• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 11 mei 2026

15:31

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Futures VS: De Amerikaanse futures wijzen op een lagere opening, terwijl beleggers afwachten na de sterke rally van vorige week en tegelijk de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten en het inflatierapport dat dinsdag verschijnt verwerken.
  • Europa: Europese beurzen bewegen vlak, onder invloed van voorzichtigheid bij beleggers door de aanhoudende geopolitieke onzekerheid en het gebrek aan nieuwe richtinggevende economische data.
  • Azië: In Azië eindigde de Japanse Nikkei lager, terwijl China positief opviel met aandelen die dicht bij een 11-jarig hoogtepunt sloten dankzij een technologierally, gedragen door AI-optimisme en sterke exportcijfers.
  • Grondstoffen & munten: De dollar wint terrein en zet druk op de goudprijs, terwijl olie stijgt door oplopende geopolitieke risico’s en zorgen over de verstoring van de scheepvaart via de Straat van Hormuz.

Topnieuws

  • Trump verwerpt Irans antwoord op een vredesvoorstel, wat de olieprijs doet stijgen door vrees dat het conflict blijft aanslepen en de scheepvaart door de Straat van Hormuz verstoord blijft.
  • Trump en de Chinese president Xi Jinping staan voor gesprekken over Iran, Taiwan, artificiële intelligentie, kernwapens en een mogelijke verlenging van een overeenkomst rond kritieke mineralen.
  • Cerebras wil de prijsvork van zijn beursgang verhogen naar 150 tot 160 dollar door sterke vraag naar aandelen van de AI-chipontwikkelaar.
  • Een belangenorganisatie pleit ervoor dat AI-modellen eerst een veiligheidscontrole moeten doorstaan voordat ze toegang krijgen tot overheidscontracten in de VS.

Aandelen in de kijker

  • Alibaba: Alibaba bereidt de integratie voor van zijn AI-platform Qwen met marktplaats Taobao om shoppen via gesprekken mogelijk te maken in plaats van via zoekwoorden. Gebruikers zullen via de Qwen-app producten kunnen zoeken, vergelijken en kopen met behulp van een AI-agent. De app krijgt toegang tot meer dan 4 miljard producten en een uitgebreide logistieke en dienstencapaciteit. Daarnaast zal ze aanbevelingen doen op basis van aankoopgeschiedenis en voorkeuren.

  • Alphabet: Alphabet overweegt de uitgifte van obligaties in Japanse yen, volgens bronnen dicht bij het dossier. Het zou gaan om senior niet-gewaarborgde obligaties met een totale omvang van meerdere honderden miljarden yen. De uiteindelijke voorwaarden zouden deze maand worden vastgelegd afhankelijk van de marktomstandigheden. De opbrengst kan dienen om financiering verder te diversifiëren.

  • Apollo Global Management & MidCap Financial Investment: Apollo voert gesprekken om MidCap Financial Investment, met een geschatte waarde van ongeveer 3 miljard dollar, te verkopen. De portefeuille kende een stijging van wanbetalingen van 3,9% naar 5,3% in het eerste kwartaal. Het management kocht dit jaar eigen aandelen terug vanwege de grote korting tegenover de intrinsieke waarde. Een mogelijke koper zou een andere business development company zijn die eventueel met eigen aandelen betaalt.

  • Boeing: Boeing onderzoekt een arbeidsongeval dat leidde tot het overlijden van een werknemer in een fabriek in Wichita. Een vakbond vraagt volledige verantwoordelijkheid na het incident met een vliegtuigmechanicus. Het bedrijf benadrukt dat veiligheid prioriteit blijft en organiseert extra veiligheidsmomenten om processen te evalueren. De focus ligt op het verbeteren van de werkomstandigheden.

  • General Motors: General Motors stemt in met een schikking van 12,75 miljoen dollar in een zaak over het illegaal delen van rijgegevens met datamakelaars. De overeenkomst legt beperkingen op aan het gebruik en de verkoop van consumentengegevens uit de OnStar-dienst. Er geldt onder meer een verbod van vijf jaar op de verkoop van persoonlijke data. De gedeelde informatie omvatte onder meer locatiegegevens, namen en contactgegevens van klanten.

  • Microsoft: Microsoft stelt de bouw van een datacenter in Kenia uit na onenigheid met de overheid over gegarandeerde betalingen. Het project, goed voor 1 miljard dollar en in samenwerking met G42, moest cloudcapaciteit voorzien voor Oost-Afrika. Het zou volledig draaien op geothermische energie en Azure-diensten aanbieden. De onderhandelingen liepen vast omdat de overheid geen garanties kon geven op het gevraagde niveau.

  • Nvidia & Super Micro Computer: SiamAI ontkent dat het AI-servers naar China exporteert en benadrukt dat het de Amerikaanse exportregels naleeft. Het bedrijf werd beschuldigd van het omzeilen van exportbeperkingen voor geavanceerde chips van Nvidia en Super Micro Computer. Amerikaanse aanklagers stellen dat minstens 2,5 miljard dollar aan AI-technologie naar China werd verscheept. SiamAI ontkent elke betrokkenheid.

  • Palantir: De Britse NHS geeft externe bedrijven, waaronder Palantir, uitgebreide toegang tot identificeerbare patiëntgegevens binnen het data-integratieplatform. Het systeem centraliseert data voordat die geanonimiseerd wordt gedeeld met andere toepassingen. Palantir sleepte in 2023 een contract van 448,4 miljoen dollar in de wacht voor de ontwikkeling van dit platform. De maatregel roept vragen op over datatoegang en privacy.

Aanbevelingen

  • Albemarle: Jefferies verhoogt het koersdoel naar 244 dollar van 230 dollar na sterke winst per aandeel in het eerste kwartaal.
  • Amphastar Pharmaceuticals: Piper Sandler verlaagt het koersdoel naar 21 dollar van 25 dollar na tegenvallende resultaten tegenover de gemiddelde analistenverwachting in het eerste kwartaal.
  • Avalo Therapeutics: Piper Sandler verhoogt het koersdoel naar 60 dollar van 48 dollar na positieve testresultaten in fase 2-studies.
  • Brookfield Asset Management: JPMorgan verlaagt het koersdoel naar 56 dollar van 60 dollar ondanks beter dan verwachte uitkeerbare winst in het eerste kwartaal.
  • GlobalFoundries: Susquehanna verhoogt het koersdoel naar 125 dollar van 100 dollar, met de verwachting dat de onderneming sneller een jaarlijkse winst per aandeel van 4 dollar kan behalen dan eerder voorzien.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap