ma. 15 apr 2024
Zalando van 'Kopen' naar 'Houden', wel hoger koersdoel bij KBC Securities

Het Zalando-aandeel kende een mooie rally (ongeveer +40%) na de publicatie van de laatste resultaten. Het winstcijfer was een positieve verassing, met daarbovenop ook nog een nieuwe strategie, waarbij de winstgevendheid centraal staat, die beleggers kon bekoren. Zalando zal haar logistiek platform openstellen, investeren in het eigen merk en starten met een sociaalmediumkanaal, waar klanten voor stijladvies terecht kunnen, zegt KBC Securities-analist Tom Noyens.
Zalando?
Zalando is de grootste Europese onlineaanbieder van kleding, schoenen & accessoires. Het bedrijf werd in 2008 opgericht in Duitsland en is intussen in 25 landen aanwezig. De klantenbasis groeit al meer dan 8 jaar op rij naar meer dan 51 miljoen actieve klanten. Die plaatsten samen meer dan 261 miljoen orders met een gemiddelde waarde per order van bijna 57 euro. Sinds september 2021 maakt het bedrijf deel uit van de toonaangevende DAX-index in Duitsland.
Ruimte voor verbetering
Tom ziet de veranderingen als een noodzakelijke en goede beweging richting een meer mature, winstgevende onderneming. Maar hij blijft op zijn hoede voor al te hoge verwachtingen, omdat de verkoopcijfers op het platform nog onder de verwachtingen uitkwamen.
De betere winstcijfers van vorig kwartaal kwamen er dankzij doorgedreven efficiëntieverbeteringen, die weliswaar nog verder verbeterd kunnen worden, stelt Tom. Hij blijft toch nog voorzichtig. Hij wil eerst nog een verbetering in verkoopcijfer zien.
Als hij een blik werpt op ‘Google Trends’ (zeker geen ideale barometer, maar het geeft wel een eerste indicatie), ziet hij dat de populariteit nog verder aanmoddert. Het management heeft dus nog veel werk voor de boeg om het merk meer marketingpower te geven.
KBC Securities over Zalando
Er zit zeker en vast potentieel in de naam die een zeer goede basisbekendheid heeft bij de Europese shoppers, zegt Tom Noyens. Maar er blijven nog veel vraagtekens staan bij de praktische implicaties van hun nieuwe strategische wending.
Ook bij het tot stand komen van een ‘nieuw’ sociaalmediumkanaal heeft hij nog veel vraagtekens. Het openstellen van hun logistieke dienst aan derde partijen juicht hij wel toe. Hij wijzigt zijn advies van ‘Kopen’ naar ‘Houden’, maar trekt wel het koersdoel op van 25,5 naar 27 euro.
Het Zalando-aandeel noteert momenteel tegen een koers van 27,03 euro (+1,81%).
