wo. 29 okt 2025

Melexis publiceerde degelijke resultaten voor het derde kwartaal van 2025. Volgens KBC Securities-analist Guy Sips lag de brutowinstmarge iets onder de verwachtingen, maar de EBIT-marge (bedrijfswinstmarge) kwam duidelijk boven de prognoses uit, dankzij een strikte controle op vaste kosten. Melexis bevestigde zijn vooruitzichten voor het volledige boekjaar en verwacht een omzet tussen 840 en 845 miljoen euro, wat in lijn ligt met de ramingen van KBC Securities en de gemiddelde analistenverwachting (gav).
Melexis?
Melexis is een Belgische halfgeleiderspecialist die zich richt op geïntegreerde sensor- en driveroplossingen, voornamelijk voor de automobielsector. Daarnaast bedient het bedrijf ook markten zoals robotica, industriële automatisering en digitale gezondheidszorg. Melexis ontwikkelt onder andere magnetische positiesensoren, stroomdetectie-IC’s en slimme driverchips die bijdragen aan energie-efficiëntie, veiligheid en duurzaamheid.
Derde kwartaal: stabiele marge, stijgende EBIT
De omzet in het derde kwartaal bedroeg 215,3 miljoen euro, net boven de bovenkant van de eerder gecommuniceerde bandbreedte. Dat is een daling met 13% op jaarbasis, maar een stijging van 2% ten opzichte van het vorige kwartaal. De negatieve impact van wisselkoersen bedroeg -2% op jaarbasis en -1% op kwartaalbasis.
De brutowinst kwam uit op 83,4 miljoen euro, goed voor een brutomarge van 38,8%, iets onder de verwachtingen van KBC Securities (39,7%) en de gav (39,4%). Ondanks de stabiele brutomarge wist Melexis zijn EBIT op te trekken tot 37,8 miljoen euro, met een EBIT-marge van 17,6%, duidelijk boven de verwachtingen. Dit is een daling met 41% op jaarbasis, maar een stijging met 6% ten opzichte van het vorige kwartaal, en het derde opeenvolgende kwartaal van operationele verbetering.
De nettoresultaat bedroeg 27,5 miljoen euro, of 0,68 euro per aandeel, een daling van 46% op jaarbasis en 27% op kwartaalbasis.
Sterke prestaties in strategische groeidomeinen
Melexis rapporteerde groei in zijn vijf strategische automotive groeidomeinen:
- Elektrische aandrijving (EV Powertrain)
- Thermisch beheer voor EV’s
- EV-batterijtoepassingen
- Elektronisch remmen en sturen
- Verlichting
Daarnaast was er ook verdere groei buiten de automobielsector. De best presterende productlijnen in het derde kwartaal waren motordrivers en druksensoren. Toepassingen voor de automobielsector vertegenwoordigden 88% van de totale omzet. Melexis lanceerde 3 nieuwe producten in het derde kwartaal, waarmee het totaal op 9 nieuwe producten in de eerste negen maanden van 2025 komt.
Vooruitzichten voor 2025
Voor het volledige boekjaar 2025 verwacht Melexis:
- Een omzet tussen 840 en 845 miljoen euro.
- Een brutowinstmarge rond 39%.
- Een EBIT-marge rond 16%.
- Een CAPEX (investeringsuitgaven) van ongeveer 35 miljoen euro, wat lager is dan de eerdere verwachting van 40 miljoen euro.
Alle prognoses zijn gebaseerd op een wisselkoers van 1,17 dollar per euro voor de rest van het jaar.

KBC Securities over Melexis
Guy Sips blijft positief over Melexis, ondanks de daling in brutomarge. Hij benadrukt de sterke EBIT-marge en de operationele discipline van het bedrijf. De prestaties in strategische groeidomeinen en de productlanceringen versterken het investeringsverhaal. Sips handhaaft zijn "Opbouwen"-aanbeveling en stelt het koersdoel op 78 euro.








