vr. 5 jun 2026

Voor de bel
- De futures op Amerikaanse aandelenindices daalden doordat chipaandelen terrein verloren na een recente rally, terwijl beleggers wachtten op het nauwlettend gevolgde banenrapport van mei voor aanwijzingen over het rentebeleid van de Federal Reserve. Er wordt verwacht dat de werkgelegenheid buiten de landbouw met 85.000 banen is gestegen in mei, tegenover 115.000 in april, terwijl de werkloosheidsgraad stabiel zou blijven op 4,3%. Als de verliezen aanhouden, zou de S&P 500 zijn eerste wekelijkse daling sinds april boeken, terwijl ook de Nasdaq op weg is naar een bescheiden verlies. De Dow Jones lijkt daarentegen op koers voor een derde opeenvolgende week van winst, terwijl het marktsentiment gedrukt blijft door spanningen in het Midden-Oosten en vastgelopen onderhandelingen tussen de VS en Iran.
- De Europese aandelen gingen licht lager, terwijl de Japanse Nikkei en Chinese aandelen daalden door afnemend momentum in AI-gerelateerde aandelen.
- Op de valutamarkten verzwakte de dollar tegenover een mandje van belangrijke valuta’s, terwijl de Japanse yen rond het niveau van 160 per dollar bleef schommelen.
- De olieprijzen daalden licht nadat Oman aangaf dat de activiteiten in de haven van Mina al Fahal normaal doorgaan. Goud noteerde eveneens lager door bezorgdheid dat oplopende spanningen in het Midden-Oosten de inflatie kunnen aanwakkeren, wat de verwachting versterkt dat de rente langer hoog kan blijven.
Topnieuws
Wall Street-giganten prijzen SpaceX aan terwijl Musk spreekt op pre-IPO-investeerdersbijeenkomst
De grote investeringsbanken van Wall Street organiseren luxueuze evenementen voor potentiële kopers van Elon Musk’s SpaceX, die donderdag van start gingen en iets bieden wat de meeste banken niet kunnen: toegang tot de topmanagers van de raketbouwer in aanloop naar de blockbuster-IPO volgende week.
Gebruikers in China en Hongkong krijgen geen toegang tot SpaceX-website en IPO-documenten
- De website van SpaceX en de marketingdocumenten voor de beursgang waren niet toegankelijk in Hongkong en het Chinese vasteland, zo bleek uit een analyse, wat de deelname van investeerders uit die regio kan beperken bij een notering die naar verwachting de grootste ter wereld wordt.
Amerikaans banenrapport voor mei zal deels debuut van Warsh bij de Fed ondersteunen
- De afnemende bezorgdheid van beleidsmakers van de Federal Reserve over de arbeidsmarkt, die begin dit jaar nog leidde tot oproepen voor renteverlagingen, wordt vrijdag getest met nieuwe data die ook het eerste beleidsdebat onder leiding van Kevin Warsh zal inkaderen.
JPMorgan verhoogt advies voor Tesla naar ‘neutraal’ en ziet robotica als groeimotor op lange termijn
- JPMorgan heeft Tesla, onder leiding van Elon Musk, opgewaardeerd van “onderwegen” naar “neutraal”, omdat de waardering van de producent van elektrische voertuigen steeds meer wordt bepaald door de vooruitgang in autonoom rijden en robotica, eerder dan door de winst op korte termijn.
AI-bedrijf Anthropic en Witte Huis verminderen spanningen in aanloop naar IPO, zeggen bronnen
- Een maandenlang conflict tussen de regering-Trump en het AI-bedrijf Anthropic lijkt af te nemen binnen delen van de Amerikaanse overheid, terwijl het bedrijf zich voorbereidt op een beursgang.
Aandelen in de kijker
Abbott Laboratories: Het bedrijf moet zich verdedigen tegen een voorgestelde class action-rechtszaak waarin wordt gesteld dat het consumenten heeft misleid door te suggereren dat PediaSure Grow & Gain-dranken “klinisch bewezen” de groei van kinderen zouden bevorderen. Een federale rechter oordeelde dat een jury kan beslissen dat de advertenties deze boodschap versterkten, terwijl Abbott zelf stelt dat de labeling gepast is en door bewijs wordt ondersteund.
American Airlines, Delta Air Lines, Frontier Group, JetBlue Airways, Southwest Airlines & United Airlines: Na het verdwijnen van Spirit Airlines zoeken duizenden werknemers naar nieuw werk in een sector waar heraanwerving maanden kan duren. Luchtvaartmaatschappijen hebben hun aanwervingsplannen grotendeels al ingevuld voor het zomerseizoen, al blijven sommigen (zoals United en Delta) extra personeel aannemen en ontvangen ze duizenden sollicitaties van voormalige Spirit-medewerkers.
Apollo Global Management: De Amerikaanse vermogensbeheerder heeft de overnamegesprekken met het Britse Bodycote ter waarde van 1,52 miljard pond stopgezet. Apollo gaf geen reden en mag volgens de Britse regels zes maanden lang geen nieuw bod uitbrengen, tenzij onder specifieke voorwaarden.
Boeing: De vliegtuigbouwer onderzoekt een mogelijke verhoging van de productie van de 737 tot circa 70 toestellen per maand, boven de huidige doelstelling van 63. Tegelijk is er een onderzoek gestart naar een incident met een Boeing 787 waarvan het landingsgestel instortte op de luchthaven van Frankfurt.
CME Group: CEO Terry Duffy waarschuwde dat Amerikaanse toezichthouders systemisch risico creëren door perpetuele cryptofutures toe te laten. Volgens hem vormen deze sterk gehefboomde producten een groot gevaar voor het financiële systeem.
Cooper Companies: Het bedrijf overtrof de verwachtingen voor omzet en winst in het tweede kwartaal dankzij sterke vraag naar contactlenzen. Tegelijk verlaagde het zijn omzetprognose voor het volledige boekjaar, terwijl de winstverwachting ongewijzigd bleef.
Lululemon Athletica: Het aandeel daalde in de voorbeurshandel na zwakke vooruitzichten voor zowel het kwartaal als het volledige jaar. Beleggers maken zich zorgen over de heropleving van de verkoop in de VS, waar de vraag afneemt en de concurrentie toeneemt.
Paramount Skydance & Warner Bros Discovery: De procureur-generaal van Californië overweegt een rechtszaak om de overname van 110 miljard dollar te blokkeren. De deal wordt onderzocht op mogelijke mededingingsproblemen, omdat die de concurrentie zou kunnen verminderen en lonen en keuzevrijheid onder druk zou zetten.
Walmart: De retailer heeft maaltijden van Subway toegevoegd aan zijn snelle bezorgdienst via de app. De dienst wordt uitgebreid naar ongeveer 1.400 winkels tegen het einde van de zomer, wat wijst op een verdere uitbouw van het e-commerceaanbod.
Aanbevelingen
Airbnb: Jefferies verlaagt het koersdoel naar 160 dollar van 175 dollar, uit bezorgdheid dat een tragere vraag naar reizen de omzetgroei kan drukken.
Chipotle Mexican Grill: JPMorgan verhoogt het advies van “neutraal” naar “overwegen”, met verwijzing naar een meer evenwichtige waardering en vertrouwen dat marketing- en operationele verbeteringen de groei zullen ondersteunen.
Cooper Companies: Jefferies verlaagt het koersdoel naar 85 dollar van 100 dollar nadat het bedrijf zijn groeiverwachting voor het volledige jaar heeft verlaagd, wat wijst op zwakkere trends in de regio Azië-Pacific.
Guidewire Software: Raymond James verlaagt het koersdoel naar 180 dollar van 210 dollar, aangezien de ongewijzigde terugkerende inkomsten wijzen op een trager groeitraject ondanks beter dan verwachte resultaten in het derde kwartaal.
Tesla: JPMorgan verhoogt het advies van “onderwegen” naar “neutraal” en benadrukt groeikansen buiten elektrische voertuigen, waaronder robotaxi’s en humanoïde robots.








