• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 19 dec 2023

15:21

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De futures op Wall Street gingen iets omhoog, voortbouwend op de sterke winsten van de afgelopen weken, toen beleggers bleven gokken op een
    beleidsombuiging door de Federal Reserve volgend jaar.
  • De Europese aandelen stonden in het groen. De Nikkei steeg 1,41% terwijl de yen verzwakte ten opzichte van de dollar nadat de Bank of Japan vasthield aan haar ultraloose monetaire beleid.De Chinese beurzen waren gemengd : de CSI steeg met 0,14%, de Hang Seng daalde met 0,75%.
  • De goudprijzen waren gematigd. De olieprijzen stabiliseerden terwijl beleggers de mogelijke impact van Houthi-aanvallen op schepen in de Rode Zee op de olietoevoer in overweging namen. Later op de dag staan er Amerikaanse huizencijfers op het programma.

Topnieuws

Accenture voorspelt omzet over tweede kwartaal lager dan verwacht door zwakke IT-uitgaven
  • IT-dienstverlener Accenture verwacht dat de omzet over het tweede kwartaal lager zal zijn dan Wall Street verwachomdat de macro-economische onzekerheid een probleem blijft.
Google betaalt 700 miljoen dollar aan Amerikaanse consumenten en staten in Play Store schikking
  • Alphabet's Google is overeengekomen om 700 miljoen dollar te betalen en meer concurrentie toe te staan in zijn Play app store, volgens de voorwaarden van een antitrustschikking met Amerikaanse staten en consumenten die maandag is bekendgemaakt in een federale rechtbank in San Francisco.
Nippon Steel vertrouwt erop dat forse premie voor U.S. Steel zinvol is
  • Nippon Steel zei dat de deal van 14,1 miljard dollar om U.S. Steel te kopen het bedrijf zou helpen om een nieuwe groeimarkt aan te boren, terwijl zorgen bezorgdheid over de enorme premie die 's werelds op drie na grootste staalproducent betaalt.
BlackRock actualiseert voorstel spot bitcoin ETF om aflossingen in contanten mogelijk te maken
  • BlackRock heeft haar voorstel voor een spot bitcoin exchange-traded fund (ETF) bijgewerkt om contante aflossingen toe te staan, wat zou kunnen helpen om goedkeuring te krijgen van de U.S. Securities and Exchange Commission.

Aandelen in de kijker

  • AbbVie: het farmaceutische bedrijf heeft startup Adcentrx Therapeutics aangeklaagd in de federale rechtbank van Californië. Het beschuldigt Adcentrx Therapeutics van het stelen van handelsgeheimen om concurrerende kankerbestrijdende antilichamen te ontwikkelen door een AbbVie wetenschapper in te huren. AbbVie zei in de rechtszaak, die vrijdag werd aangespannen, dat het "bestaan zelf" van haar antilichamenprogramma geheim was voordat Adcentrx en voormalig AbbVie onderzoeker Danny Lee naar verluidt de vertrouwelijke informatie van het bedrijf en deze openbaar maakten in patentaanvragen en materiaal voor investeerders. Lee en vertegenwoordigers van AbbVie en Adcentrx reageerden maandag niet onmiddellijk op verzoeken om commentaar. In de rechtszaak van AbbVie staat dat het bedrijf uit Noord-Chicago bedrijf sinds 2015 bezig is met de ontwikkeling van "geneesmiddelconjugaten met antilichamen" die kankerbestrijdende "payloads" afleveren rechtstreeks aan kankercellen.
  • Archer-Daniels-Midland: de wereldwijde graanhandelaar zei dat het Revela Foods zal overnemen, een in Wisconsin gevestigde ontwikkelaar en fabrikant van zuivelsmaakingrediënten en -oplossingen uit Wisconsin. ADM heeft zijn traditionele graanverwerkingsactiviteiten in de loop der jaren gediversifieerd naar smaakstoffen en voedingsmiddelen (overname van WILD Flavors voor 3 miljard dollar in 2014). Het bedrijf zei dat met Revela's verwachte omzet van bijna 240 miljoen dollar in 2023, het nieuwe mogelijkheden zou toevoegen aan ADM's wereldwijde smaakstoffenactiviteiten. De deal zal naar verwachting begin 2024 worden afgerond. ADM gaf geen financiële details over de deal om Revela te kopen.
  • FMC Corp: de fabrikant van gewasbeschermingsmiddelen zei dat het begonnen is met ontslagen in zijn Braziliaanse activiteiten en een wereldwijd herstructureringsplan als reactie op de ongekende wereldwijde neergang in de sector. Zorgen over verstoringen van de toeleveringsketen na de pandemie hadden distributeurs ertoe aangezet om een voorraad gewasbeschermingsmiddelen aan te leggen, wat leidde tot een opbouw van overtollige voorraden. Het bedrijf maakte niet bekend hoeveel posities het gaat schrappen bij zijn Braziliaanse activiteiten. FMC heeft ongeveer 6.600 mensen in dienst - ongeveer 1.600 in de binnenlandse en 5.000 in de buitenlandse activiteiten. 
  • Livent: investeerders in de Australische lithiumproducent Allkem stemden voor een fusiebod van 10,6 miljard dollar van de Amerikaanse reus.
    Allkem zei in een officiële verklaring dat 72% van de aandeelhouders die over de deal stemden voor de transactie waren, met bijna 90% van het totale aantal uitgebrachte stemmen voor de deal. Livent zei vorige week dat het alle wettelijke goedkeuringen voor de deal had ontvangen, waardoor Arcadium Lithium zal ontstaan. De aandeelhouders stemmen later op dinsdag. Arcadium Lithium zal een uitgebreide aanwezigheid hebben in de belangrijkste producerende regio's Australië, Argentinië en Canada, en zal actief zijn in de hele toeleveringsketen, van mijnbouw tot de levering van afgewerkte chemicaliën aan klanten die batterijen maken.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap