• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 11 jan 2024

15:25

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Futures voor Wall Street indexen duiden op een vlakke opening in aanloop van het rapport over de consumenteninflatie, dat zou kunnen duiden op de timing van renteverlagingen door de Fed. Wekelijkse cijfers over werkloosheidsclaims komen later op de dag ook.
     
  • Europese aandelen stijgen, dankzij een stijging in de auto- en technologiesector.
     
  • Ondertussen sloot de Nikkei hoger, nadat zwakke looncijfers de verwachtingen voor een vroege renteverhoging door de Centrale Bank van Japan verminderden. Chinese aandelen veerden licht op door dip-buying, maar de economische zorgen blijven er wel.
     
  • De focus lag ook op de cryptomarkten, gedreven door de goedkeuring van de eerste Amerikaanse ETF's die bitcoin volgen door Amerikaanse toezichthouders, wat crypto-aandelen versterkte.
     
  • De dollar daalde licht ten opzichte van een valutamand, waardoor goud aantrekkelijker werd. De olieprijzen stegen op een verhoogd vooruitzicht van escalatie in het conflict in het Midden-Oosten.

Topnieuws

Terwijl de inflatie afneemt, krijgt de banenmarkt meer aandacht van de Fed

  • De daling van de inflatie die eind 2023 in een stroomversnelling raakte, begon de aandacht van de Amerikaanse Federal Reserve te verschuiven naar de gezondheid van de banenmarkt. Functionarissen zijn zich steeds meer bewust van de risico's van een te strak monetair beleid en letten op tekenen van stress in de aanwervingsplannen van bedrijven.

Spot bitcoin ETF's beginnen te handelen in grote impuls voor crypto-industrie

  • Verschillende exchange-traded funds (ETF's) die gekoppeld zijn aan de spotprijs van bitcoin zullen voor de bel beginnen te handelen in de VS, een mijlpaal voor de cryptocurrency-industrie die al meer dan tien jaar om goedkeuring vraagt. Ter info: deze ETF’s zijn niet verhandelbaar door Europese beleggers.

Google ontslaat honderden mensen in Assistant-, hardware- en engineeringteams

  • Alphabet's Google zei woensdag dat het honderden werknemers ontslaat in verschillende teams, met Fitbit mede-oprichters James Park en Eric Friedman die het bedrijf ook verlaten, als de techgigant doorgaat met het snijden in de kosten.

Citigroup boekt 3,8 miljard dollar minder winst door kosten en reserves

  • Citigroup boekte ongeveer $3,8 miljard aan gecombineerde kosten en reserves die de winst over het vierde kwartaal, die vrijdag gerapporteerd zal worden, zullen uithollen, volgens een filing.

Chesapeake mikt op koppositie aardgasproducent VS met 7,4 miljard dollar deal voor Southwestern

  • Chesapeake Energy zei dat het kleinere rivaal Southwestern Energy zou kopen in een transactie waarbij alle aandelen worden verkocht en die wordt gewaardeerd op $7,4 miljard, een deal die de op één na grootste Amerikaanse aardgasproducent in staat zou stellen om de toppositie in te nemen.

Aandelen in de kijker

  • Amazon.com Inc & iRobot Corp: De e-commerce gigant heeft geen oplossingen aangeboden om tegemoet te komen aan de zorgen van EU-antitrusttoezichthouders over zijn overname van de robotstofzuiger van 1,4 miljard dollar. Amazon had tot woensdag de tijd om dit te doen. De mededingingsautoriteiten van de Europese Commissie stuurden in november een waarschuwing naar het bedrijf dat de deal de concurrentie op de markt voor robotstofzuigers zou kunnen beperken.
     
  • ArcelorMittal: "Drastische maatregelen" zijn nodig om de voormalige Italiaanse ADI-staalfabriek nieuw leven in te blazen nadat het bedrijf, dat een meerderheidsbelang heeft in de fabriek, een plan van de regering om de fabriek overeind te houden heeft afgewezen, aldus de Italiaanse minister van Industrie. De regering stelde deze week voor om 351 miljoen dollar te injecteren in ADI en vervolgens het belang te verhogen tot 66%, als onderdeel van een breder plan om het kapitaal van het bedrijf te versterken.
     
  • Netflix Inc: De advertentie-ondersteunde aanbod van de streaminggigant heeft meer dan 23 miljoen wereldwijde actieve gebruikers per maand bereikt. Het advertentieprogramma werd in november 2022 gelanceerd in 12 markten, waaronder de Verenigde Staten, om meer klanten aan te trekken en een nieuwe inkomstenstroom toe te voegen naarmate de concurrentie voor online kijkers toenam.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap