di. 25 jun 2019
16:30

Capgemini
- De Franse IT-dienstverlener gaf gisteren aan dat het Altran Technologies wil overnemen voor 3,6 miljard euro, wat een premie van 22% inhoudt tegenover de slotkoers van Altran op vrijdag. De overname moet Capgemini in staat stellen meer in te zetten op cloud computing, artificiële intelligentie en 5G. Het fusiebedrijf zou 250.000 werknemers tellen en 17 miljard euro aan jaarlijkse inkomsten tellen.
Total - Enel
- Volgens persbureau Reuters hebben Total en Enel zich teruggetrokken uit de biedingsstrijd rond de Nederlandse elektriciteitsproducent Eneco. Het consortium van Royal Dutch Shell en het Nederlandse pensioenfonds PGGM zou in pole positie liggen maar ook Macquarie is samen met Mitsubishi Corp. nog in de running. Eneco bestudeert de biedingen en zou vóór eind deze maand nog een beslissing nemen. Schattingen waarderen Eneco op zowat 3 miljard euro. Als Royal Dutch Shell het haalt, zou het zijn ambitie in de energietransitie meteen kracht bijzetten, maar kunnen er twijfels rijzen over de kapitaaldiscipline.
Credit Suisse
- De Zwitserse investeringsbank gaat samen met Allfunds Group een globaal platform voor de distributie van fondsen creëren. Credit Suisse brengt haar dochtermaatschappij InvestLab onder in de overeenkomst en zal 18% eigenaar worden van het nieuwe platform. Credit Suisse zal het platform gebruiken voor de verkoop van fondsen en trackers. Volgens de bank is de impact op de kapitaalpositie beperkt maar zou het rendement op het eigen tastbare vermogen met 0,5% kunnen toenemen in het lopende jaar (vermoedelijk vanwege eenmalige effecten).
UniCredit
- De Italiaanse bankgroep heeft een mogelijk bod op de Duitse sectorgenoot Commerzbank voorlopig op ijs gezet. Niet omdat het te warm is, maar omdat Commerzbank volgens mediaberichten geen onderhandelingen wil beginnen zo kort nadat de gesprekken met Deutsche Bank zijn afgesprongen.
Meer interessant beursnieuws
Wat staat er morgen op het programma?
Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, woensdag 26 juni, op de agenda staat:
- Bedrijfsresultaten
- General Mills
- Tullow Oil (omzet)
- Aandeelhoudersvergadering
- Gimv
- EDF (BAV)
- Schneider Electric (Investor Day)
- Yara International (Capital Markets Day)
- EDF (BAV)
- L’Oréal (BAV)
- Ex-dividend
- Spadel
- Macro-economie
- VS: orders duurzame goederen, bestellingen investeringsgoederen, kleinhandelsvoorraden
- Duitsland: GfK consumentenvertrouwen
- Frankrijk: consumentenvertrouwen