• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 11 mrt 2025

12:00

In de verte kapers op de kust bij UCB

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Tijdens de American Academy of Dermatology (AAD) 2025 conferentie presenteerde UCB  sterke 5-jaar follow-up data voor Bimzelx in plaque psoriasis en 2-jaar follow-up in hidradenitis suppurativa. Johnson & Johnson en Amgen deelden ook veelbelovende resultaten van hun onderzoeken, meldt KBC Securities-analist Thomas Vranken.

UCB?

UCB is een in België gevestigd biofarmaceutisch en chemisch bedrijf dat gespecialiseerd is in twee therapeutische gebieden: ziekten van het centrale zenuwstelsel (CZS) en immunologie. 

Op het gebied van aandoeningen van het centrale zenuwstelsel richt het bedrijf zich op epilepsie, het Dravetsyndroom, het Lennox-Gastautsyndroom, myasthenia gravis, rustelozebenensyndroom en de ziekte van Parkinson.

Op het gebied van immunologie richt het bedrijf zich op reumatoïde artritis, osteoporose, psoriasis, artritis psoriatica, axiale spondyloartritis, hidradenitis suppurativa, de ziekte van Crohn, lupus en juveniele idiopathische artritis. De productportefeuille omvat geneesmiddelen zoals Cimzia, Vimpat, Keppra, Briviact, Neupro, Fintepla, Nayzilam, Bimzelx, Evenity, Rystiggo, Zilbrysq en zijn gevestigde merken. Het bedrijf is actief in ongeveer 40 landen en heeft meer dan 7.500 mensen in dienst.

De jaarcijfers voor 2024 werden eind februari gepubliceerd en waren beter dan verwacht.

Sterke data voor bime

Tijdens de AAD 2025 conferentie, die afgelopen weekend plaatsvond, kondigden verschillende biopharmaspelers nieuwe data aan.

  • UCB rapporteerde solide updates voor Bimzelx met een 5-jaar follow-up in matige tot ernstige plaque psoriasis (PsO) en een 2-jaar follow-up in hidradenitis suppurativa (HS).
  • Johnson &Johnson (J&J) kondigde fase 3 data aan voor hun orale medicijn icotrokinra in PsO. Icotrokinra is een dagelijkse orale peptide die de IL-23 receptor blokkeert. De ICONIC-LEAD-studie toonde een 50% PASI90 (90% van de symptomen verdwijnen) op week 16, oplopend tot 65% op week 24. 40% van de patiënten bereikte ook PASI100 (100% van de symptomen verdwijnen) op week 24. De ICONIC-ADVANCE 1&2 proeven bereikten ook hun co-primaire eindpunten en toonden superioriteit ten opzichte van BMS' Sotyktu. J&J zal nu een proef starten om icotrokinra te vergelijken met het injecteerbare medicijn Stelara in een fase 3 head-to-head vergelijking.
  • Amgen kondigde ook resultaten aan met hun partner Kyowa Kirin van hun fase 3 IGNITE-studie met rocatinlimab in matige tot ernstige atopische dermatitis (AtD). Op week 24 bereikte 42,3% van de patiënten een ≥75% reductie van de basislijn in de eczeem gebied en ernst index (EASI-75) in de hogere dosisgroep.

KBC Securities over UCB

Volgens Thomas Vranken heeft UCB sterke data gepresenteerd op de conferentie, maar ook andere spelers hebben dat gedaan. J&J heeft met icotrokinra een nieuw hoofdstuk geopend voor orale medicijnen in de matige tot ernstige PsO-ruimte. Hoewel de effectiviteit niet in de buurt komt van Bimzelx' 94,9% PASI90 en 74,8% PASI100 percentages op week 16 in hun respectieve fase 3 programma's, zou het verhoogde gemak van een dagelijkse orale optie het marktaandeel van orale medicijnen in de volwassen 30 miljard dollar PsO markt kunnen vergroten, stelt Thomas.

Ondertussen zou Amgens rocatinlimab een uitdager kunnen zijn voor UCB's galvokimig (IL-13/17A/17F) en donzakimig (IL-13/22) en waarschijnlijk eerder de markt betreden om het markleiderschap van Dupixent (gemaakt door Sanofi) uit te dagen. Aangezien UCB nog geen gedetailleerde fase 2 data voor galvokimig heeft vrijgegeven (buiten de kwalitatieve aankondiging van positieve resultaten), kan Thomas hier nog geen vergelijkingen maken, maar hij blijft het uiteraard de komende maanden. Thomas Vranken herhaalt zijn koersdoel van 214 euro, alsook de ‘Opbouwen’-aanbeveling.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap