di. 8 apr 2025
10:00

Termijn van fusiegesprekken tussen Paramount Global en Skydance Media verlengd
- De termijn voor de fusiegesprekken tussen de mediagigant met Skydance Media, werd automatisch met 90 dagen verlengd, nu de deadline van 7 april niet werd gehaald. De fusie ter waarde van 8 miljard dollar wacht op goedkeuring van de Federal Communications Commission. Een rechter in Delaware overweegt een rechtszaak die de fusie zou kunnen blokkeren vanwege vermeende benadeling van publieke aandeelhouders.
Kwartaalwinst Levi Strauss ligt hoger dan de gemiddelde analistenverwachting
- De kledingfabrikant handhaafde zijn jaarlijkse prognose voor verkoop en winst, exclusief de impact van tarieven, en meldt een kwartaalwinst die hoger was dan de gemiddelde analistenverwachting, waardoor de aandelen met meer dan 7% stegen in de handel na beursluiting. Het bedrijf verwacht dat de nieuwe tarieven een materiële impact zullen hebben op de resultaten van het boekjaar 20252. Levi Strauss importeert slechts ongeveer 1% van zijn goederen rechtstreeks uit China naar de VS en ongeveer 5% uit Mexico. De retailer onderzoekt prijsverhogingen als een van de maatregelen om de impact van de tarieven te beperken.
JP Morgan-CEO waarschuwt voor blijvende negatieve gevolgen van handelsoorlog
- CEO van de bank, Jamie Dimon, waarschuwde dat handelsoorlogen blijvende negatieve gevolgen kunnen hebben, dagen nadat hij en andere bank-CEO's met minister van Handel Howard Lutnick hadden gesproken over de uitgebreide tarieven. Dimon schreef dat de economie aanzienlijke turbulentie ondervindt en dat inflatoire uitkomsten waarschijnlijk zijn. Zijn jaarlijkse brief aan aandeelhouders volgde op de beursdaling van vorige week die biljoenen euro van de wereldwijde aandelenmarkten veegde na de nieuwe tarieven van president Donald Trump. JPMorgan zal vrijdag zijn resultaten over het eerste kwartaal rapporteren.
Apple is grootste “Magnificent 7”-slachtoffer van tarievenopbod
- De Amerikaanse technologiefabrikant heeft te maken met een aanzienlijke daling van de aandelenkoers als gevolg van de wereldwijde handelsoorlog die door president Donald Trump is geïnitieerd. Volgens analisten heeft Apple heeft de grootste blootstelling aan Amerikaanse tarieven op Chinese goederen, wat kan leiden tot hogere prijzen voor iPhones in de VS. De groep van "Magnificent Seven" aandelen, waaronder Apple, heeft gezamenlijk meer dan 6 biljoen euro aan marktwaarde verloren sinds hun piek in 2024.