• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 8 apr 2019

16:30

Aandelennieuws in het kort

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

BMW

  • De Duitse constructeur van luxewagens kondigde vrijdag nabeurs aan dat het een provisie neemt van meer dan 1 miljard EUR voor een potentiële boete rond vermeende kartelafspraken over emissietechnologie. De Europese Commissie meent dat BMW, Daimler en Volkswagen hebben samengewerkt in technische werkgroepen om concurrentie voor de uitrol en de ontwikkeling van emissietechnologie te beperken. BMW neemt nu de provisie aangezien het gelooft dat de kans op een boete hoger ligt dan 50%. Het bedrijf laat wel weten dat het de beschuldigingen zal betwisten. De provisie zal genomen worden in het eerste kwartaal van 2019. De provisie zal een negatieve impact hebben van 1 à 1,5 procentpunten op de EBIT-marge van het lopende boekjaar. 1 miljard EUR vertegenwoordigt ongeveer 2% van de beurswaarde van BMW. Als (eerste) klokkenluider zou Daimler volledig ontsnappen aan een eventuele boete. Volkswagen zou als tweede klokkenluider een korting van 50% kunnen bekomen.
  • Lees ook: BMW neemt provisie van meer dan 1 miljard EUR

Tesla

  • De Amerikaanse constructeur van elektrische luxewagens heeft volgens de zakenkrant Financial Times een overeenkomst gesloten met sectorgenoot FCA voor het poolen van hun vloten in Europa met het oog op het behalen van de emissiedoelstellingen in Europa van 2020. Volgens de overeenkomst mag FCA de wagens die Tesla in Europa verkoopt, meetellen voor het behalen van de CO2-emissienorm van 95g per kilometer. FCA bevestigt dat er een akkoord is, maar maakt geen financiële details bekend. Volgens de Financial Times zal FCA onder het akkoord Tesla ‘enkele honderden miljoenen euro’ betalen. Volgens de emissieregulering van de EU mogen autoconstructeurs hun vloten samenvoegen om zo samen de CO2-doelstellingen te bereiken.

Petrobras

  • Het Braziliaanse energiebedrijf gaat zijn belang van 90% in het Braziliaanse gaspijplijnbedrijf Transportadora Associada de Gas verkopen aan het Franse nutsbedrijf Engie en het Canadese pensioenfonds Caisse de Depot et Placement du Quebec voor een bedrag van 8,6 miljard USD. Engie en het Canadese pensioenfonds wonnen de biedstrijd onder andere van de Australische bank Macquaire.

Meer interessant aandelennieuws

  • Adviezen en aanbevelingen
  • Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note
  • Europese autoverkoop daalt 3,5% in maart
  • Meest verhandeld bij Bolero op Euronext
  • Wat heeft de komende week in petto?
  • BMW neemt provisie van meer dan 1 miljard EUR
  • Terugblik op Wall Street

Wat staat er morgen op het programma?

Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, dinsdag 9 april, op de agenda staat:

  • Bedrijfsresultaten
    • Givaudan (omzetcijfers eerste kwartaal)
    • Silka (omzetcijfers eerste kwartaal)
  • Aandeelhoudersvergadering
    • Bank of New York Mellon
    • Silka
    • Givaudan (Investor Conference)
    • Husqvarna
    • Swedish match
  • Ex-dividend
    • Ordina
  • Macro-economie
    • IMF: publicatie van de wereld economische vooruitzichten
    • VS: KMO-vertrouwen
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap