• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 20 apr 2023

9:30

Mee m/d markt: 'Nulpunt lijkt de norm'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Na een lome start, waarin vertwijfeling de sfeer op Wall Street strategisch en tactisch drukte, kozen beleggers er geleidelijk aan wel voor om de markt tegen het einde van de dag weer naar het nulpunt te brengen. Daardoor hingen de bordjes gelijk met Europa, waar de handel een verlies van 0,1% opleverde.  
     
  • Op beide continenten nam een stijgende rente op staatsobligaties opnieuw een meer prominente plaats in. Er is de toenemende verwachting dat de Federal Reserve de rente langer hoger zou kunnen houden, terwijl ook de ECB zal moeten rekening houden met een inflatie die meer prominent aanwezig blijft dan die ene mug in een zomerse slaapkamer. Maar de 10-jaarrentes lasten een pauze in na de recente rally (VS: 3,58%, Duitsland: 2,49%), terwijl ook de dollar (€12 = $1,0967) vruchteloos naar richting bleef zoeken. 
     
  • Onderliggend wijzen richtingloze indexen er op dat de start van het winstseizoen de aandelenmarkten niet specifiek ondersteund, maar zeker ook geen gewag maakt van grote teleurstelling. Communicatie, grondstoffen en technologie behoorden tot de grootste dalers in de S&P 500, terwijl enkel de nutsbedrijven deftig terrein wonnen (+0,8%). In Europa werd die rol opgenomen door financials (+0,65%) en consumentenbedrijven (+0,7%). 
     
  • De halfgeleidersectorondervond nogal wat deining, waarbij chipreuzen zoals Micron Technology 2% verloor, maar Qualcomm alsnog 0,1% kon winnen, nadat het Nederlandse ASML Holding enkele tekenen van voorzichtigheid bij klanten opmerkte. De Philadelphia SE Semiconductor index werd per saldo 1,2% lager gezet.  
     
  • De resultaten van regionale banken houden we ook scherp in de gaten. Citizens Financial Group (+0,2%) publiceerde eerder zwakke cijfers, maar kreeg wel een deliberatie. Western Alliance Bancorp won 24% aan marktwaarde dankzij sterker dan verwachte resultaten én omdat de deposito’s stabiliseerden na de bankencrisis van maart. Ook de aandelen van First Republic Bank, Zions Bancorporation en Pacwest Bancorp stegen daardoor fors. 
     
  • De olieprijzen daalden tot slot nogal alweer, omdat mogelijke renteverhogingen de groei zouden kunnen vertragen en de olieconsumptie zouden kunnen afremmen. En die vrees weegt duidelijk, zwaarder dan sterke Chinese economische cijfers en dalende Amerikaanse olievoorraden. De prijs voor een vat Brent-olie noteert nu op 82,2 dollar, tegenover 87 dollar een week geleden. En dat ondanks de OPEC+ recent het mes zette in de olieproductie. 
     
  • Vandaag kijken we uit naar het Europese en Belgische consumentenvertrouwen in april, terwijl het aantal nieuwe werkloosheidsaanvragen in de VS een interessant vervolg kan geven aan het debat over de mate waarin de Amerikaanse economie aan het vertragen is. Verder weg komen er Japan cijfers over de handelsbalans, terwijl een rist Franse sentimentsindicatoren voor april een heel lange reeks van speeches flankeert. 
     
  • Op de lijst van de bedrijfsresultaten vinden we American Express, AT&T, Blackstone, CSX, Dr Horton, Huntington Banc, Keycorp, Nucor, Philip Morris, Seagate Technology, Union Pacific, PPG, Fifth Third Bancorp, Bankinter, Elisa, Kinnevik, Husqvarna, Nokia, Nordic Semiconductor, Sartorius Stedim, Schindler, Volvo AB,Tryg en het Nederlandse NSI. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap