Home
  • NL
  • FR
BoleroEen onderneming van de KBC-groep
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantUw gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Events
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantUw gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topics

  • Topics

  • Topics

  • Starten met beleggen

  • Bolero Live

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen en aandelenstrategen van KBC Groep:

Alex Martens, Allison Mandra, Bernard Keppenne, Bob Van Leemputte, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guy Sips, Hans Dewachter, Jakub Blaha, Jeroen Van den Bossche, Jill Van Goubergen, Johan Fastenakels, Johan Van Gompel, Joris Dehaes, Joris Franck, Kenneth De Bruycker, Kurt Ruts, Lenny Van Steenhuyse, Liesbeth Van Rompay, Lieven Noppe, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Michiel Declercq, Nathalie Bally, Olivier Vandewoude, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Ruben Devos, Siegfried Top, Steven Vandenbroecke, Steven Vermander, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Simonts, Wido Jongman, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts, Steven Vandenbroeke en Jasmine Heyvaert (KBC Economics) en door Johan Elsocht, Jens Meersman en Ellen Van Tongelen (marketing team Bolero, KBC Bank NV), gereguleerd door de FSMA.

wo. 25 jan 2023

9:30

Mee met de markt: 'Laat de bedrijfscijfers maar komen'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • De aandelenmarkten zochten tevergeefs naar richting, hopende op (nog meer) duidelijkheid van de centrale banken. Maar die kunnen moeilijk nóg duidelijker zijn in hun doelstellingen: de beleidsrente zal nog een pak hoger gezet worden, vooral in Europa. Er werd ook gekeken naar de bedrijven, want van hen wordt verwacht dat ze te midden van een pak uitdagingen voldoende stevige resultaten over het vierde kwartaal publiceren. Maar erg dik was de kalender gisteren niet bezaaid, zodat het wachten was op techreus Microsoft om pas na het slot de boeken open te doen.
     
  • Per saldo dook Europa 0,24% lager, terwijl de Dow Jones 0,3% won en de S&P500 0,1% lager gezet werd. Dat doet nogal wat financiële commentaren concluderen dat er vrees bestaat voor een sterke daling van de winstvooruitzichten. Misschien, misschien niet … Gisteren daalde industrieel conglomeraat 3M alvast 5% na een winstdaling, terwijl GeneralElectric inderdaad zwakke verwachtingen in de markt zetten. Ook Microsoft sloeg in de conference call een eerder timide toon aan, maar echt verbazingwekkend kan je dat toch niet noemen? Wordt vervolgd, zonder meer, want het resultatenseizoen moet nog volop losbarsten.
     
  • Belangrijke macro-economische cijfers kregen we gisteren van onderzoeksbureau S&P Global. Die publiceerde voorlopende PMI-indicatoren: een nieuwe vinger aan de pols van onder meer de Europese economie. Na een cyclisch dieptepunt van 47,3 punten in november, verbeterde het sentiment in de dienstensector tot net iets boven de groeigrens van 50 punten, terwijl de activiteit in de verwerkende nijverheid stagneert. In de VS steeg de barometer van 45 naar 46,6 punten in januari 2023, wat ondertussen al de zevende opeenvolgende maand van krimp is. De activiteit daalde in zowel de dienstensector als de verwerkende industrie, wel aan een trager tempo. Ten slotte steeg het ondernemersvertrouwen tot het hoogste niveau in vier maanden, omdat de hoop op een opleving van de vraag dieper in 2023 aanhoudt.
     
  • Op de grondstoffenmarkt spelen dezelfde vragen als elders in de wereld. Opvallend in dat kader is dat de Baltic Exchange's “dry bulk sea freight index”, die de kosten van het wereldwijd verschepen van goederen meet, gisteren voor de zesde opeenvolgende dag daalde. De index noteert nu op zijn laagste peil in meer dan 2 en half jaar. Dat wordt geweten aan het Chinese nieuwjaar en de normale seizoensgevoeligheid. Maar toch … De capesize-index, die ladingen ijzererts en steenkool van 150.000 ton volgt, viel 6,8% terug tot het laagste peil in vier maanden, terwijl de panamax-index, die ladingen steenkool en granen van 60.000 tot 70.000 ton volgt, op het laagste punt in twee jaar afklokte. Meer dan enkel het Chinese nieuwjaar, is dat een duidelijk teken aan de wand dat het recessiespook de eindvraag onder druk blijft zetten.
     
  • Vandaag staat er weinig macro-economisch nieuws op de kalender. In Canada wordt vergaderd over de beleidsrente, terwijl de belangrijke Duitse IFO-indicator over januari het Europese hoogtepunt moet vormen. Economen verwachten een lezing van 90,1 punten. Zo’n nieuwsluwte laat toe om vandaag vol te focussen op de bedrijfsresultaten. Op kop vinden we het Nederlandse ASML, geflankeerd door onder meer IBM, Boeing, Tesla, United Rentals, Lonza, Givaudan, Nextera Energy, Kimberly-Clark, CSX, AT&T en ga zo maar verder.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantUw gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile 
  • Matti van Bolero
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support

Volg ons

Twitter Facebook LinkedIn Youtube
Een onderneming van de KBC-groep

Een onderneming van de KBC-groep

  • © Bolero 2023
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap