• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 16 jun 2026

15:12

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De markten namen een meer afwachtende houding aan rond de ontwikkelingen in de Golfregio, nadat het initiële enthousiasme over een voorlopig akkoord tussen Washington en Teheran begon af te nemen. Aandelenfutures bleven gematigd, terwijl beleggers hun aandacht richtten op de eerste rente­beslissing onder de nieuwe Fed‑voorzitter Kevin Warsh, terwijl SpaceX zijn rally na de beursintroductie voortzette.
  • De Japanse Nikkei steeg sterk nadat de Bank of Japan de rente tot het hoogste niveau in 31 jaar verhoogde, terwijl de dollar standhield tegenover de yen. Tegelijk verzwakte de dollar licht tegenover andere belangrijke valuta.
  • Chinese aandelen sloten vlak, gedrukt door gemengde economische cijfers, zwakke consumptie en een aanhoudende vastgoedcrisis. Europese aandelen gingen licht hoger, geholpen door lagere olieprijzen als gevolg van afnemende spanningen in het Midden‑Oosten.
  • De goudprijs steeg licht nadat een tussentijds akkoord tussen de VS en Iran de verwachtingen op een Amerikaanse renteverhoging verminderde.

Topnieuws

SpaceX zal AI‑codingbedrijf Anysphere, de operator van de AI‑codeagent Cursor, overnemen voor 60 miljard dollar
Dinsdag, 16 juni 2026
Elon Musks SpaceX verklaarde dat het Anysphere, het softwarebedrijf achter de populaire AI‑codeagent Cursor, zal overnemen voor 60 miljard dollar, met als doel zijn positie in de enterprise‑AI‑markt te versterken.

Nvidia haalt 25 miljard dollar op in eerste bedrijfsobligatie-uitgifte in vijf jaar

  • Nvidia liet maandag weten 25 miljard dollar op te halen via een obligatie-uitgifte in de Verenigde Staten, waarmee het voor het eerst sinds 2021 de schuldenmarkt aanspreekt om zijn liquiditeit te vergroten.

VS zagen risico dat Anthropic‑modellen zouden worden gebruikt door buitenlandse militaire inlichtingendiensten

  • De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick verklaarde dat hij actie heeft ondernomen tegen de nieuwste AI‑modellen Mythos en Fable van Anthropic, omdat functionarissen vreesden dat deze gebruikt zouden kunnen worden door militaire inlichtingendiensten in China, Rusland of andere risicolanden.

Amerikaanse rechter verwerpt handelsgeheimenrechtzaak van Musks xAI tegen OpenAI

  • Een federale rechter heeft maandag een rechtszaak verworpen van Elon Musks AI‑bedrijf xAI, dat concurrent OpenAI van Sam Altman beschuldigde van het stelen van handelsgeheimen voor chatbots.

Italiaanse mededingingsautoriteit onderzoekt Apple rond clouddiensten onder regels Digital Markets Act

  • De Italiaanse mededingingsautoriteit heeft laten weten een onderzoek te zijn gestart naar Apple, met betrekking tot de naleving van interoperabiliteitsverplichtingen onder de Europese Digital Markets Act.

Aandelen in de kijker

Apollo Commercial Real Estate Finance: Het bedrijf liet maandag weten te hebben beslist zijn activa te liquideren, de vennootschap te ontbinden en kapitaal terug te geven aan investeerders, na de verkoop van zijn portefeuille van commerciële vastgoedleningen in april. De vastgoedinvesteringsmaatschappij verklaarde dat haar raad van bestuur een dividend van 3,75 dollar per aandeel op gewone aandelen heeft goedgekeurd, betaalbaar op 15 juli. De uitkering zal hoofdzakelijk worden geclassificeerd als kapitaalteruggave, aldus het bedrijf. In januari stemde het bedrijf ermee in zijn leningportefeuille van ongeveer 9 miljard dollar te verkopen aan Athene Holding tegen bijna volledige waarde, waarbij het verwacht ongeveer 1,4 miljard dollar nettocash te ontvangen na terugbetalingen en kosten, terwijl het zijn aandelenbelangen in vastgoedactiva behoudt. Het bedrijf zal goedkeuring van de aandeelhouders vragen voor deze stap en een voorlopig volmachtformulier indienen bij de Securities and Exchange Commission met details van het plan.

Apple: De Italiaanse mededingingsautoriteit liet weten een onderzoek te zijn gestart naar Apple met betrekking tot de naleving van interoperabiliteitsverplichtingen onder de Europese Digital Markets Act. Volgens de regels moet Apple ervoor zorgen dat externe aanbieders van cloudservices voor consumenten effectief en kosteloos kunnen samenwerken met hardware- en softwarecomponenten die worden aangestuurd door de iOS‑ en iPadOS‑besturingssystemen van de groep, en gelijke toegang krijgen als Apples iCloud‑dienst. De autoriteit verklaarde over bewijzen te beschikken dat andere aanbieders van cloudservices niet in dezelfde positie verkeren als iCloud, omdat zij geen toegang lijken te hebben tot dezelfde componenten die door Apples dienst worden gebruikt of beschikbaar worden gesteld. Het onderzoek is het eerste dat door de Italiaanse toezichthouder wordt geopend onder de Digital Markets Act, die nationale regulators toelaat voorlopige onderzoeken te voeren.

ConocoPhillips: De Amerikaanse olie‑ en gasproducent ConocoPhillips staat op het punt een contract te ondertekenen met de nieuwe regering van Syrië om de gasproductie nieuw leven in te blazen, zo meldde de Financial Times op maandag op basis van twee bronnen die vertrouwd zijn met de zaak. ConocoPhillips en Novaterra Energy zullen bestaande gasvelden ontwikkelen en nieuwe reserves verkennen, in het kader van een overeenkomst met het staatsbedrijf Syrian Petroleum Company, aldus het bericht. De potentiële deal, die voortbouwt op een memorandum van overeenstemming uit november, zou deze week worden ondertekend. Het Franse TotalEnergies, QatarEnergy en ConocoPhillips tekenden in mei al een overeenkomst met Syrian Petroleum Company voor een technische evaluatie van offshoreblok 3 nabij Latakia. De interesse van grote energiebedrijven in nieuwe Syrische projecten is toegenomen sinds het vertrek van Bashar al‑Assad eind 2024.

CrowdStrike Holdings & Delta Air Lines: De regering‑Trump liet maandag weten een onderzoek af te sluiten, zonder sancties op te leggen, naar de crisis bij Delta Air Lines in juli 2024 die werd veroorzaakt door een wereldwijde storing. Die storing verstoorde de reisplannen van 1,3 miljoen klanten en kostte de luchtvaartmaatschappij 500 miljoen dollar. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Transport wees het onderzoek uit dat Delta’s passagiers snel hun geld terugkregen, voldoende bagagehulp kregen en passende ondersteuning ontvingen voor passagiers met een handicap. Delta stelde dankbaar te zijn dat de autoriteiten de uitzonderlijke omstandigheden erkenden en het onderzoek afsloten, en benadrukte dat het miljoenen dollars uitgaf aan terugbetalingen, hotels, maaltijden en bagagehulp.

General Electric: De Venezolaanse regering en de lokale tak van het Amerikaanse conglomeraat General Electric hebben een memorandum van overeenstemming ondertekend, zo bleek maandag uit beelden op de staatstelevisie. Interim‑president Delcy Rodriguez verklaarde dat zij haar teams had gevraagd het contract zo snel mogelijk te formaliseren om werkzaamheden te starten die binnen de eerste 24 maanden 1 gigawatt aan energie moeten opleveren en meer dan 5 gigawatt binnen vier jaar. Zij noemde het een historische stap voor Venezuela om zijn elektriciteitsvoorziening te herstellen. Het bedrag van de investering werd niet bekendgemaakt.

Mondelez International: De chocoladeproducent benoemde maandag voormalig Kellogg‑topman Amit Banati tot nieuwe financieel directeur, met ingang van 1 juli. Hij volgt Luca Zaramella op, die in januari werd benoemd tot chief operating officer na meer dan acht jaar als CFO. Banati was ongeveer 13 jaar CFO bij Kellogg en bleef in die rol bij Kellanova tot mei 2025 na de opsplitsing van het bedrijf. Daarna werd hij CFO bij Kenvue gedurende een jaar. Hij bekleedde ook senior functies bij Cadbury Schweppes en bij Kraft Foods, de voorganger van Mondelez, na een carrière van 13 jaar bij Procter & Gamble. Mondelez wist zich staande te houden in een moeilijke markt voor verpakte voeding, gesteund door de vraag naar koekjes en chocolade ondanks hogere prijzen.

Newmont Corporation: De goudproducent kondigde maandag een reeks benoemingen in het management aan, waaronder Brian Tabolt als financieel directeur, terwijl het bedrijf zijn topstructuur hervormt onder een nieuwe CEO. Tabolt, die in 2021 bij het bedrijf kwam van Molson Coors Beverage, was recent chief accounting officer en hoofd financiën. Hij vervangt Peter Wexler, die interim‑CFO was, en treedt aan op 1 juli. Daarnaast werden Mark Rodgers benoemd tot chief operating officer en David Thornton tot chief technical officer. De wijzigingen volgen op de benoeming van Natascha Viljoen als CEO in september en het vertrek van Karyn Ovelmen als CFO vorig jaar.

Nvidia: Het bedrijf verklaarde maandag 25 miljard dollar op te halen via een Amerikaanse obligatie‑uitgifte, waarmee het voor het eerst sinds 2021 de schuldenmarkt aanspreekt om de liquiditeit te verhogen. De financiering ligt hoger dan oorspronkelijk gepland. Volgens bronnen bedroeg de vraag van investeerders 85 miljard dollar. Nvidia mikte aanvankelijk op 20 miljard dollar. De obligatie bestaat uit zeven tranches met looptijden tot 2056. De vraag was voornamelijk binnenlands en de uitgifte kwam voor beleggers onverwacht.

Qualcomm: Het bedrijf voert gesprekken om AI‑chipstarter Tenstorrent over te nemen voor 8 tot 10 miljard dollar, aldus The Information op maandag op basis van een bron met kennis van de zaak. De gesprekken lopen nog en de prijs kan wijzigen of de deal kan alsnog afspringen. Het is onduidelijk of de prijs resultaatsafhankelijke betalingen zal omvatten. Qualcomm wil zijn afhankelijkheid van de cyclische smartphonemarkt verminderen door uit te breiden naar groeisegmenten zoals datacenterchips en chips voor autonome voertuigen. Tenstorrent ontwikkelt acceleratoren voor het trainen van AI‑modellen en het draaien van AI‑toepassingen.

Space Exploration Technologies: Elon Musks SpaceX verklaarde dat het Anysphere zal overnemen, het softwarebedrijf achter de AI‑codeagent Cursor, voor 60 miljard dollar, om zijn positie in de enterprise‑AI‑markt te versterken. De aankondiging komt enkele dagen nadat SpaceX naar de beurs ging in een zeer succesvolle Nasdaq‑introductie die het bedrijf op meer dan 2 biljoen dollar waardeerde. SpaceX verwacht dat de overname in het derde kwartaal van 2026 wordt afgerond. Daarnaast liet het bedrijf weten zijn kwartaal‑ en jaarresultaten voortaan uitsluitend via zijn website en het sociale platform X te publiceren, en niet langer via traditionele perskanalen.

T‑Mobile US: De voorzitter van de Senaatscommissie voor Handel uitte maandag kritiek op een plan van investeringsmaatschappij Grain Management om belangrijke draadloze spectrumrechten van T‑Mobile over te nemen, maar het gebruik ervan mogelijk jarenlang uit te stellen. Vorig jaar stemde T‑Mobile in met de verkoop van zijn 800 MHz‑licenties voor 2,9 miljard dollar in cash plus spectrumrechten van Grain. Senator Ted Cruz stelde dat de toezichthouder de deal enkel mag goedkeuren met afdwingbare uitrolverplichtingen, en waarschuwde dat de VS zich geen onderbenut spectrum kan veroorloven gezien de stijgende vraag naar draadloze capaciteit.

Aanbevelingen

Roku: JPMorgan verlaagt het advies van Overweight naar Neutral, terwijl het koersdoel wordt opgetrokken van 150 naar 160 dollar om rekening te houden met de overeengekomen prijs per aandeel na de overname door Fox.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap