale blootstelling aan fondsen bedraagt 35,5 miljoen euro (26% van de NAV), met een waardeverlies van 3,4 miljoen euro in de eerste jaarhelft. De uitstaande verplichtingen aan fondsen bedragen 26,6 miljoen euro, voornamelijk richting Capricorn Healthtech II en Digital Growth.

KBC Securities over Quest for Growth

Volgens Livio heeft Quest for Growth in de eerste jaarhelft van 2025 bemoedigende resultaten neergezet. De beursgenoteerde portefeuille presteerde sterk, met indrukwekkende rendementen van onder meer Norbit en Melexis. Tegelijkertijd blijven de private activa en groeifondsen onder druk staan, wat de uitkering van een belastingvrij dividend voorlopig onwaarschijnlijk maakt.

Toch blijft de waardering aantrekkelijk, met een NAV-korting van 45,2% en een goed gespreide portefeuille over digitale technologie (47%), gezondheidszorg (17%) en cleantech (34%). Livio Luyten hoopt dat in de toekomst meer kapitaal wordt toegewezen aan de beursgenoteerde segmenten, waar het rendement momenteel duidelijk hoger ligt.

Livio Luyten handhaaft zijn kopen-aanbeveling op ‘Kopen’ en bevestigt zijn koersdoel van 6,0 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap