• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 27 sep 2024

10:37

UCB presenteert fijne Bimzelx-data voor HS-behandeling

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

UCB kondigde de eerste tweejarige follow-upgegevens aan met Bimzelx bij hidradenitis suppurativa (HS). De gegevens lijken KBC Securities-analist Thomas Vranken over het algemeen gunstig, met goede responsen op de verschillende HiSCR-eindpunten.

UCB?

UCB is een in België gevestigd biofarmaceutisch en chemisch bedrijf dat gespecialiseerd is in twee therapeutische gebieden: ziekten van het centrale zenuwstelsel (CZS) en immunologie.

Op het gebied van aandoeningen van het centrale zenuwstelsel richt het bedrijf zich op epilepsie, het Dravetsyndroom, het Lennox-Gastautsyndroom, myasthenia gravis, rustelozebenensyndroom en de ziekte van Parkinson.

Op het gebied van immunologie richt het bedrijf zich op reumatoïde artritis, osteoporose, psoriasis, artritis psoriatica, axiale spondyloartritis, hidradenitis suppurativa, de ziekte van Crohn, lupus en juveniele idiopathische artritis. De productportefeuille omvat geneesmiddelen zoals Cimzia, Vimpat, Keppra, Briviact, Neupro, Fintepla, Nayzilam, Bimzelx, Evenity, Rystiggo, Zilbrysq en zijn gevestigde merken. Het bedrijf is actief in ongeveer 40 landen en heeft meer dan 7.500 mensen in dienst.

Wil je meer weten over UCB? In oktober vorig jaar publiceerden we ‘Aandeel in de kijker: UCB’, waarin we het bedrijf binnenstebuiten keerden. Je kan het Topic gratis opvragen.

Hidradenitis suppurativa?

HS is een chronische inflammatoire huidziekte die gepaard gaat met systemische manifestaties met knobbels, abcessen en afscheiden van pus als belangrijkste symptomen. De ziekte manifesteert zich in de vroege volwassenheid en treft naar schatting ongeveer 1% van de bevolking.

Na nieuwe post-hocanalyses op de vierjaars follow-upgegevens van Bimzelx bij plaque psoriasis (PsO) eerder deze week, kondigt UCB nu ook de eerste tweejaarsgegevens aan voor Bimzelx bij matige tot ernstige hidradenitis suppurativa (HS), gedeeld op het European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) congres.

De twee jaar durende Bimzelx-gegevens zijn samengevoegd uit twee fase 3-studies, BE HEARD I en II, en hun open-labeluitbreidingen. Ze toonden aan dat klinisch significante verbeteringen die in jaar 1 met Bimzelx werden waargenomen, twee jaar lang behouden bleven.

Resultaten

HiSCR50 (≥50% vermindering van het aantal abcessen en ontstekingsknobbels zonder toename van abcessen of drainagetunnels) werd bereikt door 79,9% (444/556) patiënten op week 48, en verbeterde tot 85,4% (381/446) op week 96. HiSCR75 werd bereikt door 64,0% (356/556) patiënten in week 48 en verbeterde tot 77,1% (344/446) in week 96. HiSCR90 werd bereikt door 42,3% (235/556) patiënten op week 48, en verbeterde tot 57,6% (257/446) op week 96. HiSCR100 werd bereikt door 30,2% (168/556) patiënten op week 48, en verbeterde tot 44,2% (197/446) op week 96.

Verbeteringen in de ernst van de ziekte, reducties in het aantal drainerende tunnels en verbeteringen in de gezondheidsgerelateerde levenskwaliteit bleven ook gehandhaafd. Bimzelx werd over het algemeen goed verdragen en er werden geen nieuwe veiligheidssignalen waargenomen.

KBC Securities over UCB

UCB blijft zijn HS-datapakket voor Bimzelx versterken en kan indruk maken met verdiepende responsen op zijn primaire eindpunt voor patiënten over twee jaar, vindt Thomas Vranken. Ter referentie: Novartis' Cosentyx kreeg in maart 2023 FDA-goedkeuring voor HS met een magere 38,3-44,5% HiSCR50 op week 16 (vs. 26,1-29,4% pbo) in zijn twee Fase III-studies, terwijl Bimzelx in dezelfde periode 55,9-58% vs. 33,4% pbo behaalde.

Daarom verwacht Thomas dat Bimzelx de nieuwe zorgstandaard zal worden, in afwachting van goedkeuring door de FDA. Hij wijst op Moonlake Therapeutics' nanobody sonelokimab, dat in Fase 2-studies (MIRA, NCT05322473) een HiSCR75 van 43,3% (vs. 14,7% pbo) liet zien na 12 weken, en in lijn lijkt met de Fase 2-resultaten van Bimzelx van 46% HiSCR75 (vs. 10% pbo) in dezelfde tijdsspanne. Thomas verwacht momenteel de Fase 3-uitslag van sonelokimab in de eerste jaarhelft van 2026 en verwacht bijgevolg een aanzienlijk first mover-voordeel voor Bimzelx van UCB na de verwachte goedkeuring.

Geen impact op de ‘Opbouwen’-aanbeveling en het koersdoel van 168 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap