• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 8 sep 2026

14:41

Texaf boekt stabiele halfjaarresultaten ondanks tijdelijke daling van de bezettingsgraad

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Texaf behaalde in de eerste helft van 2026 veerkrachtige resultaten, ondanks de complexe bedrijfsomgeving in de Democratische Republiek Congo en een tijdelijke daling van de residentiële bezettingsgraad. De vastgoedactiviteiten bleven stabiel, terwijl de steengroeve een sterk omzetherstel liet optekenen en de digitale activiteiten verder groeiden, aldus KBC Securities-analist Livio Luyten. Met Quartier des Parcs en Jardins de Kinsuka beschikt Texaf bovendien over concrete mogelijkheden om zijn vastgoedactiviteiten verder uit te breiden.

Texaf?
Texaf is een holding met hoofdkantoor in Brussel, maar alle bedrijven van Texaf zijn actief in de Democratische Republiek van Congo (DRC). Texaf heeft 3 bedrijfsdivisies namelijk 'Real Estate' (goed voor 95% van de activiteiten), 'Industry' en 'Digital'. De divisie 'Real Estate' houdt zich voornamelijk bezig met de ontwikkeling en verhuur van woningen en bedrijfsruimten, de divisie 'Industry' omvat een zandsteengroeve en de divisie 'Digital' bestaat momenteel uit investeringen in Partech Africa Fund I en II.

Bedrijfswinst stijgt ondanks beperkte omzetgroei

De groepsomzet van Texaf steeg in de eerste helft van 2026 met 3,3% tot 18,8 miljoen euro. De omzet uit de gewone bedrijfsactiviteiten nam met 3% toe tot 17,7 miljoen euro. De groei werd vooral ondersteund door het herstel van de steengroeve.

De recurrente bedrijfskasstroom steeg met 3,3% tot 8,9 miljoen euro. De recurrente bedrijfswinst ging 4,6% hoger tot 5,9 miljoen euro, wat overeenkomt met een marge van 31%.

De geconsolideerde nettowinst, aandeel van de groep, daalde daarentegen met 14% tot 3,9 miljoen euro. Die terugval was het gevolg van een eenmalige belastingaanpassing bij een onderneming die volgens de vermogensmutatiemethode wordt verwerkt, in combinatie met minder gunstige bewegingen bij de uitgestelde belastingen.

Texaf investeerde tijdens het eerste halfjaar in totaal 4,1 miljoen euro.

Tijdelijke daling van de residentiële bezetting

De omzet van de vastgoeddivisie bleef stabiel op 15,6 miljoen euro. De recurrente bedrijfswinst van het segment steeg met 2% tot 6,7 miljoen euro.

Die winstgroei was onder meer te danken aan lagere algemene kosten, waaronder lagere beveiligingskosten. Daarnaast moest Texaf geen waardeverminderingen in verband met btw boeken. Na beperkte eenmalige herstructureringskosten steeg de gerapporteerde bedrijfswinst van het vastgoedsegment met 3% tot eveneens 6,7 miljoen euro.

De gemiddelde bezettingsgraad van de residentiële portefeuille bedroeg 96,2%. Dat is lager dan de bezettingsgraad van bijna 100% die Texaf voordien realiseerde. Luyten beschouwt die terugval als ongebruikelijk en gaat ervan uit dat het om een tijdelijke huurderswissel gaat.

De vergelijkbare groei van de huurinkomsten bleef beperkt, afgezien van de automatische indexering. Texaf zal zich in de tweede jaarhelft daarom onder meer richten op het herstel van de bezettingsgraad.

Quartier des Parcs op schema

Het vastgoedproject Quartier des Parcs verloopt volgens planning. Het project omvat 19 villa’s en 14 appartementen.

Texaf verwacht de eerste woningen in het tweede kwartaal van 2027 te verhuren. Na ingebruikname moet het project jaarlijks 2,6 miljoen euro aan bijkomende huurinkomsten opleveren. Dat huurpotentieel is volgens de analyse bevestigd.

De vooruitgang bij Quartier des Parcs vormt daarmee een belangrijke motor voor de toekomstige groei van de vastgoedportefeuille. In de tweede helft van 2026 ligt de nadruk op de verdere afwerking van het project.

Verkoop Jardins de Kinsuka gestart

Texaf heeft eind juni ook de verkoop van de eerste fase van Jardins de Kinsuka opgestart. Die fase omvat 42 woningen.

De eerste reservaties zijn al binnen. De gemaakte kosten worden voorlopig geactiveerd in de voorraden. Eind juni ging het om een gecumuleerd bedrag van 1,3 miljoen euro.

De verkoop van de woningen in Kinsuka is een van de operationele prioriteiten voor de tweede jaarhelft. Samen met de toekomstige huurinkomsten uit Quartier des Parcs biedt het project Texaf bijkomende mogelijkheden om zijn vastgoedactiviteiten uit te breiden.

Sterk omzetherstel bij Carrigrès

De omzet van de steengroeve Carrigrès steeg met 34% tot 2,1 miljoen euro. Die groei was het gevolg van hogere volumes en een hogere gemiddelde verkoopprijs onder het nieuwe commerciële beleid.

De activiteit bleef op operationeel niveau verlieslatend. Het bedrijfsverlies bedroeg 0,2 miljoen euro, omdat de opbrengsten de kosten nog niet volledig dekten. De nettowinst van Carrigrès steeg wel licht tot 35.000 euro.

Texaf investeert in de modernisering van de activiteit. Een tertiaire breker en een performante zeefinstallatie worden geïnstalleerd en moeten in de tweede helft van 2026 in gebruik worden genomen. De nieuwe installaties moeten een verdere groei van de volumes en een herstel van de marges ondersteunen.

Ondanks het omzetherstel kent Luyten in zijn waarderingsmodel nog altijd geen waarde toe aan de steengroeve.

Digitale activiteiten bouwen verder op

Silikin Village behield een hoge bezettingsgraad. Bij de kantoorruimtes bedroeg die 97%.

De site breidde ook haar rol binnen het lokale ecosysteem uit met nieuwe programma’s en evenementen. Een van die initiatieven is xELLE, een door de Europese Unie gefinancierd programma voor vrouwelijke ondernemers.

De volgens de vermogensmutatiemethode verwerkte bijdragen van de digitale activiteiten waren 1 miljoen euro negatief. Daarin zat een eenmalige negatieve belastingaanpassing van 0,7 miljoen euro.

Die aanpassing volgde op een wijziging van de Congolese wetgeving, waardoor fiscale verliezen nog maximaal drie jaar kunnen worden overgedragen.

Het datacenter realiseerde een sterke omzetgroei en kon zijn onderliggende verlies verkleinen. De kosten voor de verdere opschaling blijven voorlopig wel op de resultaten wegen. Het datacenter ligt volgens Luyten nog steeds op schema om het break-evenpunt op het niveau van de bedrijfskasstroom te bereiken.

Vooruitzichten voor de tweede jaarhelft

Het management van Texaf mikt in de tweede helft van 2026 op een stabiele recurrente bedrijfswinst tegenover de eerste jaarhelft. De belangrijkste aandachtspunten zijn het herstel van de bezettingsgraad, de verkoop van de woningen in Kinsuka, de afwerking van Quartier des Parcs en de modernisering van de productielijn van de steengroeve.

Luyten ziet de lagere bezettingsgraad als een tijdelijke terugval, maar wacht de resultaten van de rest van het jaar af om te beoordelen hoe snel de situatie normaliseert.

De analist wijst daarnaast op de blijvende risico’s die verbonden zijn aan de activiteiten in de Democratische Republiek Congo. Het gaat onder meer om wetgevende, veiligheids- en gezondheidsrisico’s.

Op langere termijn blijft de vastgoeddivisie de kern van het verhaal van Texaf. Die divisie vertegenwoordigt meer dan 95% van de totale portefeuille. De kwalitatieve woningen en kantoorruimtes van Texaf in Kinshasa behoren tot het beperkte aanbod van moderne en beveiligde locaties met toegang tot verschillende voorzieningen.

De vraag wordt ondersteund door expats, overheidsinstellingen, ondernemingen en internationale organisaties. Meer dan 80% van de huurinkomsten is afkomstig van lokale en internationale organisaties en ondernemingen. De gemiddelde bezettingsgraad bedroeg over de voorbije vijf jaar meer dan 97%.

Naast vastgoed beschikt ook de digitale divisie volgens de analist over groeipotentieel op lange termijn. Via kapitaalverbintenissen met investeringsmaatschappij Partech krijgt Texaf toegang tot mogelijkheden om mee te investeren in potentieel snelgroeiende Afrikaanse technologiebedrijven.

Tot de belangrijkste langetermijnrisico’s behoren betwistingen rond de grondbank, problemen om geschikte ontwikkelingspartners te vinden, een neerwaartse herwaardering van de vastgoedportefeuille en het risico dat gronden die niet ontwikkeld kunnen worden slechts met een aanzienlijke korting verkocht raken.

KBC Securities over Texaf

KBC Securities-analist Livio Luyten beschouwt de halfjaarresultaten van Texaf als veerkrachtig. De tijdelijke daling van de residentiële bezettingsgraad remde de groei van de vastgoedinkomsten af, maar kostenbesparingen ondersteunden de bedrijfswinst.

Het herstel van Carrigrès, de hoge bezetting bij Silikin Village en de vooruitgang bij Quartier des Parcs en Jardins de Kinsuka bieden bijkomende groeimogelijkheden. Luyten wacht de rest van het boekjaar af om te beoordelen of de bezettingsgraad zich zoals verwacht herstelt, maar behoudt zijn positieve visie op het aandeel. Koersdoel: 51 euro. Aanbeveling: “Opbouwen”-aanbeveling.

KBC Securities geeft aan dat de analyses over Texaf vallen onder 'sponsored research'. KBC Securities krijgt een vergoeding van Texaf om het aandeel op te volgen. Texaf heeft niet het recht om KBC Securities instructies omtrent de research te geven.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap