• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 18 feb 2026

13:54

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De futures op Wall Street stegen doordat techaandelen vooruitgingen, wat wijst op afnemende bezorgdheid rond AI, terwijl beleggers wachtten op de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve voor nieuwe aanwijzingen over het rentebeleid.
  • In Europa stegen de aandelen naar een recordhoogte, gesteund door defensie‑ en bankaandelen, te midden van berichten dat ECB‑president Christine Lagarde mogelijk vóór de Franse presidentsverkiezingen van 2027 zou aftreden. In Azië klom de Nikkei doordat aandelen van bedrijven die worden gezien als betrokken bij de Japanse belofte om 550 miljard dollar te investeren in Amerikaanse projecten, sterk stegen.
  • De euro daalde licht, terwijl de dollarindex een tikje hoger ging. De olieprijzen stegen doordat handelaars vooruitgang in de gesprekken tussen Rusland‑Oekraïne en de VS‑Iran afwogen, terwijl goud herstelde van eerdere verliezen.

Topnieuws

Notulen van de Fed kunnen verschuiving in risicobalans benadrukken nu beleidsmakers de rente ongemoeid laten

  • De notulen van de vergadering van de Amerikaanse Federal Reserve van 16–17 januari, die woensdag worden gepubliceerd, zullen naar verwachting meer details geven over waarom centrale bankiers vorige maand de rente ongewijzigd lieten en wat er nodig is om hen te overtuigen dat verdere renteverlagingen gerechtvaardigd zijn, op een moment dat de risico’s voor de arbeidsmarkt lijken af te nemen en de vooruitgang bij het terugdringen van de inflatie traag verloopt.

 Walmart voorzichtig richting 2026 bij start van het Furner‑tijdperk

  • Beleggers zijn al maanden optimistisch over Walmart, maar Wall Street verwacht dat de grootste Amerikaanse retailer een voorzichtige benadering zal kiezen in zijn jaarlijkse vooruitzichten wanneer het bedrijf donderdag resultaten publiceert, terwijl de nieuwe CEO John Furner de onderneming door een fragiel consumentenklimaat loodst.

Meta’s Zuckerberg ondervraagd in rechtszaak rond jeugdverslaving

  • Meta Platforms‑CEO en Facebook‑oprichter Mark Zuckerberg zal woensdag voor het eerst in een Amerikaanse rechtbank worden ondervraagd over de impact van Instagram op de mentale gezondheid van jonge gebruikers, terwijl een baanbrekende rechtszaak rond sociale‑mediaverslaving bij jongeren voortduurt.

Aandelen in de kijker

Alcoa: Het aluminiumbedrijf betaalt 55 miljoen Australische dollar om inheemse bossen te herstellen die het illegaal heeft gekapt in West‑Australië om bauxiet te ontginnen, aldus het Australische ministerie van Milieu. De betaling heeft betrekking op bijna 2.100 hectare die tussen 2019 en 2025 in het Northern Jarrah Forest, ten zuiden van Perth, werd gekapt zonder de vereiste overheidsvergunningen. Het ministerie noemde de betaling “ongekend” omdat het om het grootste bedrag in zijn soort gaat. Het geld zal worden gebruikt voor natuurbehoud, waaronder ecologische compensaties, programma’s ter bescherming van bedreigde zwarte kaketoes die nestelen in jarrah‑bomen, en voor beter beheer van invasieve soorten. Alcoa zegt dat het volgens de Australische wetgeving heeft gehandeld, maar de betaling accepteert om zijn historische ontbossing te erkennen.

DTE Energy: Een Amerikaanse rechtbank beval het nutsbedrijf en zijn dochterondernemingen 100 miljoen USD te betalen wegens schendingen van de Clean Air Act, gelinkt aan een coke‑installatie op Zug Island (Michigan). Binnen 250 dagen moeten nieuwe vergunningen worden aangevraagd met striktere emissiecontroles. DTE Energy zegt in beroep te gaan en benadrukt dat het volgens de geldige vergunningen opereerde.

Edison International: Het nutsbedrijf wil zijn kernwinst verhogen tot 1,7–1,9 miljard dollar tegen 2030, via investeringen in hernieuwbare energie en groene gassen. In 2025 daalde de EBITDA tot 1,31 miljard dollar (vs. 1,71 miljard  dollar in 2024), maar bleef ze binnen de vooruitzichten. De nettowinst daalde van 403 miljoen naar 240 miljoen euro. Het jaar werd afgesloten met een positieve kaspositie van 219 miljoen euro, dankzij de verkoop van de gasopslagdivisie.

Eli Lilly: CSL geeft Eli Lilly bepaalde rechten voor de ontwikkeling en commercialisering van clazakizumab, een anti‑IL‑6 monoklonaal antilichaam, in ruil voor 100 miljoen USD upfront. Lilly kan het antilichaam verder ontwikkelen in nieuwe indicaties en betaalt bijkomende mijlpaalbetalingen en royalties. IL‑6 speelt een rol in immuunregulatie en wordt vaak overgeproduceerd bij chronische ontstekingsziekten.

Eni: Volgens de Financial Times overweegt Eni terug te keren in de olie‑ en gas‑handel om mee te profiteren van de hoge marges waar concurrenten zoals BP, Shell en TotalEnergies van genieten. CEO Claudio Descalzi zei al gesprekken te hebben gevoerd over een mogelijke joint venture, o.a. met Mercuria. “We zijn niet erg commercieel, dus we moeten samenwerken om het vak beter te begrijpen,” zei hij.

Expand Energy: De aardgasproducent overtrof de winstverwachtingen in het vierde kwartaal en wil in 2026 minstens 1 miljard dollar schulden afbouwen. De productie steeg tot 7,4 bcfe/d (vs. 6,41 bcfe/d vorig jaar). Voor 2026 verwacht het bedrijf 7,5 bcfe/d en investeringen van 2,85 miljard dollar. De aangepaste winst bedroeg 2 dollar per aandeel (verwacht: 1,88 dollar).

FirstEnergy: Het nutsbedrijf kondigde een investeringsplan van 36 miljard USD aan tot 2030. De full‑year winst steeg naar 1,77 dollar per aandeel, tegenover 1,70 dollar vorig jaar. De prognose voor 2026 blijft 2,62–2,82 dollar per aandeel. De transmissiesector zal meer dan 19 miljard dollar van het investeringsplan opslorpen.

Hershey: Brad Reese, de kleinzoon van de bedenker van de Reese’s Peanut Butter Cup, bekritiseerde Hershey op sociale media wegens vermeende goedkopere ingrediënten. Hershey ontkent dat de oorspronkelijke formule fundamenteel is gewijzigd en zegt dat receptaanpassingen nodig zijn om nieuwe vormen en formaten te maken, zonder afbreuk te doen aan de klassieke combinatie van chocolade en pindakaas.

Kenvue: Het bedrijf rapporteerde beter dan verwachte kwartaalcijfers en kondigde een wereldwijde herstructurering aan. De nettowinst van de Essential Health‑divisie steeg tot 1,15 miljard dollar, boven de verwachte 1,12 miljard dollar. De kwartaalomzet kwam uit op 3,78 miljard dollar (verwacht: 3,68 miljard dollar), en de aangepaste winst op 0,27 dollar per aandeel (verwacht: 0,22 dollar).

Liftoff Mobile: De app‑marketingprovider vroeg vertrouwelijk opnieuw een IPO aan in de VS, kort nadat een eerdere poging was ingetrokken door volatiliteit in softwareaandelen. Het bedrijf mikte eerder op 762 miljoen dollar kapitaal bij een waardering van 5,17 miljard dollar.

NexGen Energy: De uraniumontwikkelaar praat met datacenterbedrijven over financiering voor een nieuwe mijn die kernbrandstof kan leveren voor energie‑intensieve AI‑infrastructuur. Volgens de CEO zullen technologiebedrijven dezelfde weg opgaan als automakers die eerder mijnbouwprojecten financierden om bevoorrading veilig te stellen.

Republic Services: Het afvalbeheerbedrijf publiceerde verwachting onder analistenconsensus voor 2026: aangepaste winst van 7,20–7,28 dollar (verwacht: 7,31 dollar) en omzet van 17,05–17,15 miljard dollar (verwacht: 17,33 miljard dollar). De kwartaalwinst steeg wel met 11,4% tot 1,76 dollar per aandeel.

Uber Technologies: Een federale rechter kende Uber recht toe op vergoeding van advocatenkosten nadat een advocaat vertrouwelijke bedrijfsinformatie gebruikt zou hebben in andere rechtszaken rond vermeende seksuele misdrijven door chauffeurs. De advocaat beweert dat Uber documenten te vaak niet tijdig verstrekt, wat de zaken vertraagt.

Aanbevelingen

Comstock Resources: Gerdes Energy Research verhoogt het aandelenadvies van verkopen naar neutraal, nadat een koersdaling van 30% de verdere neerwaartse risico’s beperkt en het risico‑rendementsprofiel verbetert, ondanks een ongewijzigde fundamentele vooruitblik.

Goosehead Insurance: Jefferies verlaagt het koersdoel van 101 dollar naar 90, vanwege AI‑gerelateerde zorgen, lagere groeiverwachtingen en voorzichtiger omzetguidance

Labcorp Holdings: JPMorgan verhoogt het koersdoel van 319 dollar naar 330 dollar, dankzij sterker‑dan‑verwachte organische groei en verbeterde margevooruitzichten, wat leidt tot hogere verwachte winst per aandeel.

Sonoco Products: Baird verhoogt het koersdoel van 48 dollar naar 60 dollar, gesteund door sterke vierdekwartaalresultaten en een guidance voor 2026 die wijst op verbeterende fundamentals.

Trade Desk: Jefferies verlaagt het koersdoel van 40 dollar naar 27 dollar, vanwege afnemende zichtbaarheid op groei en toenemende structurele tegenwind.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap