• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 29 aug 2024

15:10

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Futures gekoppeld aan de Nasdaq en S&P 500 wijzen op een hogere beursopeningen. Investeerders verwerken de kwartaalresultaten van Nvidia, die een veerkrachtige vraag naar zijn AI-chips signaleerden.
     
  • Europese aandelen stijgen en naderden de recordhoogtes van medio juni, gesteund door technologieaandelen, terwijl de Japanse Nikkei vlak sloot.
     
  • Chinese aandelen daalden als gevolg van zwakke winsten in de financiële sector. De euro daalde ten opzichte van de dollar nadat de Duitse inflatiecijfers de weddenschappen op de renteversoepelingscyclus van de ECB hadden vergroot.
     
  • Olie steeg te midden van aanhoudende zorgen over het aanbod in Libië, en de goudprijzen stegen door de hoop op een renteverlaging door de Fed. De markten wachten op de Amerikaanse werkloosheidsaanvragen en de bbp-gegevens die later op de dag worden verwacht.

Topnieuws

  • Dollar General verlaagt jaarlijkse prognoses over zwakkere discretionaire vraag

Discounter Dollar General verlaagde de prognose voor de jaarlijkse omzet en winst in dezelfde winkel, omdat kostenbewuste klanten de uitgaven aan goederen met een hogere marge terugschroeven om prioriteit te geven aan essentiële aankopen.

  • Best Buy verhoogt jaarlijkse winstverwachting

Best Buy verhoogde zijn jaarlijkse winstprognose omdat strengere controles op de kosten de elektronicaretailer helpen de impact van hogere kortingen en promoties in verschillende categorieën te compenseren.

  • Amerikaanse overheidsfinanciering leverde honderden patenten op voor in China gevestigde onderzoekers

Het Amerikaanse ministerie van Defensie, NASA en andere overheidsinstanties financierden onderzoek dat leidde tot meer dan 1.000 Amerikaanse patenten voor in China gevestigde uitvinders sinds 2010, ook op gevoelige gebieden zoals biotechnologie en halfgeleiders, zo bleek uit gegevens van het Amerikaanse octrooibureau.

Aandelen in de kijker

  • Applied Digital: de datacenteroperator boekte woensdag een groter dan verwacht verlies over het vierde kwartaal, beïnvloed door aanzienlijke uitgaven in verband met faciliteiten en apparatuur die nog geen inkomsten hebben gegenereerd. Voor het vierde kwartaal boekte Applied Digital een aangepast verlies per aandeel van 36 cent, groter dan de 22 cent die analisten hadden verwacht.
     
  • Best Buy Co: de retailer verhoogde zijn jaarlijkse winstprognose omdat strengere controles op de kosten de elektronicaretailer helpen de impact van sterkere kortingen en promoties in verschillende categorieën te compenseren. De aandelen van het bedrijf, die dit jaar tot nu toe met ongeveer 14% zijn gestegen, stegen in de premarket-handel. Het bedrijf verwacht dat de aangepaste winst per aandeel voor het fiscale jaar 2025 tussen $ 6,10 en $ 6,35 zal liggen, vergeleken met de eerdere prognose van $ 5,75 tot $ 6,20 per aandeel.
     
  • Campbell Soup: het bedrijf voorspelde een jaaromzet boven de verwachtingen van Wall Street en gokte op de voordelen van prijsstijgingen in verschillende kwartalen en op een gestage vraag naar zijn soepen en kant-en-klare maaltijden. Campbell verwacht dat de netto-omzet in het fiscale jaar 2025 tussen 9% en 11% zal stijgen, terwijl analisten gemiddeld een sprong van 8,92% verwachtten, tot $ 10,52 miljard.
     
  • Salesforce: het technologiebedrijf versloeg woensdag de verwachtingen van Wall Street voor de omzet en winst in het tweede kwartaal en profiteerde van hogere uitgaven aan zijn zakelijke cloudproducten, waardoor zijn aandelen in de uitgebreide handel stegen. Salesforce zei ook dat financieel directeur Amy Weaver haar functie zal neerleggen. Salesforce rapporteerde een omzet van 9,33 miljard dollar voor het kwartaal, terwijl analisten gemiddeld 9,23 miljard dollar hadden verwacht. Het bedrijf verhoogde ook zijn jaarlijkse winstprognose van $ 9,86 naar $ 9,94 naar een bereik van $ 10,03 tot $ 10,11 per aandeel.
     
  • Alfabet: De techgigant overweegt een groot datacenter in Vietnam te bouwen. Dat zou een eerste dergelijke investering zijn van een groot Amerikaans technologiebedrijf in de Zuidoost-Aziatische natie. Google overweegt het opzetten van een "hyperscale" datacenter in de buurt van Ho Chi Minh-stad, het zuidelijke economische centrum van Vietnam.
     
  • Intel: de Republikeinse senator Rick Scott vroeg woensdag de CEO van de chipmaker, Pat Gelsinger, om meer details over de plannen van het bedrijf om meer dan 15.000 banen te schrappen, ondanks het feit dat het bijna 20 miljard usd aan Amerikaanse subsidies en leningen zal ontvangen om de chipproductie te stimuleren.
     
  • Merck: De medicijnfabrikant zei dat het stopte met twee onderzoeken in een laat stadium waarin zijn blockbuster-kankermedicijn Keytruda werd geëvalueerd bij patiënten met huidkanker en een vorm van longkanker. Het medicijn, toen het werd geëvalueerd als een behandeling voor niet-kleincellige longkanker tijdens een onderzoek in een laat stadium, voldeed niet aan het hoofddoel van verbetering van de tijdsduur dat de patiënt vrij blijft van complicaties.

 

Aanbevelingen

  • Air Products and Chemicals: Berenberg verhoogt het koersdoel van $ 240 naar $ 275, daarbij verwijzend naar de aanzienlijke investeringen van het bedrijf in schone waterstof, die de afhankelijkheid van aardgas zouden kunnen verminderen.
     
  • Bath & Body Works: Barclays verlaagt het koersdoel van $32 naar $31, nadat het bedrijf een lager dan verwachte omzet in het tweede kwartaal rapporteerde tegen de achtergrond van een verzwakkende consumentenachtergrond.
     
  • Nvidia: JPMorgan verhoogt zijn koersdoel van $ 115 naar $ 115, na de sterke resultaten van het bedrijf in het tweede kwartaal, gedreven door een robuuste vraag naar AI en een licht verhoogde verwachting voor het hele jaar.
     
  • Veeva Systems: Piper Sandler verhoogt het koersdoel van $ 225 naar $ 230, na de solide resultaten van het bedrijf over het tweede kwartaal en de verhoogde vooruitzichten voor de groei van het aantal abonnementen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap