ma. 13 nov 2023
14:15

Voor de bel
- De Amerikaanse futures noteerden deze morgen licht lager toen de markten het nieuws verwerkten dat Moody's de vooruitzichten voor de Amerikaanse kredietrating heeft verlaagd naar "negatief". Het aanhoudende risico van een shutdown van de overheid deze week hangt ook boven de markten, terwijl het rapport over de consumentenprijsinflatie op dinsdag en de cijfers over de detailhandelsverkopen op woensdag op de radar van beleggers staan.
- De Europese aandelen stegen, geholpen door de gezondheidszorg, terwijl de Japanse Nikkei vlak eindigde. In China eindigde de CSI 0,20% lager terwijl de Hang Seng 1,3% steeg.
- De olieprijzen stegen licht, te midden van hernieuwde zorgen over een afnemende vraag in de Verenigde Staten en China en gemengde signalen van de Federal Reserve.Reserve. De goudprijzen stegen terwijl de dollar daalde ten opzichte van een mandje valuta.rde weinig.
Topnieuws
Moody's wordt negatief over de Amerikaanse kredietrating en wekt de woede van Washington
- Moody's heeft vrijdag de vooruitzichten voor de Amerikaanse kredietwaardigheid verlaagd van 'stabiel' naar 'negatief' vanwege de grote begrotingstekorten en de afnemende betaalb
Emirates start Dubai Airshow met 90 777X vliegtuigen
- Luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zijn klaar om voor tientallen miljarden dollars aan langeafstandsvliegtuigen te bestellen bij de opening van de Dubai Airshow in Dubai. Emirates hernieuwt het vertrouwen in de vertraagde Boeing 777X terwijl het nieuwe concurrentie ondervindt van rivalen
zoals Turkish Airlines.
Ford productiemedewerkers in Kentucky, Louisville stemmen tegen nieuwe arbeidsovereenkomst
- De productiemedewerkers van de United Auto Workers (UAW) in de assemblagefabrieken van Ford in Louisville en Kentucky hebben tegen het voorgestelde contract voor vier en een half jaar gestemd, terwijl de vakarbeiders voor het akkoord hebben gestemd.
De Britse Global Investment Summit trekt topmannen uit de bankwereld aan
- Jamie Dimon van JPMorgan en David Solomon van Goldman Sachs zullen de Britse Global Investment Summit op 27 november bijwonen, aldus de regering, die meer wereldwijd kapitaal probeert aan te trekken voor Britse bedrijven en markten.
Nieuwe voorzitter van het Amerikaanse Huis probeert zijn Republikeinen bijeen te krijgen om shutdown af te wenden
- De nieuwe voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, staat deze week voor zijn eerste grote wetgevingsstrijd.Hij probeert zijn fractieuze Republikeinse meerderheid achter een onconventioneel plan te krijgen om een gedeeltelijke
Aandelen in de kijker
- Alibaba Group & JD.com: China's grootste e-commercespeler Alibaba zei dat het dit jaar een jaar-op-jaar groei boekte tijdens de Singles Day-verkoopperiode die zaterdag om middernacht eindigde, terwijl rivaal JD.com een recordomzet rapporteerde. Dataleverancier Syntun schatte dat het cumulatieve brutoverkoopvolume (GMV) van de belangrijkste e-commerce platforms met 2,08% steeg tot 1,14 biljoen yuan vergeleken met een groei van 2,9% vorig jaar. Oorspronkelijk was Singles Day een 24-uurs online shoppingevenement dat elk jaar op 11 november in China werd gehouden. InChina, is het Singles Day-festival uitgegroeid tot weken van promoties op de belangrijkste e-commerceplatforms van het land en in fysieke winkels. De verwachtingen voor de omzetgroei voor het festival, dat wordt gezien als een graadmeter voor het consumentenvertrouwen, waren dit jaar gematigd omdat de economie worstelt om te herstellen.
- Exxon Mobil: de olemultinational zal maandag zijn langverwachte lithiumstrategie onthullen met de aankondiging dat het de productie van het metaal voor elektrische voertuigen (EV-batterijen) tegen 2026 wil starten in Arkansas. Exxon, uitvinder van de lithium-ion batterijin de jaren 1970 maar zich terugtrok uit de technologie, is van plan om tegen 2026 te beginnen met de productie van minstens 10.000 ton lithium per jaar in Arkansas met partner Tetra Technologies wat "Project Evergreen" wordt genoemd.Die eerste productie zou ruwweg gelijk zijn aan de hoeveelheid die nodig is om 100.000 EV-batterijen te produceren. Los daarvan heeft Irak een schikkingsovereenkomst getekend met Exxon om de terugtrekking van Exxon uit de West-Qurna 1 olievelden af te ronden.
- Livent: de Amerikaanse lithium-grootmacht begint vanaf maandag met een bijeenkomst met Australische investeerders van Allkem in de aanloop naar een stemming volgende maand om een fusie van 10,6 miljard dollar goed te keuren die 's werelds op twee na grootste producent zou vormen te midden van een verzwakkende vraag en prijzen voor lithium.
- Nvidia: Amerikaanse beperkingen op China hebben een spel van "vang me als je kunt" gecreëerd met de Amerikaanse chipgigant en andere bedrijven, wat de belangen van beide landen schaadt en de Chinese innovatie zal versnellen. De nieuwsbrief voor de chipindustrie SemiAnalysisas meldde eerder dat Nvidia van plan isom nieuwe kunstmatige intelligentiechips uit te brengen die gericht zijn op de Chinese markt, minder dan een maand nadat de VS de regels voor de verkoop van high-end AI-chips aan China heeft aangescherpt.