vr. 15 nov 2019
16:30

Maersk
- De Deense containerreus boekte in het derde kwartaal een omzet van 10,05 miljard dollar en een bedrijfsresultaat van 1,656 miljard dollar, in lijn met de positieve winstwaarschuwing die Maersk eind oktober de wereld instuurde. De nettowinst kwam een kwart boven de verwachtingen uit, dankzij belastingmeevallers en betere resultaten in een aantal joint ventures. Maersk schroeft in 2020 zijn investeringen terug en verwacht tussen de 3 en 4 miljard dollar te investeren terwijl analisten eerder uitgingen van 4 à 6 miljard dollar. Maersk verlaagt wel zijn verwachtingen voor een volumegroei van containers naar 1 à 2% (was 1 à 3%). De lager dan verwachte investeringen is een meevaller omdat dit wijst op meer discipline wat betreft capaciteitsmanagement.
ArcelorMittal
- De staalreus heeft van de hoogste rechtbank in India toestemming gekregen om door te gaan met de overname van een failliete staalfabriek voor 5,8 miljard dollar. Deze uitspraak vernietigt een eerder oordeel dat alle schuldeisers van Essar Steel India samen hun zeg konden doen over een eventuele verkoop van activa wat feitelijk de deal blokkeerde door een onderling meningsverschil. ArcelorMittal wordt met de overname nummer 4 in India op het vlak van staalproductie, een land dat veel infrastructuurwerken plant.
British Telecommunications
- De voorzitter van de Labour partij in het VK, Jeremy Corbyn, pleit om een deel van de telecomgroep te nationaliseren om zo gratis toegang tot breedband te voorzien voor alle inwoners. Dit past in het rijtje van nationalisatieplannen bij de post, de spoorweg en nutsbedrijven die eerder al werden gelanceerd in de verkiezingscampagne.
Daimler
- De nieuwe CEO van de Duitse autofabrikant, Ola Kaellenius, waarschuwde gisteren dat er geen snelle oplossing is voor de druk op de marges door de shift naar elektrische en zelfrijdende wagens en dat dit voor Daimler nog twee jaar zal spelen. Hij wil de marges geleidelijk aan opnieuw verbeteren door de investeringen te beperken en te snijden in het personeelsbestand om zo meer dan 1,3 miljard euro te besparen.
Carpetright
- Het Britse bedrijf, een belangrijke klant van Balta, wordt overgenomen door een van zijn grootste aandeelhouders Medior. Die heeft net geen 30% van de groep in handen. De transactie waardeert de groep aan 15,2 miljoen pond. De andere aandeelhouders van de groep ontvangen 5 pence per aandeel, of een premie van 18%. Op hun hoogtepunt gingen de aandelen voor ruim 300 pence over de toonbank, maar dat is alweer van 2007 geleden.
Delivery Hero
- Het Duitse bedrijf verwacht dit jaar een break-even resultaat neer te zetten in Europa. Voor de regio’s Midden-Oosten en Noord-Afrika mikt de groep op een verdere groei van de winstgevendheid, ondanks volgehouden inspanningen om verder te investeren in deze regio’s.