• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 19 feb 2025

11:09

Vierde recordjaar op rij wat betreft inkomsten voor EVS

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

KBC Securities-analist Guy Sips meldt dat EVS  in 2024 opnieuw sterke resultaten heeft behaald en positieve vooruitzichten heeft voor 2025. Hij benadrukt dat EVS blijft innoveren binnen de omroepindustrie en dat het bedrijf een recordomzet heeft behaald voor het vierde opeenvolgende jaar. Sips verwacht dat EVS in 2025 verdere groei zal laten zien, mede dankzij een sterke orderportefeuille en gunstige marktdynamiek.

EVS?

EVS zorgde voor een revolutie in live sportuitzendingen dankzij zijn Live Slow Motion systeem, dat een wijdverspreide replay-technologie is geworden voor uitgezonden sportevenementen over de hele wereld.

EVS is vandaag een van de belangrijkste spelers in deze industrie, en na de overname van Axon, kan het zelfs bogen op een breed gamma van oplossingen die de volledige live productiecyclus bestrijken. Door zijn expertise in live productietechnologie helpt EVS zijn klanten de waarde van hun mediacontent te maximaliseren en een kijkervaring te creëren. Wil je EVS wat van naderbij leren kennen, kan je het verslag van de Capital Markets Day (november 2024) lezen.

Sterke brutomarges resulteren in hoger dan verwachte winst per aandeel

De totale jaaromzet groeide met 14,3% tot 198,0 miljoen euro, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 197,1 miljoen euro. De sterke brutomargeprestaties, gecombineerd met kostenbeheersing, leidden tot een EBIT (bedrijfswinst) van 45,0 miljoen euro, hoger dan de gemiddelde analistenverwachting van 44,1 miljoen euro. De nettowinst voor 2024 bedroeg 42,9 miljoen euro, resulterend in een winst per aandeel van 3,02 euro, wat de verwachting van 2,89 euro overtrof.

75 miljoen euro in kas, hoger dividend in ‘t verschiet

EVS gaf aan dat de netto kaspositie eind 2024 74,9 miljoen euro bedroeg. Volgens het dividendbeleid voor 2022-2024, zal EVS over 2024 een basisdividend van 1,10 euro uitkeren. EVS stelt nu voor om voor de komende drie jaar (2025-2027) een basisdividend van 1,20 euro per aandeel te betalen, een stijging met 9,1%.

In december 2024 lanceerde EVS een nieuw aandeleninkoopprogramma ter waarde van 10 miljoen euro. Tot 14 februari 2025 kocht het 176.891 aandelen in tegen een gemiddelde aandelenprijs van 30,65 euro voor in totaal 5,4 miljoen euro. EVS bezit momenteel 983.389 eigen aandelen, die 6,9% van het totale aantal aandelen vertegenwoordigen.

EVS behoudt het jaarlijks terugkoopprogramma van aandelen, voornamelijk gekoppeld aan de financiering van de langetermijnbeloningsplannen voor teamleden. Het bedrijf wijst erop dat bij een overschot aan liquide middelen, het zal overwegen om over te gaan tot een speciaal aandeleninkoopprogramma of een speciale dividenduitkering.

Daarnaast blijft een deel van de vrije kasstroom voorzien voor organische (op eigen kracht) en anorganische (via overnames) groei.

KBC Securities over EVS

Guy Sips verwacht dat EVS in 2025 verdere groei zal laten zien, mede dankzij een sterke orderportefeuille en gunstige marktdynamiek. EVS begon 2025 met een sterke orderportefeuille, die eind 2024 163,5 miljoen euro bedroeg, een stijging met 6,7% op jaarbasis. De orderportefeuille gereserveerd voor 2025 wordt geschat op 107 miljoen euro, een stijging met 6,6% op jaarbasis. Bovendien gaf EVS aan dat de pijplijn aan kansen voor 2025 sterk is, met een verwachte groei met 18% op jaarbasis. EVS zal ook verdere investeringen op Noord-Amerika richten om de doelstellingen voor die regio te versnellen.

Guy Sips blijft voorlopig bij een koersdoel van 40,5 euro en de “Kopen”-aanbeveling, maar past weldra zijn model aan, aan de nieuwe vooruitzichten die EVS verkondigde. Hij verhoogde pas nog (bij de halfjaarcijfers van 2024) het koersdoel voor EVS van 39 naar 40,5 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap