• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 18 sep 2025

13:35

KBC Securities verlaagt aanbeveling voor Krones van "Kopen" naar "Verkopen"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Krones presenteerde tijdens zijn Capital Markets Day een voorzichtige vooruitblik op 2026, waarbij de verwachte groei in orders en omzet achterblijft bij de gemiddelde analistenverwachting. Ook de margeverbetering blijft beperkt, ondanks herbevestiging van de doelstellingen voor 2027, stelt KBC Securities-analist Andrea Gabellone.
 
Krones?
Krones is wereldwijd actief in technologieën voor vullen en verpakken, procestechniek en intralogistiek, evenals oplossingen voor digitalisering voor de voedingsmiddelen- en drankenindustrie. Het bedrijf is marktleider voor vul- en verpakkingstechnologie, gevolgd door concurrenten KHS en Tetra-Pak.

Vertragende omzetgroei in 2026
Tijdens de Capital Markets Day gaf Krones aan voor 2026 slechts een lichte groei in orderintake en omzet te verwachten, volgens Andrea Gabellone ongeveer +2 à +3 procent. Dit ligt aanzienlijk onder de gemiddelde analistenverwachting (gav), die uitgaat van +7 procent voor orders en +6 procent voor omzet. De voorzichtige toon weerspiegelt de macro-economische onzekerheid en een normalisatie na enkele sterke jaren.

Beperkte margeverbetering
Wat betreft de marges mikt Krones op een kleine stijging van de bedrijfswinstmarge (EBIT-marge) in 2026. De bovenkant van de richtlijn impliceert een verbetering van ongeveer 30 à 40 basispunten, wat grotendeels in lijn ligt met de gav. Dat betekent dat er weinig opwaarts potentieel is ten opzichte van de huidige verwachtingen.

Doelstellingen voor 2027 blijven behouden
Krones bevestigde opnieuw zijn middellangetermijndoelstellingen voor 2027. Toch erkent het management dat deze doelen uitdagend blijven in het huidige economische klimaat. Volgens Andrea Gabellone is dit een moeilijke uitgangspositie, zeker gezien het optimisme onder analisten.

Langetermijnperspectief blijft positief
Ondanks de tegenwind op korte termijn (de kwartaalcijfers werden ook al niet super bevonden) blijft Krones geloven in een sterke langetermijnvraag, gedreven door duurzaamheid, automatisering en groei in opkomende markten. Toch verwacht Andrea Gabellone dat er neerwaartse bijstellingen zullen volgen en dat het momentum voor dit aandeel, dat breed in portefeuille zit, negatief zal keren.

KBC Securities over Krones

Andrea Gabellone blijft kritisch over de vooruitzichten van Krones voor 2026, gezien de beperkte groei en margestijging ten opzichte van de gav. Hoewel de langetermijntrends positief blijven, acht hij het waarschijnlijk dat analisten hun verwachtingen zullen bijstellen. Hij verlaagt zijn aanbeveling van een "Kopen"-aanbeveling naar een "Verkopen"-aanbeveling, en past het koersdoel aan van 142 euro naar 123 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap