• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 16 okt 2025

11:29

Pernod Ricard presteert zwak, maar behoudt vertrouwen in herstel

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

KBC Securities-analist Tom Noyens ziet in het kwartaalrapport van Pernod Ricard geen verrassingen, maar wel een bevestiging dat het dieptepunt bereikt is. Ondanks de zwakke cijfers blijft het management vasthouden aan de jaardoelstellingen, wat beleggers hoop geeft op beterschap.

Pernod Ricard?

Pernod Ricard  is een Franse producent van wijnen en gedistilleerde dranken. Het bedrijf is actief in Amerika, Europa en Azië/Rest van de Wereld. De bekendste merken zijn Absolut Vodka, Ricard, Malibu, Havana Club, Jameson en Martell.

Zwakke kwartaalcijfers in lijn met Pernods verwachtingen

Pernod Ricard sloot het eerste kwartaal van boekjaar 2026 af met een organische* omzetdaling van 7,6%, iets slechter dan de gemiddelde analistenverwachting (gav) van -7,2%. Volgens Tom Noyens waren deze cijfers niet onverwacht, aangezien het management vooraf al had aangegeven dat het kwartaal zwak zou zijn.

*Op einge kracht, zonder invloed van overnames of verkochte onderdelen

In Amerika viel de omzetdaling met 11% negatief uit, tegenover een verwachting van -9%. Azië presteerde daarentegen beter dan verwacht, met een daling van 7,2%, terwijl analisten uitgingen van -9%. Deze regionale verschillen tonen volgens Noyens aan dat de situatie genuanceerd is en dat er al tekenen van stabilisatie zichtbaar zijn.

Vooruitzichten blijven behouden ondanks zwakke start

Ondanks de zwakke cijfers behoudt het management zijn vooruitzichten voor het volledige boekjaar 2026. Volgens Noyens ziet het bedrijf de bodem bereikt, en verwacht het verbeterende trends in de komende kwartalen, met name in de tweede helft van het boekjaar.

Deze bevestiging van het scenario wordt door beleggers positief onthaald. Het feit dat het management niet terugschrikt van zijn eerdere doelstellingen, ondanks de tegenvallende start, wordt gezien als een teken van vertrouwen in het hersteltraject.

KBC Securities over Pernod Ricard

KBC Securities-analist Tom Noyens blijft bij zijn "Kopen"-aanbeveling voor Pernod Ricard. Hij wijst op de zeer lage waardering van dit historisch sterke luxebedrijf, dat zich momenteel in een cyclisch dieptepunt bevindt. Nu het management bevestigt dat het herstel in zicht is, ziet Noyens potentieel voor een opwaartse beweging in de komende kwartalen. Het koersdoel blijft behouden op 125 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap