• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 3 feb 2023

16:23

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Bij Qualcomm daalt nettowinst in eerste kwartaal met 34%  

  • Halfgeleidergigant Qualcomm zag in het eerste kwartaal van het huidige boekjaar de nettowinst met 34% dalen tot 2,2 miljard dollar, goed voor 2,37 dollar winst per aandeel. Er werd op 2,36 dollar gemikt. De omzet daalde op jaarbasis van 10,7 miljard tot 9,46 miljard dollar, iets onder de verhoopte 9,56 miljard dollar. Centraal stond een dalende vraag naar smartphones, en teleurstellende vooruitzichten. De aangepaste winst kan dit kwartaal landen tussen 2,05 en 2,25 dollar per aandeel op een omzet van 8,7 miljard tot 9,5 miljard dollar. Analisten mikten op een winst van 2,29 dollar per aandeel op een omzet van 9,56 miljard dollar. 

Apple behaalde afgelopen kwartaal lagere winst en omzet 

  • Apple heeft het afgelopen kwartaal een lagere winst en omzet behaald, als gevolg van productieverstoringen in China. De nettowinst daalde met 13% tot 30 miljard dollar, terwijl op 31 miljard dollar werd gemikt. De omzet daalde van 123,9 tot 117,2 miljard dollar, terwijl op 121,4 miljard dollar werd gemikt. Veel belangrijker dan de omzet uit hardware was dat de omzet uit diensten verbeterde van 19,5 naar 20,8 miljard dollar, boven de analistenverwachtingen van 20,4 miljard dollar. 

Ford boekte vorig jaar 2 miljard dollar verlies 

  • Ford boekte vorig jaar 2 miljard dollar verlies, terwijl de winst voor belastingen, gecorrigeerd voor eenmalige posten, uitkwam op 10,4 miljard dollar. Dat klinkt veel, maar de autogroep mikte zelf op 11,5 à 12,5 miljard dollar. In het vierde kwartaal kwam aangepaste winst uit op 0,51 dollar, terwijl op 0,62 dollar werd gemikt. De omzet verbeterde nochtans met 17% op jaarbasis naar 44 miljard dollar, terwijl op 41,4 miljard dollar gerekend werd. 

Starbucks ziet nettowinst in eerste kwartaal stijgen tot 855 miljoen dollar 

  • Bij koffieketen Starbucks steeg de nettowinst in het eerste kwartaal van het huidige boekjaar van 816 naar 855 miljoen dollar, terwijl de aangepaste winst van 0,75 dollar per aandeel onder de verhoopte 0,77 dollar dook. De vergelijkbare winkelverkopen stegen wereldwijd met 5%, met een piek van 10% in de VS. Daartegenover staat een krimp van 29% in China, al moet dat beteren door de heropening. China moet uiteindelijk de grootste markt van Starbucks zal worden. 

GoPro zag aangepaste bedrijfswinst vorig jaar landen op 95 miljoen dollar 

  • GoPro zag de aangepaste bedrijfswinst (EBITDA) vorig jaar landen op 95 miljoen dollar, goed voor een marge van 9%, zodat er 29 miljoen dollar winst werd geboekt. De winst in kwartaal vier implodeerde van 53 miljoen dollar in 2021 naar 3miljoen dollar, terwijl de omzet 18% kelderde tot 321 miljoen dollar. 

Gilead Sciences pompt nettowinst op van 376 miljoen naar 1,6 miljard dollar 

  • Gilead Sciences pompte de nettowinst stevig op van 376 miljoen naar 1,6 miljard dollar, goed voor een aangepaste winst van 1,67 dollar per aandeel. Analisten hoopten slechts op 1,51 dollar. Dat wordt verklaard door groei van de HIV- en oncologiebehandelingen, want de omzet uit coronamedicijn Veklury daalde 26% tot 1 miljard dollar. Dat middel moet in 2023 wel nog 2 miljard omzet draaien, al is dat erg moeilijk in te schatten. De aangepaste winst per aandeel moet in 2023 uitkomen op 6,60 tot 7,00 dollar en dat kon beleggers wel bekoren. 

Alphabet zag advertentie-inkomsten bij Google en YouTube dalen in vierde kwartaal 

  • Alphabet zag de advertentieinkomsten bij Google en YouTube dalen in vierde kwartaal, zodat de omzet slechts steeg tot 76,05 miljard dollar, tegenover 75,3 miljard dollar een jaar eerder. Dat was min of meer zoals verwacht. Zonder “plaatsingskosten” landde de omzet op 63,12 miljard dollar, terwijl op 63,2 miljard gemikt werd. Bij Google Cloud steeg de omzet van 5,54 naar 7,32 miljard dollar, zodat de nettowinst uitkwam op 1,05 per aandeel, ver onder de verhoopte 1,18 dollar. 

De winst van Amazon stelt teleur 

  • De winst van Amazon stelde vorig kwartaal teleur, want de teller landde op 0,3 miljard dollar, tegenover 14,3 miljard dollar een jaar eerder en een verhoopte 2 miljard dollar. De enige pijler die goed draaide was (alweer) Amazon Web Services, waar de operationele winst uitkwam op 5,2 miljard dollar, dankzij een omzet die 20% hoger trok. Amazon in zijn geheel zette 9% meer omzet om tot 149,2 miljard dollar, terwijl op 145,7 miljard dollar werd gemikt. Bezos en de zijnen mikken voor het huidige kwartaal op 0 tot 4 miljard dollar operationele winst en een omzet van 121 tot 126 miljard dollar. Dat is meer dan verwacht. 

Netflix wil verbod op delen van wachtwoorden afdwingen 

  • Netflix is van plan een verbod op het delen van wachtwoorden af te dwingen, met methoden die privacyvoorstanders ongemakkelijk zouden kunnen maken. De streamingdienst schat nu dat meer dan 100 miljoen gebruikers gratis kijken, maar dat zal einde maart stoppen. Netflix gaat daarvoor de location tracking tools aanpassen, maar IP-adressen, apparaat-ID's en accountactiviteit gebruiken. Of dat allemaal strookt met de privacy is echter nog maar de vraag. Betalende abonnees zouden eens in de 31 dagen verbinding moeten maken met hun primaire wi-fi. 

Winst ligt bij Skechers USA hoger dan verwacht in vierde kwartaal 

  • De winst lag bij Skechers USA hoger dan verwacht in het vierde kwartaal: 48 cent per aandeel, tegenover 37 cent verwacht. Dat is te danken aan een erg sterke omzet van 1,88 miljard dollar, wat hoger is dan de geraamde 1,77 miljard dollar. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap