• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 15 mei 2024

14:45

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Futures op Amerikaanse aandelenindexen bleven gematigd en de rente op staatsobligaties daalde in afwachting van de consumenteninflatiecijfers van april. De goudprijs steeg toen de dollar verzwakte tot het laagste punt in een maand ten opzichte van de euro. Bovendien zullen een hele reeks functionarissen van de Federal Reserve later op de dag spreken. In Europa stuwden uitbundige winstrapporten van bedrijven als Commerzbank en Experian zowel de benchmarkindex van het continent als de Britse FTSE 100 naar recordhoogtes.
     
  • Omgekeerd stonden de Chinese aandelen onder neerwaartse druk na de aankondiging van Amerikaanse tarieven, terwijl Japanse aandelen de vroege winsten ongedaan maakten en vlak sloten als gevolg van voorzichtige binnenlandse bedrijfsvooruitzichten.
     
  • Ondertussen stegen de olieprijzen door bezorgdheid over bosbranden die de Canadese teerzanden bedreigen en de verwachting van een daling van de Amerikaanse voorraden ruwe olie en benzine. Los daarvan wordt verwacht dat Cisco zijn winstrapport zal publiceren nadat de markten zijn gesloten.

Topnieuws

Powell van de Fed verwacht dat de inflatie zal dalen, maar niet zo zelfverzekerd als voorheen

  • Jerome Powell, voorzitter van de Federal Reserve, gaf dinsdag een optimistische beoordeling van waar de Amerikaanse economie nu staat, met vooruitzichten voor een aanhoudende bovengemiddelde groei en vertrouwen in een dalende inflatie die, hoewel uitgehold door recente gegevens, grotendeels intact blijft.

Musk's Neuralink heeft al jaren problemen met zijn kleine draadjes

  • De onthulling van Neuralink vorige week dat kleine draadjes in de hersenen van de eerste patiënt uit positie waren getrokken, is een probleem waar het bedrijf Elon Musk al jaren van op de hoogte is, volgens vijf mensen die bekend zijn met de zaak.

Amerikaanse senatoren onthullen routekaart voor AI-beleid, streven naar een impuls voor overheidsfinanciering

  • Een tweeledige groep Amerikaanse senatoren, waaronder meerderheidsleider Chuck Schumer, riep op tot een grote sprong in de financiering van overheidsonderzoek naar kunstmatige intelligentie terwijl ze debatteren over nieuwe wettelijke waarborgen.

GameStop, AMC stijgen in zware handel terwijl meme-aandelen weer brullen 

  • De aandelen van GameStop en AMC stegen hoger in de volatiele premarket-handel, waarmee een rally werd verlengd die begon nadat "Roaring Kitty" Keith Gill, de centrale figuur achter de meme-aandelenrazernij van 2021, weer opdook op sociale media.

Amazon Web Services plant investering van 8,4 miljard dollar in de cloud in Duitsland

  • Amazon Web Services zei dat het van plan is om tot 2040 8,44 miljard dollar in Duitsland te investeren terwijl het een cloud computing-infrastructuur speciaal voor Europa bouwt.

Aandelen in de kijker

  • Alphabet: YouTube zei dinsdag dat het zich zou houden aan een rechterlijke beslissing en de toegang in Hong Kong tot 32 videolinks die als verboden inhoud worden beschouwd, zou blokkeren, in wat volgens critici een klap is voor de vrijheden in het financiële centrum te midden van een veiligheidsmaatregel. De actie volgt op een verzoek van de regering van het Hof van Beroep van Hongkong om een verbod op een protestlied genaamd "Glorie aan Hong Kong".
     
  • BlackRock: Het bedrijf wil zijn aandeel in India's 500 miljard dollar aan volledig belegbare staatsobligaties verhogen via onlangs gelanceerde exchange traded funds (ETF's), aldus een vastrentende strateeg bij het bedrijf. Deze obligaties, die onder een Fully Accessible Route (FAR) zijn geplaatst en geen buitenlandse investeringslimieten hebben, zullen vanaf juni worden opgenomen in de schuldindex voor opkomende markten van JPMorgan en hebben belangstelling gewekt van buitenlandse geldbeheerders.
     
  • Eli Lilly: Het bedrijf heeft een schikkingsovereenkomst gesloten met een Totality Medispa die namaakversies van zijn populaire diabetesmedicijn Mounjaro en afslankbehandeling Zepbound had verkocht, zei de medicijnfabrikant dinsdag. Als onderdeel van de deal zal Totality Medispa een geldelijke betaling doen aan Lilly en zal het niet langer het merk Lilly gebruiken bij de promotie van een van haar producten.
     
  • ExxonMobil: Het bedrijf heeft de jaarlijkse onderhoudswerkzaamheden aan de Joliet-raffinaderij met een capaciteit van 250.000 vaten per dag in Illinois afgerond en is bezig met het herstarten van de activiteiten. De Joliet-raffinaderij verwerkt voornamelijk Canadese ruwe olie en produceert volgens de website van het bedrijf ongeveer 9 miljoen gallons benzine en diesel per dag.
     
  • JPMorgan Chase & New York Community Bancorp: De omstreden regionale kredietverstrekker New York Community Bancorp zei dinsdag dat het heeft ingestemd met de verkoop van ongeveer $ 5 miljard aan hypothecaire magazijnleningen aan JPMorgan Chase. De deal versterkt de liquiditeit en het kapitaal van NYCB terwijl het een cruciale ommekeer doorvoert om de komende twee jaar weer winstgevend te worden. NYCB verwacht dat de transactie 65 basispunten zal toevoegen aan zijn CET1-kapitaalratio en zijn liquiditeitsprofiel zal versterken, aangezien de opbrengst van de verkoop zal worden geherinvesteerd in contanten en effecten.
     
  • Meta Platforms: De Maleisische minister van Communicatie uitte dinsdag zijn verontwaardiging over Meta Platforms en eiste dat het uitlegde waarom het Facebook-berichten van lokale media had verwijderd over de ontmoeting van de premier deze week met een Hamas-leider. Maleisië, met een moslimmeerderheid, een uitgesproken voorstander van de Palestijnse zaak, heeft een brief gestuurd waarin Meta wordt gevraagd om uitleg te geven over het verwijderen van berichten van twee mediaorganisaties over de bijeenkomst van Anwar, en heeft het Facebook-account van een derde verkooppunt over Palestijnse kwesties gesloten.
     
  • Plug Power: Het Amerikaanse ministerie van Energie zei dinsdag dat het een voorwaardelijke leninggarantie van maximaal $ 1,66 miljard heeft aangeboden aan Plug Power om het te helpen bij de bouw van maximaal zes fabrieken om schone waterstof te produceren. De waterstofbrandstof van de fabrieken zou brandstofcel-elektrische voertuigen aandrijven die worden gebruikt in materiaalbehandeling, transport en zware industrie, aldus het bureau voor leningprogramma's van de afdeling.
     
  • Tesla: Tesla is van plan om nog eens 601 werknemers in Californië te ontslaan, zei het in een bericht aan de deelstaatregering, aangezien de autofabrikant wereldwijd een reeks ontslagen doorvoert die een maand geleden begonnen te midden van dalende verkopen en toenemende prijsconcurrentie. Het laatste ontslagplan zou gevolgen hebben voor werknemers in Tesla's faciliteiten in Palo Alto en Fremont, Californië, en zal ingaan tijdens de periode van 14 dagen die begint op 20 juni 2024.

Aanbevelingen

 

  • Altus Power: JPMorgan verlaagt de rating van overwogen naar neutraal, en klinkt voorzichtig over de uitkomst van de strategische evaluatie die wordt uitgevoerd.
     
  • Dick's Sporting Goods: Jefferies verhoogt het koersdoel van $ 211 naar $ 212, in de verwachting dat de toename van het voet- en webverkeer de marges zal verbeteren.
     
  • Home Depot: TD Cowen verlaagt het koersdoel van $ 440 naar $ 420, wijzend op neerwaartse risico's van zwakkere macro-vraagfactoren.
     
  • Intuitive Machines: Canaccord Genuity verlaagt het koersdoel van $ 14 naar $ 11, op basis van de verlaagde omzetverwachting van het management.
     
  • Jack in the Box: Wedbush verlaagt het koersdoel van $ 78 naar $ 68, daarbij verwijzend naar de bemoedigende groei van de eenheden en het herverrijkingstraject.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap