• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 14 sep 2026

14:59

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De futures wijzen op een lagere opening van WallStreet, nadat een stevige verkoopgolf in AI-aandelen het marktsentiment onder druk zet. Beleggers focussen op uitspraken van topbestuurders uit de AI-sector die pleiten voor een tragere ontwikkeling van artificiële intelligentie uit veiligheidsoverwegingen.

  • De Europese beurzen staan onder druk door de zwakte in technologieaandelen en de stijgende olieprijs. De aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten voeden zorgen over de energiebevoorrading en temperen de risicobereidheid van beleggers.

  • De Aziatische beurzen gingen lager van start. Technologieaandelen wogen op het sentiment, terwijl de oplopende olieprijzen en geopolitieke spanningen de markten voorzichtig maakten.

  • De dollar wint terrein omdat beleggers veiligheid zoeken door de spanningen in het Midden-Oosten. De olieprijs stijgt verder door nieuwe aanvallen op Saoedische energie-infrastructuur en scheepvaart in de regio, terwijl goud onder druk staat door de sterkere dollar en de toenemende verwachting dat de Federal Reserve de rente opnieuw zal verhogen.

Topnieuws

  • AI-gerelateerde aandelen kregen een stevige klap nadat de CEO's van de Amerikaanse bedrijven achter de meest geavanceerde AI-modellen waarschuwden dat het ontwikkelingstempo moet worden vertraagd om bedreigingen voor de mensheid te beperken.
  • Anthropic-CEO Dario Amodei riep AI-bedrijven op om de vooruitgang van hun modellen te vertragen uit vrees voor misbruik van artificiële intelligentie. Hij stelde daarbij een driestappenplan voor dat meer tijd moet creëren om de risico's van de technologie onder controle te houden.
  • OpenAI-CEO Sam Altman verklaarde dat OpenAI in 2026 niet naar de beurs zal trekken. Volgens Altman is zelfs een kans van 10 procent op menselijke uitsterving door AI tegen het einde van het decennium onaanvaardbaar.
  • Volgens een peiling van Reuters verwachten economen nu dat de Federal Reserve woensdag de rente verhoogt en tegen eind maart minstens nog één extra renteverhoging doorvoert. Die verwachting volgt op nieuwe inflatiecijfers die aantonen dat de prijsdruk hardnekkig blijft.
  • Oracle maakte bekend dat medeoprichter en voorzitter Larry Ellison zijn plan heeft geschrapt om tot 50 miljoen aandelen te verkopen. Tegen de slotkoers van vrijdag vertegenwoordigde dat aandelenpakket een waarde van ongeveer 7,5 miljard dollar.

Aandelen in de kijker

Dell Technologies: DFO Management, het investeringsvehikel van CEO Michael Dell, zou dicht bij een overeenkomst staan om verzekeringsmakelaar The Baldwin Insurance Group van de beurs te halen. Volgens de Financial Times vinden er vergevorderde gesprekken plaats over een bod met premie. Baldwin wordt momenteel gewaardeerd op ongeveer 4,14 miljard dollar. Het bedrijf biedt risicobeheer, verzekeringsadvies en technologiegedreven verzekeringsoplossingen aan particulieren en ondernemingen.

GE HealthCare Technologies: Het bedrijf onderhandelt over de overname van radiopharmaceutisch ontwikkelaar Sofie Biosciences. Volgens de Financial Times zou de transactie een waarde van ongeveer 1 miljard dollar kunnen hebben. Sofie ontwikkelt radioactieve stoffen die worden gebruikt bij kankerscans. De overname zou de divisie voor farmaceutische diagnostiek van GE HealthCare versterken.

Oracle: Medeoprichter en voorzitter Larry Ellison heeft zijn plan geschrapt om tot 50 miljoen Oracle-aandelen te verkopen. Dat aandelenpakket was tegen de slotkoers van vrijdag ongeveer 7,5 miljard dollar waard. Het verkoopplan werd op 22 juni 2026 opgesteld en zou aflopen op 24 oktober 2026. Oracle benadrukte dat onder dit plan geen enkel aandeel werd verkocht en dat Ellison momenteel geen andere verkoopplannen heeft.

Tesla: Tesla heeft op zijn website een aftelklok geplaatst die verwijst naar een lancering van de Roadster op 1 oktober. Volgens berichten zou tijdens het evenement mogelijk een speciale versie worden getoond met koudgasstuwers die samen met SpaceX werden ontwikkeld. De demonstratie zou plaatsvinden op de testsite van SpaceX in McGregor, Texas. Daarnaast heeft Tesla een dochteronderneming opgericht in Vietnam en zet het zo officieel voet aan wal in een snelgroeiende markt voor elektrische voertuigen in Zuidoost-Azië.

Aanbevelingen

  • Kroger: Roth MKM verlaagt het koersdoel van 78 naar 73 dollar nadat de onderneming teleurstelde met de vergelijkbare omzetgroei in het tweede kwartaal en waarschuwde voor druk op de omzet in het derde en vierde kwartaal.

  • Crown Castle: JPMorgan verlaagt het advies van neutral naar underweight en verlaagt het koersdoel van 85 naar 80 dollar. De analisten verwijzen naar een zwakke vraag naar torenverhuur, beperkte organische groei, een hoge schuldenlast en weinig zicht op een snelle heropleving van de investeringen door telecomoperatoren.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap