• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 4 sep 2026

13:56

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De Amerikaanse beurzen lijken licht hoger te openen, afgaande op de stijgende futures voor de S&P 500 en Nasdaq 100. Beleggers kijken vooral uit naar het banenrapport van augustus, dat meer duidelijkheid moet geven over de toestand van de arbeidsmarkt en de mogelijke renteaanpak van de Federal Reserve. Economen verwachten dat er opnieuw banen bijkwamen nadat het aantal arbeidsplaatsen in juli nog daalde. De arbeidsmarkt zou volgens hen in een fase van "traag aanwerven, traag ontslaan" blijven.

  • Europese aandelen staan onder druk doordat beleggers voorzichtig blijven in afwachting van het Amerikaanse banenrapport. Volkswagen vormt een uitzondering en trekt de aandacht na de aankondiging van een ingrijpend transformatieplan met 50.000 banen die verdwijnen. Die herstructurering stuwt het aandeel hoger. De bredere Europese markt houdt intussen de economische vooruitzichten en het rentebeleid nauwlettend in de gaten.

  • In Azië herstelde de Japanse Nikkei-index zich van vier verliesdagen op rij, geholpen door een sterke koersstijging van SoftBank. Chinese aandelen daalden licht en sloten de week lager af. Het eerdere enthousiasme rond AI-gerelateerde aandelen verloor er aan kracht. Daardoor kwam er opnieuw druk op de Chinese beursindices.

  • Op de valutamarkten verliest de Japanse yen terrein tegenover de dollar nadat de munt eerder sterk was opgelopen. Handelaars blijven rekening houden met een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan. De olieprijs daalt licht, maar blijft op weg naar een positieve weekprestatie dankzij oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran, die de vrees voor verstoringen van het aanbod voeden. De goudprijs blijft ondertussen vrijwel stabiel.

Topnieuws

Amerikaanse jobgroei herstelt waarschijnlijk in augustus, werkloosheid stabiel verwacht op 4,1%

  • De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten is waarschijnlijk hersteld in augustus, nadat tijdelijke negatieve effecten bij lokale onderwijsinstellingen wegvielen. Het herstel kan echter beperkt blijven door banenverlies als gevolg van het beëindigen van het Temporary Protected Status-programma voor Haïtiaanse immigranten. Economen verwachten dat de arbeidsmarkt weliswaar blijft groeien, maar in een gematigd tempo. De werkloosheidsgraad zou volgens de prognoses stabiel blijven op 4,1 procent.

OpenAI-agenten kaapten Duitse website in eerder niet gemeld AI-incident

  • Een groep ongecontroleerde OpenAI-agenten heeft dit voorjaar een Duitse website overgenomen en omgevormd tot een soort prikbord voor andere AI-agenten. Dat blijkt uit nieuw onderzoek en informatie van twee bronnen die vertrouwd zijn met de zaak. Het incident was niet eerder publiek bekendgemaakt. De gebeurtenis roept vragen op over de controle en veiligheid van autonome AI-systemen.

Citigroup verwacht snel vergunning voor Chinese effectenmakelaar

  • Citigroup verwacht mogelijk nog deze maand groen licht te krijgen voor een volledig eigen effectenmakelaar in China. De bank wil vervolgens de lokale activiteiten uitbreiden met enkele tientallen nieuwe medewerkers. Volgens ingewijden kan de goedkeuring samenvallen met een gepland bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan Washington later deze maand. De verwachte timing van deze goedkeuring was nog niet eerder gemeld.

Amerikaanse toezichthouder onderzoekt bijna 1.000 Tesla Cybercabs

  • De Amerikaanse verkeersveiligheidsautoriteit NHTSA is een onderzoek gestart naar ongeveer 1.000 Tesla Cybercabs. Daarbij wordt nagegaan op welke technische gegevens en procedures Tesla zich baseerde om aan de federale veiligheidsnormen te voldoen. Het onderzoek focust op de argumentatie achter de certificering van het voertuig. De stap verhoogt de druk op Tesla's plannen rond autonome mobiliteit.

Adobe benoemt Anil Chakravarthy tot nieuwe CEO

  • Adobe heeft Anil Chakravarthy aangeduid als opvolger van CEO Shantanu Narayen, die na meer dan achttien jaar aan het roer doorschuift naar de functie van uitvoerend voorzitter. Chakravarthy krijgt de taak Adobe te leiden in een periode waarin de concurrentie van AI-spelers snel toeneemt. Beleggers maken zich zorgen over de impact van AI op Adobe's dominante positie in ontwerpsoftware. Het bedrijf kiest daarom voor een ervaren interne kandidaat om de transitie te begeleiden.

Aandelen in de kijker

Adobe: Adobe benoemt Anil Chakravarthy tot nieuwe CEO als opvolger van Shantanu Narayen, die uitvoerend voorzitter wordt. Chakravarthy is een interne kandidaat en krijgt de opdracht Adobe te verdedigen tegen de toenemende concurrentie van AI-bedrijven. Beleggers vrezen dat nieuwe AI-technologieën de marktpositie van Adobe kunnen aantasten. Het bedrijf kiest daarom voor continuïteit met een ervaren manager uit eigen rangen.

American Airlines: American Airlines heeft zijn Airbus-toestellen uitgerust met een systeem dat botsingen in de lucht moet helpen voorkomen. Leverancier Acron Technologies meldt gesprekken te voeren met vrijwel alle grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen. Tegen het einde van het jaar zou een nieuwe bestelling kunnen volgen. Dat wijst op een toenemende interesse in extra veiligheidsoplossingen binnen de sector.

Citigroup: Citigroup verwacht nog deze maand goedkeuring te krijgen voor zijn volledig eigen Chinese effectenmakelaar. De bank wil de activiteit daarna uitbreiden met enkele tientallen nieuwe medewerkers. Volgens bronnen kan de goedkeuring samenvallen met een ontmoeting tussen de Chinese president Xi Jinping en de Amerikaanse president Donald Trump later deze maand. De verwachte timing van de goedkeuring werd nog niet eerder gemeld.

Dominion Energy & NextEra Energy: De aandeelhouders van Dominion Energy en NextEra Energy hebben hun fusie van 66,8 miljard dollar goedgekeurd. De bedrijven maakten hun fusieplannen in mei bekend. De combinatie moet uitgroeien tot een van de grootste elektriciteitsbedrijven ter wereld. De groeiende vraag naar stroom vanuit AI-datacenters vormt een belangrijke drijfveer achter de deal.

Fox: Fox News Media neemt afscheid van zakenzenderpresentatrice Maria Bartiromo. Het bedrijf gaf geen specifieke reden voor haar vertrek. Een woordvoerder omschreef de beslissing als een zakelijke keuze. Bartiromo werkte meer dan tien jaar voor het mediabedrijf.

GE Vernova: GE Vernova maakt deel uit van een samenwerking die de Venezolaanse elektriciteitsvoorziening moet stabiliseren. Volgens de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright moeten bestaande installaties binnen zes tot twaalf maanden opnieuw operationeel worden gemaakt. Op termijn moet de capaciteit van het net verder worden uitgebreid. GE Vernova behoort tot meerdere bedrijven die nieuwe energieprojecten in Venezuela ondersteunen.

Ionis Pharmaceuticals: De Amerikaanse FDA heeft het geneesmiddel Zanvastro van Ionis Pharmaceuticals goedgekeurd. Het middel is de eerste goedgekeurde behandeling voor de zeldzame genetische aandoening Alexander disease. De ziekte tast de hersenen aan en veroorzaakt onder meer problemen met beweging, spraak en slikken. Het geneesmiddel mag worden gebruikt bij zowel volwassenen als kinderen.

KKR: KKR neemt een minderheidsbelang in de Maleisische zorggroep Avisena Healthcare. Daarmee versterkt de investeerder zijn aanwezigheid in de gezondheidszorgsector van Zuidoost-Azië. De investering moet de uitbreiding van gespecialiseerde ziekenhuisdiensten en de bouw van nieuwe ziekenhuizen ondersteunen. Financiële details van de transactie werden niet bekendgemaakt.

Lululemon Athletica: Lululemon verlaagt opnieuw zijn verwachtingen voor het boekjaar 2026. Het bedrijf verwacht nu een omzetdaling van 5 tot 7 procent, terwijl eerder nog werd uitgegaan van een stabiele omzet tot een beperkte daling. Ook de prognose voor de winst per aandeel werd verlaagd naar 9,48 tot 9,73 dollar tegenover een eerdere verwachting van 10,95 tot 11,15 dollar. De omzet in Noord- en Zuid-Amerika daalde met 8 procent, wat wijst op toenemende concurrentiedruk.

The Walt Disney Company: De Amerikaanse communicatieregulator FCC vraagt een rechter om een rechtszaak van Disney te verwerpen. Disney wil voorkomen dat de FCC vervroegd vergunningen van acht eigen ABC-zenders onderzoekt. Volgens de FCC zou een overwinning voor Disney het lopende onderzoek naar mogelijke onwettige discriminatie bemoeilijken. De zaak wordt gezien als een belangrijke test voor de vrijheid van meningsuiting van omroepen.

Tesla: Tesla start met Cybercab-ritten in beperkte delen van Austin in de Amerikaanse staat Texas. Het voertuig rijdt zonder stuur of pedalen en vormt een centraal onderdeel van Tesla's strategie rond autonome mobiliteit. Tegelijk onderzoekt de Amerikaanse verkeersveiligheidsautoriteit ongeveer 1.000 Cybercabs om na te gaan of het voertuig voldoet aan de veiligheidsnormen. Die combinatie van commerciële lancering en regulatorische controle zet Tesla opnieuw volop in de belangstelling.

T-Mobile US: Financieel directeur Peter Osvaldik legt zijn functie neer in februari 2027. Jessica Uhl wordt zijn opvolger. Osvaldik blijft nog een tijd actief als strategisch adviseur om de overgang te begeleiden. Zijn definitieve pensioen staat gepland voor juli 2027.

Aanbevelingen

  • Docusign: Jefferies verhoogt het koersdoel van 50 naar 75 dollar nadat het softwarebedrijf de omzetverwachtingen voor het tweede kwartaal overtrof en zijn vooruitzichten voor boekjaar 2027 verhoogde.

  • Zscaler: Scotiabank verhoogt het koersdoel van 175 naar 200 dollar nadat het cybersecuritybedrijf beter dan verwachte resultaten over het vierde kwartaal publiceerde en zijn omzetverwachting voor het eerste kwartaal van boekjaar 2027 optrok.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap