• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 12 jun 2024

14:22

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De futures op Wall Street noteerden iets hoger, terwijl beleggers wachtten op belangrijke cijfers over de consumentenprijzen en de conclusie van de beleidsvergadering van de Federal Reserve later op de dag.
  • Europese aandelen handelden in het groen. De Japanse Nikkei eindigde lager, gedrukt door verliezen bij enkele zwaargewichten, waaronder Fast Retailing.
  • De dollar noteerde iets lager ten opzichte van een valutamand. De goudprijzen bleven binnen een bandbreedte. De olieprijzen stegen, nadat IE (Internationaal Energie Agentschap) en OPEC allemaal een daling van de wereldwijde voorraden voorspelden in de tweede helft van 2024.

Topnieuws

Fed houdt rente naar verwachting stabiel, verwacht minder verlagingen in 2024

  • De Federal Reserve zal de rentetarieven naar verwachting ongewijzigd laten, met nieuwe economische projecties van de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank die waarschijnlijk minder renteverlagingen zullen laten zien dit jaar en een vertraagde start van de versoepeling van het monetaire beleid.

Oracle wint door AI-boost in cloudinfrastructuur

  • De aandelen van Oracle maakten een sprong toen beleggers zich verheugden over een hausse in de vraag naar de relatief goedkope cloud-infrastructuurdiensten van het bedrijf voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Capital Group schudt strategie op om 4 miljard dollar te bereiken in 2031

  • Capital Group wil zijn vastrentende activiteiten uitbreiden, zijn expansie in het buitenland versnellen en diversifiëren ten opzichte van zijn kernactiviteiten in de aandelensector om de terugtrekking van klanten tegen te gaan en te concurreren met sneller groeiende rivalen op het gebied van fondsen, vertelde zijn CEO Mike Gitlin aan Reuters.

Volgens Kantar wordt Apple het eerste wereldwijde merk van 1 miljard dollar

  • Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple is het eerste merk dat de grens van 1 miljard dollar aan merkwaarde heeft overschreden, een sprong van 15% ten opzichte van vorig jaar.

MediaTek ontwerpt Arm-gebaseerde chip voor Microsoft's AI-laptop

  • De Taiwanese chipontwerpgigant MediaTek is bezig met de ontwikkeling van een op Arm gebaseerde personal computerchip waarop het Windows-besturingssysteem van Microsoft zal draaien.

Aandelen in de kijker

Aon: de verzekeringsmakelaar en de U.S. International Development Finance Corporation bieden een 350 miljoen dollar oorlogsverzekeringsprogramma aan voor Oekraïne om kapitaalinvesteringen en economisch herstel te ondersteunen. Het programma bestaat uit 300 miljoen dollar oorlogsverzekering voor de Oekraïense gezondheidszorg en landbouwsector, en 50 miljoen dollar oorlogsherverzekering - een verzekering voor verzekeraars. Het oorlogsherverzekeringsprogramma is ontwikkeld in samenwerking met het Oekraïense ministerie van Economische Ontwikkeling en Handel. Een oorlogsverzekering dekt bedrijven voor oorlogsschade aan hun eigendommen. Westerse verzekeraars hebben zich grotendeels teruggetrokken uit het verzekeren van Oekraïne na de inval van Rusland in februari 2022. Makelaars zijn echter op zoek gegaan naar manieren om die leemte op te vullen.

Apple: het Amerikaanse technologiebedrijf is het eerste merk geworden dat de 1 miljard dollar aan merkwaarde heeft overschreden, een sprong van 15% ten opzichte van vorig jaar, zo bleek uit een wereldwijde ranglijst van Kantar's BrandZ. De iPhone-maker behield zijn kroon als 's werelds meest waardevolle merk voor het derde achtereenvolgende jaar in 2024. Eerder deze week onthulde Apple nieuwe AI-functies, waarvan wordt verwacht dat ze de vraag naar iPhones weer aanwakkeren en de verkoopdaling van zijn best verkopende product omkeren als gevolg van haperende consumentenbestedingen en oplevende tech-rivalen. Met een marktkapitalisatie van 3,18 miljard dollar staat Apple net achter Microsoft met 3,22 miljard dollar en voor op AI-chipgrootmacht Nvidia met 2,97miljard dollar. Surfend op een golf van AI-enthousiasme en een hausse in de vraag naar chips, is Nvidia voor het eerst opgenomen in Kantar's lijst van top 10 meest waardevolle merken ter wereld. De merkwaarde is bijna verdrievoudigd tot meer dan 200 miljard dollar ten opzichte van een jaar eerder, waardoor Nvidia het zesde meest waardevolle merk is geworden, aldus het adviesbureau. Los daarvan kondigde Apple van CEO Tim Cook maandag op het podium een flitsende deal aan met OpenAI om het krachtige model voor kunstmatige intelligentie op te nemen in zijn spraakassistent Siri.

Ford Motor: de Amerikaanse autofabrikant zei dat het van plan is om ongeveer 1.600 banen te schrappen in zijn assemblagefabriek in Valencia, Spanje. Het bedrijf, dat ongeveer 4.700 werknemers in dienst heeft in de fabriek, vertelde de vakbonden dat het van plan is om 600 banen permanent te schrappen, terwijl het open staat om te onderhandelen over de mogelijke heraanwerving van ongeveer 1.000 werknemers in een later stadium. Dit is het tweede banenreductieplan dat Ford in twee jaar heeft aangekondigd, nadat het bedrijf een plan onthulde om in 2023 1.100 banen te schrappen in de fabriek in Almussafes, in de regio Valencia.

GameStop: het bedrijf zei dat het een "at-the-market" aandelenemissie van zijn aandelen had voltooid van 2,14 miljard dollar aan bruto-opbrengst op te halen, dagen na de eerste livestream van meme stock influencer Keith Gill in drie jaar. Tijdens een livestream op vrijdag met meer dan 600.000 kijkers, maakte Gill, de sleutelfiguur achter een spectaculaire stijging van de aandelen van het worstelende bedrijf in 2021, grappen over memes en doorspekte hij zijn bespreking van GameStop met verschillende disclaimers. Het aandeel sloot de sessie bijna 40% lager af. GameStop zei dat het de maximale hoeveelheid van 75 miljoen aandelen had verkocht die waren geregistreerd onder het programma. Volgens berekeningen van Reuters bedroeg de gemiddelde verkoopprijs van elk GameStop-aandeel ongeveer 28,50 dollar. De aandelen van het bedrijf sloten op 30,49 dollar na de handel van dinsdag. Het bedrijf zei dat het van plan is om de opbrengst te gebruiken voor algemene bedrijfsdoeleinden, die het volgende kunnen omvatten acquisities en investeringen.

Obsidian Energy: de Canadese Woodland Cree First Nation zei dat het een einde heeft gemaakt aan het geschil met de olie- en gasproducent over uitbreiding van de booractiviteiten op zijn traditionele grondgebied. "Na bemiddelde onderhandelingen zijn we tot een principeovereenkomst gekomen die de rechten en belangen van de Nation en Obsidian Energy Ltd. in evenwicht brengt. zei Woodland Cree Chief Isaac Laboucan-Avirom in een verklaring. Obsidian Energy werd gedwongen om vorige maand de productie op twee van zijn locaties stil te leggen in een lopend geschil met de inheemse gemeenschap. De Woodland Cree First Nation uitte in februari voor het eerst kritiek op Obsidian Energy omdat het bedrijf zijn zorgen over zijn activiteiten niet had weggenomen, nadat toezichthouders hadden gezegd dat de Canadese olie- en gasproducent verantwoordelijk was voor een reeks aardbevingen.

Rentokil: aandelen van het bedrijf maakten een sprong nadat de Trian Fund Management van activistische belegger Nelson Peltz een aanzienlijk belang in het Britse ongediertebestrijdingsbedrijf verwierf. Het in New York gevestigde hedgefonds, dat nu tot de top 10 aandeelhouders van Rentokil behoort, zei dat het contact had opgenomen met het bedrijf om "ideeën en initiatieven", aldus een woordvoerder, die een bericht van Bloomberg News van dinsdag bevestigde. De aandelen van Rentokil hebben de afgelopen 12 maanden meer dan een derde van hun waarde verloren. Het aandeel kelderde in oktober nadat het bedrijf waarschuwde voor een zwakke vraag in Noord-Amerika, zijn grootste markt. De uitbreiding van het belang komt op een moment dat beleggers huiverig zijn voor Londense noteringen na Brexit-gerelateerde complicaties die de waarderingen op de Britse markt hebben gedrukt. Rentokil is overeengekomen om Terminix in 2021 te kopen, waardoor het Britse bedrijf schaalvergroting kan realiseren in Noord-Amerika en een wereldwijde reus van ongediertebestrijdingsdiensten kan creëren voor zowel kantoren als woningen.

T-Mobile: advocaten vechten 78 miljoen dollar aan juridische kosten aan die voortvloeien uit een collectieve rechtszaak over datalekkenschikking met het bedrijf drong er dinsdag bij een Amerikaans hof van beroep op aan om de "onverhoopte" toekenning te verwerpen, met het argument dat het een te groot deel van het schikkingsfonds van 350 miljoen dollar uitmaakt. "Dit is precies het soort zaak dat ervoor zorgt dat het publiek de spot drijft met collectieve acties", vertelde advocaat Robert Clore aan het 8e Amerikaanse Circuit Court of Appeals in St. Louis. "Mijn cliënt krijgt 25 dollar en deze advocaten lopen weg met 7.000 dollar tot 10.000 dollar per uur." De schikking met T Mobile uit 2022 loste privacyclaims op van naar schatting 76 miljoen T-Mobile klanten van wie de persoonlijke informatie was gecompromitteerd bij een datalek het jaar daarvoor. Een rechter in Kansas City, Missouri, keurde de schikking goed en kende honoraria ter waarde van 22,5% van het fonds van 350 miljoen dollar toe aan de advocaten van de groep, waarmee de bezwaren van de betwisters in de lagere rechtbank werden afgewezen. Het panel van drie rechters onderzocht tijdens de hoorzitting van dinsdag beide partijen en probeerde te beoordelen of de bezwaren te kwader trouw waren of gebaseerd waren op legitieme zorgen dat de honorariumtoekenning buitensporig was.

UnitedHealth: Het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid en Human Services (HHS) heeft ermee ingestemd dat het bedrijf mensen op de hoogte stelt van wiens gegevens werden blootgesteld tijdens een hack op zijn Change Healthcare-eenheid in februari, meldde de Wall Street Journal. De beslissing zou ziekenhuizen en zorgverleners in de VS tijdrovend en duur werk besparen, aldus het rapport. Maandenlang hebben ziekenhuizen en andere zorgaanbieders er bij de HHS op aangedrongen om de meldingslast te verschuiven naar UnitedHealth en haar eenheid, omdat de aanbieders niet over het geld en de informatie beschikken om dit te doen. HHS ging op 31 mei akkoord en maakte een uitzondering op de federale Health Insurance Portability and Accountability Act, die over het algemeen vereist dat de provider slachtoffers op de hoogte stelt, aldus het rapport. Het bedrijf, HHS en de Senaatscommissie Financiën reageerden niet onmiddellijk op verzoeken van Reuters om commentaar.

Aanbevelingen

Bloom Energy:: RBC verhoogt het koersdoel naar 15 dollar van 14 dollar en ziet grotere potentiële groeimogelijkheden voor het bedrijf na de deal om koolstofarme elektriciteit te leveren aan Sembcorp Industries met behulp van zijn energieservers en koolstofafvangtechnologie in Singapore.

Klaviyo: Barclays verhoogt de rating van equal weight naar overweight en verwacht dat het bedrijf een veerkrachtige groei zal laten zien in de marketingautomatiseringsruimte dankzij rugwind en relatieve isolatie van bredere macro-economische en kleine en middelgrote bedrijven.

NetApp: Susquehanna verhoogt het koersdoel naar 155 dollar van 138 dollar, met een verwijzing naar de AI-kans van het bedrijf en incrementele marktaandeelwinst in blokstorage, zoals het management tijdens de analistendag heeft geschetst.

Nextera Energy:  RBC verhoogt het koersdoel naar 84 dollar van 74 dollar en stelt dat het bedrijf een van de best gepositioneerde bedrijven is om te profiteren van de versnelde vraag naar energie, gezien het technologische voordeel, de ervaring, de schaalgrootte en de portefeuille met locaties in het hele land.

Oracle: Barclays verhoogt het koersdoel naar 160 dollar van 147  dollar en zegt dat de sterke resterende prestatieverplichtingen groei en verhoogde kapitaalverhoging duiden op een aanhoudend momentum en ziet het bedrijf als een potentiële AI-winnaar. 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap