• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 25 nov 2024

14:03

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Wall Street ging vorie vrijdag vooruit dankzij het optimisme van beleggers over de benoeming van Scott Bessent tot minister van Financiën. De nominatie van Bessent trok de rente op staatsobligaties en de dollar naar beneden, waarbij beleggers verwachtten dat hij de Amerikaanse tekorten aan de leiband zal houden en een gematigde benadering van tarieven zal bieden.
  • Europese aandelen stijgen na opmerkingen van de hoofdeconoom van de ECB over de versoepeling van het monetaire beleid en de Nikkei eindigde hoger op de Aziatische markten.
  • De goudprijs daalt een deel van de beleggers nemen winst na een hoogtepunt in drie weken. De olieprijzen dalen door toenemende spanningen tussen westerse mogendheden en grote olieproducenten Rusland en Iran, waardoor de vrees voor verstoringen van de bevoorrading toenam en de prijzen onder de bodem bleven.

Topnieuws

  • Googles Amerikaanse antitrustzaak over online advertentie-imperium loopt ten eind

Het Amerikaanse ministerie van Justitie zal zijn laatste argument aanvoeren dat Google de online advertentietechnologie illegaal heeft gedomineerd, op zoek naar een tweede antitrustoverwinning tegen het bedrijf.

  • Trump bereidt een uitgebreid energieplan voor om de export van gas en olieboringen te stimuleren

Het transitieteam van Donald Trump stelt een breed energiepakket samen dat binnen enkele dagen na zijn aantreden moet worden uitgerold, dat exportvergunningen voor nieuwe projecten voor vloeibaar aardgas (LNG) zou goedkeuren en olieboringen voor de Amerikaanse kust en op federale gronden zou vergroten.

Aandelen in de kijker

Macy's: Macy's heeft de publicatie van zijn resultaten over het derde kwartaal uitgesteld na het ontdekken van een boekhoudkundig probleem met betrekking tot leveringskosten en rapporteerde in plaats daarvan voorlopige resultaten waarin de omzet de verwachtingen van Wall Street miste. De netto-omzet daalde met 2,4% tot 4,74 miljard usd, vergeleken met de gemiddelde schatting van analisten van 4,77 miljard usd, omdat steile promoties er niet in slaagden klanten aan te trekken die selectief zijn geworden bij aankopen. Het bedrijf zei dat het tijdens de voorbereiding van de kwartaalresultaten een probleem met betrekking tot leveringskosten heeft geïdentificeerd in een van zijn transactierekeningen.

Airbnb: Zwitserse kiezers hebben nipt een wetswijziging verworpen die verhuurders meer bevoegdheden geeft om onderverhuur door huurders te beperken, volgens de voorlopige resultaten van een referendum op zondag dat de rol van Airbnb op de huurmarkt onder de loep nam. Voorstanders van de verandering die in 2023 door het parlement werd aangenomen, voerden aan dat huurders steeds vaker onderverhuurden via verhuurbedrijf Airbnb. Tegenstanders ervan, onder leiding van een grote huurdersvereniging, verwierpen dit en zeiden dat de meeste Airbnb-verhuur via verhuurders verloopt.

 Blackstone: De private equity-investeerder is van plan om in de eerste helft van 2025 aandelen van het Spaanse gokbedrijf Cirsa naar de beurs te brengen in een beursgang. Blackstone zou tussen de 732 miljoen en 1,1 miljard dollar ophalen voor 20% à 25% van Cirsa. Het investeringsfonds heeft Barclays, Deutsche Bank en Morgan Stanley ingehuurd als wereldwijde coördinatoren.

HSBC Holdings: De chief sustainability officer van het bedrijf, Celine Herweijer, is afgetreden, zei de bank, weken nadat een herschikking van het management haar rol uit het uitvoerend comité van de kredietverstrekker had verwijderd. Haar rol werd geschrapt uit het hoogste besluitvormingsorgaan van de bank, bekend als het operationele comité van de groep, als onderdeel van een bredere herschikking, meldde Reuters op 29 oktober. De stap leidde tot bezorgdheid dat de bank onder de nieuwe CEO Georges Elhedery een aantal van haar klimaatverplichtingen zou kunnen terugdraaien of afzwakken.

Intel: De Amerikaanse regering is van plan om de voorlopige federale chipsubsidie van 8,5 miljard dollar van het bedrijf te verlagen tot minder dan 8 miljard dollar. De verandering hield rekening met een contract van 3 miljard dollar dat Intel had aangeboden om chips voor het Pentagon te maken, vertelden de mensen aan de Times.  

Merck & Co: Het bedrijf zei dat zijn medicijn, Winrevair, het risico op overlijden aanzienlijk heeft verminderd bij patiënten met een zeldzame aandoening die hoge bloeddruk in de longen veroorzaakt, maanden nadat het goedkeuring had gekregen in de Verenigde Staten. Winrevair werd goedgekeurd voor de behandeling van pulmonale arteriële hypertensie (PAH), een progressieve aandoening die wordt veroorzaakt door een vernauwing van de slagaders in de longen, wat leidt tot symptomen zoals kortademigheid, pijn op de borst en duizeligheid. Merck zei dat zijn medicijn voldeed aan het hoofddoel om de tijd tot verergering van de ziekte, longtransplantatie of overlijden aanzienlijk te verkorten in een laat stadium van 172 patiënten met gevorderde stadia van de aandoening, die al een achtergrondbehandeling kregen. De aandoening treft ongeveer 40.000 mensen in de Verenigde Staten.

Nvidia: De CEO van het bedrijf, Jensen Huang, zei zaterdag dat de wereldwijde samenwerking op het gebied van technologie zal worden voortgezet, zelfs als de inkomende Amerikaanse regering strengere exportcontroles oplegt aan geavanceerde computerproducten. De samenwerking "gaat door. Ik weet niet wat er gaat gebeuren in de nieuwe regering, maar wat er ook gebeurt, we zullen tegelijkertijd de naleving van wetten en beleid in evenwicht houden, onze technologie blijven verbeteren en klanten over de hele wereld ondersteunen en bedienen."

Procter & Gamble: Het bedrijf heeft de afgelopen maanden zijn marketing en line-up van influencers op de snelgroeiende Chinese winkel-app Douyin vernieuwd, waardoor zijn Pantene-shampoo de groei van haarverzorging op het platform kan leiden. De investeringen van het bedrijf in betere verpakkingen voor Pantene in China en verbeterde marketing over hoeveel te gebruiken, hebben geleid tot groei van het aandeel online, zei het hoofd schoonheid van het bedrijf, Alex Keith, op een investeerdersdag. Hoewel P&G positieve trends ziet in haarverzorging op Douyin, zijn de duurdere categorieën waarin het bedrijf in China concurreert, gedaald als gevolg van het lage consumentenvertrouwen, zei Keith.

Walmart: Het hoofd van de gezondheids- en welzijnsafdeling van het bedrijf, die toezicht hield op de mislukte push van het bedrijf naar klinieken, vertrekt na minder dan twee jaar in deze functie, zo blijkt uit een interne memo die door Reuters is ingezien. Brian Setzer zal worden vervangen door Kyle Kinnard, die momenteel leiding geeft aan de divisie buurtmarkten van Walmart in de Verenigde Staten.

Aanbevelingen

• Bridgebio Pharma: Leerink Partners verhoogt het koersdoel van $46 naar $47 vanwege de toegenomen kapitaalinstroom na de goedkeuring van het medicijn Attruby (acoramidis) van het bedrijf.

• Columbia Banking System: Raymond James verhoogt het koersdoel van $ 33 naar $ 30 nadat recente campagnes voor kleine bedrijven hebben geleid tot een sterke groei van de kerndeposito's en een beter dan verwachte NII.

• Kyndryl Holdings: JPMorgan verhoogt het koersdoel van $ 30 naar $ 40, in de overtuiging dat de plannen van het bedrijf voor omzetgroei, margeverbetering en het genereren van cashflow een positieve ommekeer kunnen hebben.

• Microstrategy: Canaccord Genuity verhoogt het koersdoel van $ 510 naar $ 300, aangezien de Bitcoin-investeringen van het bedrijf naar verwachting in waarde zullen groeien.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap