• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 11 jun 2026

13:47

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Wall Street: De Amerikaanse futures wijzen op een hogere opening, waarbij koopjesjagers terugkeren naar afgestrafte technologieaandelen en optimisme rond mogelijke vooruitgang in de Amerikaans-Iraanse gesprekken het sentiment ondersteunt. Beleggers blijven tegelijk worstelen met de hoge waarderingen in tech en kijken vooruit naar producentenprijzen en jobless claims om het rentepad van de Fed beter in te schatten.

  • Europa: De Europese beurzen stabiliseren en tonen voorzichtig herstel na recente verliezen, in aanloop naar een ECB-vergadering die mogelijk tot de eerste renteverhoging in bijna drie jaar leidt. Beleggers blijven alert voor geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten en de impact daarvan op energieprijzen en inflatie.

  • Azië: De beurzen in China en Hongkong sloten lager, met technologieaandelen onder druk door regionale zwakte. De Japanse Nikkei bleef vrijwel stabiel, waarbij eerdere verliezen werden goedgemaakt nadat duidelijk werd dat Amerikaanse aanvallen op Iran waren afgerond.

  • Grondstoffen & valuta: De dollar schommelt terwijl beleggers de impact van inflatie en geopolitieke risico’s afwegen. Goud stijgt licht na een recente terugval, maar hogere renteverwachtingen beperken de opwaartse beweging. De olieprijs daalt nadat eerdere winsten door spanningen tussen de VS en Iran afzwakken, terwijl de markt de mogelijke impact op het aanbod inschat.

Topnieuws

  • Oracle zag zijn aandelen dalen nadat hogere investeringsplannen voor AI-datacenters zorgen baarden over oplopende kosten, ondanks sterke kwartaalresultaten.
  • Anthropic roept het Amerikaanse Congres op om staatswetgeving rond AI niet te blokkeren zonder eerst een streng federaal kader uit te werken voor de risico’s van AI.
  • OpenAI waarschuwt dat Chinese propaganda wordt ingezet om verdeeldheid te zaaien rond handelstarieven en discussies over datacenters en AI.
  • Aandeelhouders van Target verwierpen een voorstel om de rollen van voorzitter en CEO te scheiden.
  • Sommige Amerikaanse werkgevers overwegen om vanaf 2027 de terugbetaling van GLP-1-obesitasmedicatie stop te zetten door de stijgende kosten.

Aandelen in de kijker

Alcoa: verwacht dat de leveringen vanuit zijn Pinjarra-aluminiaraffinaderij in Australië in het tweede kwartaal met ongeveer 120.000 ton dalen door de impact van cycloon Narelle. De storm verstoorde de LNG-bevoorrading en verhoogde de productiekosten in het tweede kwartaal met ongeveer 30 miljoen dollar. Daarnaast rekent het bedrijf op extra brandstofkosten van circa 15 miljoen dollar in zijn Braziliaanse raffinaderij door spanningen in het Midden-Oosten. De verstoringen zetten druk op de marges en de operationele efficiëntie.

Coupang: krijgt in Zuid-Korea een boete van 625 miljard won na een grootschalig datalek en illegale verzameling van persoonsgegevens. Meer dan 33 miljoen klanten werden getroffen en het bedrijf detecteerde de inbreuk niet binnen de wettelijk vereiste termijn. De boete komt overeen met ongeveer 1,4% van de omzet van 2025. Coupang bood zijn excuses aan en wijt het incident aan tekortschietende beveiligingssystemen.

Eli Lilly: ziet dat werkgevers overwegen om vanaf 2027 de terugbetaling van GLP-1-afslankmedicatie stop te zetten door het stijgende gebruik. Ongeveer 10% van de werkgevers die deze middelen vandaag vergoeden, plant ermee te stoppen volgens een sectorstudie. Een tweede studie wijst op 5% van de grote werkgevers die dezelfde stap overwegen. De evolutie kan de groeivooruitzichten voor dit segment beïnvloeden.

Humana: verkoopt zijn minderheidsbelang in zorgverlener Gentiva in een deal ter waarde van ongeveer 900 miljoen dollar. De opbrengst zal worden gebruikt voor algemene bedrijfsdoeleinden. De transactie zou geen impact hebben op de winst in 2026. Afronding wordt verwacht in het derde kwartaal van 2026, onder voorbehoud van goedkeuringen.

Microsoft: plant volgens berichten grote ontslagrondes binnen de Xbox-divisie en forse besparingen op marketingbudgetten. De maatregel volgt op tegenvallende prestaties door dalende consoleverkoop en beperkte impact van abonnementen en cloud gaming. De divisie zag haar jaarlijkse omzet dalen ondanks investeringen van meer dan 20 miljard dollar in de afgelopen vijf jaar. Microsoft wil zijn strategie en platformstructuur herzien.

Navan: verhoogt zijn vooruitzichten voor omzet en operationele winst dankzij sterke vraag naar zakenreizen. Het bedrijf rapporteerde een onverwachte aangepaste winst en zag het boekingsvolume met 50% stijgen tot 3,1 miljard dollar. De vraag wordt mede ondersteund door reisactiviteit rond het WK voetbal. Navan verwacht nu een jaaromzet tussen 907 miljoen en 913 miljoen dollar en een hogere operationele winst.

Oracle: verwacht fors hogere kapitaaluitgaven voor 2027, tot 95 miljard dollar, gedreven door investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf plant ongeveer 40 miljard dollar op te halen via schuld en eigen vermogen. Hoewel de resterende contractuele verplichtingen oplopen tot 638 miljard dollar, vrezen beleggers druk op de rendementen door de hoge investeringen. De sterke vooruitzichten worden overschaduwd door bezorgdheid over de financiering.

Target: zag aandeelhouders een voorstel verwerpen om de rollen van voorzitter en CEO te scheiden. Hierdoor blijft voormalig CEO Brian Cornell uitvoerend voorzitter. Ook voorstellen rond rapportering over pesticiden en microvezeluitstoot haalden geen meerderheid. Ondanks tekenen van herstel blijft het bedrijf waarschuwen voor een uitdagende macro-economische omgeving. Alle bestuurders werden wel herverkozen.

Tesla: kreeg goedkeuring in België voor zijn Full Self-Driving software voor begeleid rijden. De technologie kan worden uitgerold na succesvolle tests in het land. Goedkeuring in één Belgische regio geldt automatisch voor het hele land. België is daarmee het vijfde EU-land dat deze technologie toelaat.

Aanbevelingen

  • Arthur J. Gallagher: Jefferies verhoogt het advies naar kopen van houden en verhoogt het koersdoel naar 265 dollar van 235 dollar.
  • Incyte: Guggenheim verhoogt het koersdoel naar 136 dollar van 130 dollar.
  • Insmed: Guggenheim verlaagt het koersdoel naar 207 dollar van 226 dollar.
  • Oracle: Scotiabank verlaagt het koersdoel naar 241 dollar van 290 dollar.
  • Toast: Piper Sandler start met een koopadvies en een koersdoel van 32 dollar.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap