do. 11 apr 2024

Voor de bel
- Futures op Amerikaanse aandelenindexen wijzen op een lagere beursopening door de afnemende hoop op een renteverlaging door de Federal Reserve in juni.
- Europese aandelen dalen omdat voorzichtige beleggers het rentebesluit van de Europese Centrale Bank in de gaten hielden.
- Bij de Aziatische aandelen daalden Chinese aandelen na zwakkere CPI-gegevens en de Japanse Nikkei ging lager door technologie- en vastgoedaandelen.
- Ondertussen stijgt de dollar ten opzichte van zijn belangrijkste collega's in afwachting van de Amerikaanse producentenprijsgegevens.
- Bij grondstoffen dalen de prijzen van ruwe olie in de aanloop naar een maandelijks oliemarktrapport van de OPEC dat later op de dag wordt verwacht. Goud stijgt door de hoge Amerikaanse inflatiecijfers en geopolitieke onzekerheden.
Topnieuws
Amazon ziet kansen om kosten in fulfilmentnetwerk te verlagen
- Andy Jassy, CEO van Amazon.com, zei dat het e-commercebedrijf mogelijkheden ziet om de kosten in zijn fulfilmentnetwerk te verlagen, nadat het de afgelopen maanden het personeel in een aantal divisies had ingekrompen. Onder ‘fulfiment’ valt de service die hulp en diensten biedt op het gebied van opslag, verpakking en verzending aan verkopers van producten op Amazon. Zo kunnen verkopers op de Amazon-marktplaats zich meer richten op marketing en het contact met klanten.
Autoprijzen zakken maar verzekeringskosten voor auto’s stijgen
- Momenteel dalen de autoprijzen na een recordstijging tijdens de COVID-19-pandemie. Maar ten minste een deel van die lagere kost voor consumenten wordt tenietgedaan door stijgende autoverzekeringstarieven die voor sommige modellen nu meer dan een kwart van de totale kosten van het bezit van een voertuig uitmaken.
Meta vervaagt Instagram-berichten met naaktheid in nieuwste stap voor veiligheid van tieners
- Instagram zal functies testen die berichten met naaktheid vervagen om tieners te beschermen en te voorkomen dat potentiële oplichters hen bereiken, zei het moederbedrijf Meta terwijl het probeert de bezorgdheid over schadelijke inhoud op zijn apps weg te nemen.
Aandelen in de kijker
- CarMax: de verkoper van tweedehands voertuigen boekte een winstdaling met bijna 27% in het vierde kwartaal, als gevolg van een verminderde winstgevendheid van verkochte eenheden. Te midden van een verminderd aanbod van nieuwe auto's tijdens de pandemie, hadden CarMax en andere verkopers van gebruikte auto's meer voertuigen gekocht tegen hoge autoprijzen. De nettowinst in het kwartaal eindigend op 28 februari daalde tot 50,3 miljoen dollar, of 32 cent per aandeel, vergeleken met 69 miljoen dollar, of 44 cent per aandeel een jaar geleden.
- Alphabet: Google zal 1 miljard dollar investeren om de digitale connectiviteit tussen de VS en Japan te verbeteren via twee nieuwe onderzeese kabels, zei het bedrijf tijdens een bezoek van de Japanse premier om de banden tussen de landen te versterken. De twee onderzeese kabels, Proa en Taihei, zullen de connectiviteit tussen de VS, Japan en meerdere eilandstaten en -gebieden in de Stille Oceaan verbeteren, aldus Google in een blogpost.
- Apple: Werknemers in de Apple-winkel in Short Hills, New Jersey, hebben een vakbondsvertegenwoordiging aangevraagd. Apple zei in een verklaring dat het "onze retailteams altijd in de top van de markt heeft betaald en dat we uitzonderlijke en uitgebreide voordelen bieden voor alle fulltime en parttime werknemers."
- Archer-Daniels-Midland: de CEO van het bedrijf, Juan Luciano, kreeg in 2023 24,4 miljoen dollar betaald, een daling van 1% ten opzichte van het voorgaande jaar. De in Chicago gevestigde graanhandelaar wordt geconfronteerd met boekhoudkundige problemen uit het verleden die hebben geleid tot twee overheidsonderzoeken en het bedrijf hebben gedwongen zes jaar aan financiële gegevens te herzien.
- Blackstone: Het bedrijf en CVC behoren tot een lijst van potentiële bieders voor de Europese festivalorganisator Superstruct Entertainment. Superstruct, dat evenementen organiseert zoals het elektronische muziekfestival Sonar in Spanje en Mysteryland in Nederland, zou bij een verkoop kunnen worden gewaardeerd op maar liefst 1,5 miljard pond. Private-equity-eigenaar Providence werkt samen met adviseurs van Liontree en HSBC om de belangstelling te peilen en zal de komende maand een formeel veilingproces lanceren.
- Moderna: Het bedrijf zei dat het zijn plannen om een vaccinproductiefaciliteit in Kenia te bouwen had gepauzeerd, na een post-pandemische daling van de vraag naar COVID-19-vaccins. Het bedrijf had in 2022 gezegd dat het ongeveer 500 miljoen dollar zou investeren in de Keniaanse faciliteit en elk jaar maar liefst 500 miljoen doses van zijn mRNA-vaccins aan het continent zou leveren. Het had ook plannen om al in 2023 te beginnen met het vullen van doses van zijn COVID-vaccin in Afrika. De vraag naar COVID-vaccins is sindsdien echter afgenomen na het einde van de pandemie en Moderna heeft sinds 2022 geen vaccinbestellingen voor Afrika meer ontvangen.
- Regeneron Pharmaceuticals: Het Amerikaanse ministerie van Justitie beschuldigde woensdag het bedrijf van het manipuleren van het medicijnprijsstellingsproces van Medicare door de gemiddelde verkoopprijs voor zijn dure maculaire degeneratiemedicijn Eylea op te blazen. Regeneron noemde de beschuldigingen in een verklaring ongegrond.
Aanbevelingen
• Apple: JPMorgan verlaagt het koersdoel van $ 215 naar $ 210, daarbij verwijzend naar meerdere tegenwind voor het bedrijf, waaronder de verkoop in China en meer regelgevend toezicht in meerdere regio's.
• Devon Energy: Gerdes Energy Research verlaagt de rating van koop- en koersdoel naar neutraal van $ 60 naar $ 59, en zegt dat de productie van het bedrijf fractioneel per jaar zou moeten dalen, uitgaande van ongeveer $ 3,5 miljard aan jaarlijkse kapitaaluitgaven voor zijn projecten.
• Qualcomm: Bernstein verhoogt de richtprijs van $ 170 naar $ 200 en zegt dat de platforms van het bedrijf het potentieel hebben om belangrijke wegen te zijn voor de implementatie van generatieve AI.
• Starbucks: Stifel verlaagt de richtprijs van $ 90 naar $ 102, met vermelding van het lagere groeipercentage van het bedrijf en minder vraag van klanten met een laag inkomen.
• UnitedHealth Group: JPMorgan verlaagt het koersdoel van $ 586 naar $ 546, wat wijst op aanzienlijke onzekerheid en een meer uitdagende omgeving in de aanloop naar de resultaten van het bedrijf over het eerste kwartaal.