• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 6 aug 2025

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Yum Brands verlaagt verwachtingen na tegenvallende kwartaalresultaten.

  • Het Amerikaanse fastfoodbedrijf rapporteerde voor het tweede kwartaal van 2025 een omzet van 1,93 miljard dollar, net onder de gemiddelde analistenverwachting. De winst per aandeel bedroeg 1,44 dollar, wat lager was dan de gemiddelde analistenverwachting, door hogere reclame-uitgaven en stijgende kosten voor ingrediënten. Wereldwijde vergelijkbare winkelverkopen stegen met 2%, terwijl de groei in de VS vertraagde tot 4%, ondanks nieuwe maaltijddeals.

Advanced Micro Devices rapporteert gemengde resultaten door AI-chipvertraging.

  • Het Amerikaanse chipbedrijf rapporteerde voor het tweede kwartaal van 2025 een omzet van 7,69 miljard dollar en een aangepaste winst per aandeel van 0,48 dollar. De datacenteromzet steeg met 14% tot 3,2 miljard dollar, in lijn met de gemiddelde analistenverwachting, maar bleef achter bij de groei van concurrenten. De AI-chipomzet daalde door exportbeperkingen naar China en de overgang naar een nieuwe serie.

Pfizer verhoogt winstprognose dankzij kostenbesparingen en sterke kwartaalcijfers.

  • Het Amerikaanse farmaceutische bedrijf verhoogde zijn winstverwachting voor 2025 na beter dan verwachte resultaten in het tweede kwartaal, met een omzet van 14,65 miljard dollar en een aangepaste winst per aandeel tussen 2,90 en 3,10 dollar. De aangepaste winstverwachting houdt rekening met een eenmalige kost door een licentieovereenkomst en ligt boven de eerdere schatting. Dankzij een kostenbesparingsprogramma dat tegen eind 2027 miljarden moet opleveren, verwacht het bedrijf zijn prestaties te verbeteren ondanks dalende inkomsten en druk op prijzen.

Walt Disney versterkt ESPN-aanbod via deal met NFL.

  • Het Amerikaanse mediabedrijf heeft via zijn sportnetwerk een akkoord bereikt met de National Football League waarbij het NFL Network en andere media-activa overneemt in ruil voor een belang van 10%. De deal omvat ook NFL Fantasy en distributierechten voor het kanaal NFL RedZone, en zal het aanbod van een nieuwe streamingdienst versterken, die 29,99 dollar per maand zal kosten. Analisten schatten de waarde van het belang op miljarden, terwijl de NFL bepaalde media-eigendommen behoudt.

Nvidia ontkracht zorgen over chipveiligheid in blogpost.

  • Het Amerikaanse chipbedrijf benadrukte in een blogpost dat zijn producten geen backdoors of kill switches bevatten, en waarschuwde dat dergelijke functies een cadeau zouden zijn voor hackers en vijandige actoren. De verklaring volgde op zorgen van de Chinese overheid over een Amerikaans voorstel om chips met locatieverificatie uit te rusten, wat als een bedreiging wordt beschouwd. De blogpost onderstreepte dat geheime achterdeurtjes enkel gevaarlijke kwetsbaarheden zijn die geëlimineerd moeten worden.

Staar Surgical wordt overgenomen door Alcon voor 1,5 miljard dollar.

  • De fabrikant van implanteerbare ooglenzen steeg nadat werd aangekondigd dat het bedrijf wordt overgenomen voor 28 dollar per aandeel in contanten. De deal wordt naar verwachting afgerond binnen zes tot twaalf maanden.

DigitalOcean verhoogt jaarprognose na sterke AI- en cloudprestaties.

  • De Amerikaanse cloudprovider voor digitale native ondernemingen rapporteerde een omzet van 219 miljoen euro in het tweede kwartaal van 2025, een stijging van 14% ten opzichte van vorig jaar. De nettowinst bedroeg 37 miljoen euro, met een winst per aandeel van 0,39 euro. Dankzij sterke prestaties in AI en kerncloudactiviteiten verhoogde het bedrijf zijn jaarprognoses voor zowel omzet als winstgevendheid.

Lattice Semiconductor overtreft omzetverwachting licht in tweede kwartaal.

  • De chipfabrikant steeg nadat de omzet in het tweede kwartaal uitkwam op 124 miljoen dollar, iets boven de consensus volgens de analisten. De winst per aandeel, exclusief eenmalige posten, kwam uit conform de verwachtingen.

UFP Technologies boekt sterke groei door overnames en MedTech-prestaties.

  • De Amerikaanse producent van medische apparaten voor eenmalig gebruik rapporteerde een omzetgroei van 37% tot 151,2 miljoen euro in het tweede kwartaal van 2025, met een nettowinst van 17,2 miljoen euro en een aangepaste winst per aandeel. De groei werd gedreven door recente overnames en een stijging in de MedTech-activiteiten, terwijl een andere divisie daalde. Ondanks hogere arbeidskosten bleef de brutomarge stabiel, en het bedrijf blijft investeren in uitbreiding en acquisities.

Palantir Technologies verhoogt prognoses na sterke omzetgroei.

  • Het bedrijf verwacht een jaaromzet tussen 4,142 miljard en 4,150 miljard dollar, tegenover een eerdere prognose van 3,89 miljard tot 3,90 miljard dollar. Het bedrijf overtrof de verwachtingen met een aangepaste winst per aandeel van 0,16 dollar, tegenover een gemiddelde analistenverwachting van 0,14 dollar. De omzet steeg met 47,5% tot 1 miljard dollar, ruim boven de gemiddelde analistenverwachting van 939,47 miljoen dollar. Het bedrijf verhoogde zijn jaarprognoses voor omzet, operationele winst en vrije kasstroom, wat wijst op vertrouwen in de groeimomentum en het vermogen om contracten om te zetten in inkomsten.

Pfizer overtreft verwachtingen met sterke kwartaalresultaten.

  • Het farmaceut rapporteerde in het tweede kwartaal van 2025 een nettowinst van 2,91 miljard dollar, of 0,51 dollar per aandeel. De aangepaste winst per aandeel bedroeg 0,78 dollar, ruim boven de gemiddelde analistenverwachting van 0,58 dollar. De omzet steeg tot 14,65 miljard dollar, eveneens boven de verwachting van 13,78 miljard dollar, en het bedrijf voorziet voor het volledige jaar een winst per aandeel tussen 2,90 en 3,10 dollar en een omzet tussen 61 en 64 miljard dollar.

Eaton stelt teleur met zwakke vooruitzichten voor derde kwartaal.

  • Het energiebeheerbedrijf daalde na het afgeven van zwakke vooruitzichten voor het derde kwartaal. Eaton verwacht een aangepaste winst van 3,01 tot 3,07 dollar per aandeel, terwijl analisten 3,09 dollar per aandeel hadden voorspeld. Eaton rapporteerde in het tweede kwartaal van 2025 een nettowinst van 982 miljoen dollar, met een aangepaste winst per aandeel van 2,95 dollar, boven de gemiddelde analistenverwachting van 2,92 dollar. De omzet steeg tot 7,03 miljard dollar, eveneens boven de verwachting van 6,93 miljard dollar.

Dupont De Nemours stijgt na beter dan verwachte kwartaalresultaten.

  • De chemiegigant steeg na het rapporteren van een aangepaste winst van 1,12 dollar per aandeel in het tweede kwartaal, boven de 1,06 dollar per aandeel die analisten hadden voorspeld. De omzet van 3,26 miljard dollar lag ook boven de consensus van 3,24 miljard dollar.

Duke Energy bevestigt jaarprognose na solide kwartaalcijfers.

  • Het nutsbedrijf uit Charlotte steeg na het rapporteren van een aangepaste winst van 1,25 dollar per aandeel in het tweede kwartaal, boven de 1,18 dollar per aandeel die analisten hadden voorspeld. Duke Energy bevestigde ook de jaarprognose van een aangepaste winst tussen 6,17 en 6,42 dollar per aandeel, tegenover de consensus van 6,32 dollar.

Lemonade verrast positief met verbeterde vooruitzichten.

  • De verzekeraar steeg na het afgeven van beter dan verwachte vooruitzichten voor het volledige jaar. Het bedrijf rapporteerde in het tweede kwartaal van 2025 een verlies van 43,9 miljoen dollar, of 0,60 dollar per aandeel. Dit resultaat was beter dan de gemiddelde analistenverwachting van een verlies van 0,81 dollar per aandeel. De omzet bedroeg 164,1 miljoen dollar, boven de verwachting van 162,4 miljoen dollar, en het bedrijf voorziet voor het derde kwartaal een omzet tussen 183 en 186 miljoen dollar, met een jaarprognose tussen 710 en 715 miljoen dollar.

Hims & Hers Health daalt na tegenvallende omzet en prognose.

  • Het telezorgbedrijf daalde nadat de omzet van 545 miljoen dollar in het tweede kwartaal lager was dan de 552 miljoen dollar die analisten hadden voorspeld. De prognose voor het derde kwartaal voor EBITDA van 60 miljoen dollar tot 70 miljoen dollar bleef ook achter bij de analistenverwachting van 77 miljoen dollar.

Axon Enterprise verhoogt jaarprognose na sterke kwartaalresultaten.

  • De fabrikant van tasers en andere politieproducten steeg na beter dan verwachte kwartaalresultaten en een verhoging van de jaarprognose. Axon rapporteerde een winst van 2,12 dollar per aandeel, exclusief eenmalige posten, op een omzet van 669 miljoen dollar, terwijl analisten 1,45 dollar per aandeel op 641 miljoen dollar hadden voorspeld. Voor het volledige jaar verwacht Axon een omzet tussen 2,65 miljard dollar en 2,73 miljard dollar, tegenover een eerdere prognose van 2,60 miljard dollar tot 2,70 miljard dollar en een consensus van 2,66 miljard dollar.

Syndax Pharmaceuticals boekt explosieve omzetgroei dankzij succesvolle lanceringen.

  • Het biofarmaceutische bedrijf zag zijn omzet in het tweede kwartaal van 2025 stijgen tot 38,0 miljoen dollar, een toename van 986% op jaarbasis dankzij sterke verkopen van Revuforj en Niktimvo. Het bedrijf boekte een verlies van 0,83 dollar, wat beter was dan de gemiddelde analistenverwachting van een verlies van 1,02 dollar. De commerciële lancering van beide geneesmiddelen verliep succesvol, met snelle marktpenetratie en opname in behandelingsrichtlijnen.

Gartner daalt fors ondanks omzetgroei en AI-innovatie.

  • Het onderzoeks- en adviesbureau in IT en bedrijfsstrategie rapporteerde voor het tweede kwartaal van 2025 een omzet van 1,7 miljard dollar, een stijging van 5,7% op jaarbasis. De winst per aandeel bedroeg 3,11 dollar, tegenover een aangepaste winst per aandeel van 3,53 dollar, wat neerkomt op een stijging van respectievelijk 6,1% en 9,6%. De contractwaarde steeg tot 5,0 miljard dollar en het bedrijf versnelde zijn aandeleninkoopprogramma, terwijl het ook begon met de uitrol van AskGartner, een nieuwe AI-tool voor snellere toegang tot inzichten.

Blackstone overweegt overname van TechnoPro Holdings.

  • Het investeringsbedrijf is van plan om het Japanse ingenieurs- en detacheringsbedrijf TechnoPro Holdings over te nemen voor ongeveer 500 miljard yen, ofwel 3,39 miljard dollar. Volgens het Nikkei zou Blackstone net onder de 4.900 yen per aandeel bieden in een op handen zijnde overnamebod. TechnoPro bevestigde dat privatisering door Blackstone wordt overwogen als strategische optie, maar dat er nog geen definitieve beslissing is genomen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap