• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 6 jan 2026

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Next verhoogt winstprognose voor vijfde keer na 10,6% stijging in verkoop

  • De Britse modeketen noteerde in de negen weken tot 27 december een beter dan verwachte stijging van 10,6% in verkoop tegen volle prijs en verhoogde voor de vijfde keer dit jaar zijn winstprognose. De omzet in het Verenigd Koninkrijk steeg met 5,9% op jaarbasis, terwijl internationale verkopen met 38,3% toenamen. Next verwacht nu een winst vóór belastingen van 1,15 miljard pond (ongeveer 1,56 miljard dollar) voor het boekjaar tot januari 2026, tegenover 1,135 miljard pond eerder en 1,011 miljard pond vorig jaar. Voor 2026/27 voorziet het bedrijf een verdere winstgroei van 4,5% tot 1,202 miljard pond, gesteund door een gelijke stijging in verkoop tegen volle prijs.

Bosch verwacht sterke groei in softwareverkopen en investeert 2,5 miljard euro in AI

  • De Duitse producent van auto-onderdelen en consumentengoederen verwacht de komende jaren sterke groei in softwareverkopen door de toenemende digitalisering van de automarkt. Het bedrijf mikt tegen het begin van het volgende decennium op meer dan 6 miljard euro omzet uit software en diensten, waarvan circa twee derde uit de mobiliteitssector komt, en verwacht tegen het midden van de jaren 2030 een verdubbeling tot ruim 10 miljard euro. Bosch realiseerde in 2024 een omzet van 90,3 miljard euro en investeert tot eind 2027 meer dan 2,5 miljard euro in kunstmatige intelligentie. Op de CES-beurs presenteerde het nieuwe technologieën zoals een AI-cockpit en by-wire-systemen voor autonoom rijden.

Mercedes-Benz introduceert MB.DRIVE ASSIST PRO in VS voor autonoom rijden

  • De Duitse autofabrikant introduceert later dit jaar in de VS het nieuwe geavanceerde rijhulpsysteem MB.DRIVE ASSIST PRO, dat voertuigen autonoom laat rijden op stadswegen onder toezicht van de bestuurder. Het systeem, dat al in China beschikbaar is, kan van een parkeerplaats naar een bestemming navigeren, inclusief kruispunten, bochten en verkeerslichten, en kost 3.950 dollar voor drie jaar. Hiermee gaat Mercedes de concurrentie aan met Tesla’s Full Self-Driving, dat momenteel het enige vergelijkbare product in de VS is. De technologie gebruikt circa 30 sensoren en Nvidia’s DRIVE AV-software, ondersteunt over-the-air updates en markeert een belangrijke stap richting commerciële uitrol van stedelijke autonome functies.

Holcim rondt overname van Alkern af en versterkt portfolio prefabbetonproducten

  • De Zwitserse producent van bouwmaterialen heeft de overname afgerond van Alkern, een Franse fabrikant van prefabbetonproducten met 1.000 werknemers en meer dan 50 productielocaties in Frankrijk en België. Alkern realiseerde in 2025 een omzet van circa 250 miljoen euro (ongeveer 293 miljoen dollar). Holcim verwacht dat de acquisitie vanaf het eerste jaar winstverhogend zal zijn en ziet dit als een stap richting het doel om tegen 2030 de helft van de omzet uit bouwoplossingen te halen (nu 37%). Alkern’s aanbod van prefabbeton en systemen voor wanden, vloeren en waterbeheer vult Holcim’s portfolio aan en versterkt de groeistrategie buiten de traditionele cementactiviteiten.

Nestlé roept SMA-babyvoeding terug wegens mogelijk toxine cereulide

  • De Zwitserse voedingsmiddelenproducent roept bepaalde batches van SMA-babyvoeding en opvolgmelk terug wegens mogelijke aanwezigheid van het toxine cereulide, dat misselijkheid, braken en buikkrampen kan veroorzaken. De Britse Food Standards Agency waarschuwt dat cereulide hittebestendig is en niet wordt vernietigd door koken of heet water. Tot nu toe zijn er geen ziektegevallen gemeld, maar Nestlé voert de terugroepactie uit uit voorzorg en biedt klanten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland een terugbetaling via opgegeven contactnummers. De maatregel volgt op strikte interne kwaliteits- en veiligheidsprotocollen van het bedrijf.

Eni en Repsol proberen 6 miljard dollar aan gasbetalingen terug te vorderen van Venezuela

  • De Italiaanse energieproducent en de Spaanse energieproducent proberen circa 6 miljard dollar aan gasbetalingen terug te vorderen van Venezuela, maar ondervinden weinig steun van de Amerikaanse autoriteiten. Beide bedrijven produceren gas uit het Perla-veld via een joint venture met Cardón IV en leverden ook grote hoeveelheden gas en nafta om Venezolaanse zware olie te verdunnen. Sinds de Amerikaanse oliesancties in 2019 werden olie-swaps gebruikt om schulden te vereffenen, maar Washington heeft vorig jaar autorisaties voor Venezolaanse olie-export ingetrokken, waardoor terugbetaling via PDVSA niet langer mogelijk is. De situatie benadrukt de impact van het Amerikaanse beleid op Europese bedrijven en hun betalingsproblemen in Venezuela.

Novo Nordisk lanceert Wegovy-pil voor gewichtsverlies in de VS

  • De Deense farmaceutische producent lanceerde in de VS zijn nieuwe Wegovy-pil voor gewichtsverlies, met doses van 1,5 mg en 4 mg vanaf 149 dollar per maand voor zelfbetalende patiënten. Hogere doses van 9 mg en 25 mg zullen respectievelijk 299 dollar kosten, terwijl de 4 mg-dosis vanaf april stijgt naar 199 dollar. De pil, goedgekeurd door de FDA in december, biedt een alternatief voor injecties en moet Novo helpen terrein terug te winnen op concurrent Eli Lilly, die een eigen pil verwacht in maart. Het succes hangt af van het aantrekken van cash-klanten, terwijl beide bedrijven onder een akkoord met de Amerikaanse regering ook starterdoses aanbieden via het nieuwe TrumpRx-platform.

Pirelli onderzoekt afbouw van Sinochem-belang onder druk van Amerikaanse restricties

  • De Italiaanse bandenproducent onderzoekt samen met de Italiaanse overheid manieren om het belang van het Chinese staatsbedrijf Sinochem (circa 34,1%) af te bouwen, onder druk van de VS. Washington voert strengere beperkingen in op Chinese technologie in de auto-industrie, wat Pirelli’s uitbreidingsplannen in de VS bemoeilijkt. De Italiaanse regering overweegt een nieuwe interventie, terwijl Sinochem BNP Paribas heeft aangesteld om verkoopopties te verkennen. Bronnen melden dat Sinochem openstaat voor een verkoop bij een aantrekkelijk bod, maar tot nu toe is er weinig vooruitgang geboekt.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap