do. 27 feb 2025
15:22

Voor de bel
- Op basis van de futures wordt een positieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkt voorspeld. De Amerikaanse belegger is bezorgd over de implicaties van de laatste dreigementen van de Trump-administratie op de wereldhandel. Daarnaast worden de tweede schattingen voor het kwartaal bruto binnenlands product en een rapport over wekelijkse werkloosheidsaanvragen later op de dag verwacht. Commentaren van Federal Reserve beleidsmakers, waaronder Thomas Barkin, Jeffrey Schmid, Fed Vice Chair for Supervision Michael Barr en Governor Michelle Bowman, zullen ook in de gaten worden gehouden.
- Europese aandelenmarkten dalen nadat President Donald Trump dreigde een tarief van 25% op EU-importen in te voeren. De markt reageert op de onzekerheid die deze dreiging met zich meebrengt.
- In de Aziatische markten stegen zowel de Nikkei in Japan als de Chinese aandelen.
- Olieprijzen stijgen door hernieuwde zorgen over de aanbod na de beslissing van Trump om de licentie van Chevron om in Venezuela te opereren in te trekken. Goudprijzen dalen doordat de dollar sterker wordt, terwijl handelaren uitkijken naar de Personal Consumption Expenditure data van vrijdag, die mogelijk inzicht geeft in het monetaire beleid van de Fed.
Topnieuws
- Nvidia's kwartaalvooruitzichten suggereren dat de vraag van Microsoft, Amazon en andere grote technologiebedrijven die AI-infrastructuur opbouwen, robuust blijft, hoewel de uitkomst de zorgen over overbesteding in de bloeiende industrie niet significant heeft weggenomen.
- Amazon Web Services toonde een quantum computing chip met nieuwe technologie die naar verwachting tot vijf jaar van de ontwikkelingstijd zal afhalen om een commercieel bruikbare quantumcomputer te bouwen.
- Microsoft zal President Donald Trump aansporen om de beperkingen op AI-chipexporten te versoepelen, zodat deze niet langer van toepassing zijn op een groep Amerikaanse bondgenoten, meldde de Wall Street Journal.
- Salesforce voorspelt jaarlijkse resultaten onder de schattingen, omdat de adoptie van het Agentforce-platform achterblijft.
- BlackRock overweegt zijn focus weg te verschuiven van Australië vanwege hoge waarderingen en zwakke groei, en kijkt naar betere kansen in andere markten zoals de VS en Japan.
Aandelen in de kijker
- Agilent Technologies: Het bedrijf verlaagde zijn jaarlijkse omzetprognose vanwege een verwachte zwakke vraag naar medische hulpmiddelen van kleinere biotechnologiebedrijven. De aangepaste winst per aandeel voor het eerste kwartaal was 1.31 dollar, boven de gemiddelde analistenverwachting van 1.27 dollar. De jaarlijkse aangepaste winstprognose blijft tussen 5.54 en 5.61 dollar per aandeel. De eerste kwartaalomzet was 1.68 miljard dollar, iets boven de schattingen van 1.67 miljard dollar.
- Beyond Meat: Het bedrijf voorspelde een jaarlijkse omzet onder de schattingen na een groter dan verwacht verlies. Beyond Meat verwacht een jaarlijkse netto-omzet tussen 320 miljoen en 335 miljoen dollar, onder de gemiddelde analistenverwachting van 337.6 miljoen dollar. Het bedrijf zal operaties in China opschorten en banen schrappen in Noord-Amerika en de Europese Unie. Dit zal ongeveer 17% van het niet-productiepersoneel of 6% van het totale wereldwijde personeelsbestand beïnvloeden.
- NorwegianCruise Line: Het bedrijf voorspelde een jaarlijkse winst onder de schattingen van Wall Street, wat aangeeft dat de cruisemaatschappij haar kostenbesparingsinspanningen zal moeten opvoeren te midden van sterke vraag van recreatieve reizigers. De aandelen van de Oceania Cruises operator stegen voor de bel nadat het bedrijf de winstverwachtingen voor het kwartaal overtrof. De vraag van consumenten was sterk voor de aanbiedingen van het bedrijf in 2025 en 2026. Voor het kwartaal eindigde op 31 december, rapporteerde het bedrijf een aangepaste winst per aandeel van 26 cent, boven de verwachtingen van 11 cent.
- Royal Bank of Canada: Het bedrijf rapporteerde een hogere winst in het eerste kwartaal, geholpen door sterke prestaties in de vermogensbeheerdivisie. De netto-inkomsten van de vermogensbeheerdivisie stegen met 48% tot 980 miljoen Canadese dollar ten opzichte van een jaar geleden. De Canadese centrale bank besloot de rente te blijven verlagen in het gerapporteerde kwartaal, wat de omgeving voor fusies en overnames verbeterde. De aangepaste winst per aandeel bedroeg 3.62 Canadese dollar, vergeleken met 2.85 Canadese dollar een jaar eerder.
- Snowflake: Het bedrijf voorspelde een productomzet voor FY26 boven de schattingen van analisten, aangezien de data-analyseprovider een groei van clouddiensten ziet te midden van vooruitgang in kunstmatige intelligentie. Het bedrijf voorspelde een jaarlijkse productomzetgroei van 24% tot 4.28 miljard dollar, vergeleken met de gemiddelde analistenverwachting van 4.21 miljard dollar. De productomzet voor het eerste kwartaal wordt geschat tussen 955 miljoen en 960 miljoen dollar, boven de schattingen van 949.3 miljoen dollar. De totale omzet voor het vierde kwartaal bedroeg 986.8 miljoen dollar, boven de schattingen van 955.9 miljoen dollar.
- Synopsys: Het bedrijf voorspelde een omzet voor het tweede kwartaal boven de schattingen van Wall Street, gedreven door een groeiende vraag naar zijn software voor het ontwerpen van chips. Het bedrijf verwacht een omzet tussen 1.59 miljard en 1.62 miljard dollar voor het tweede kwartaal, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 1.60 miljard dollar. De omzet van de ontwerpautomatiseringsdivisie, de grootste segment van het bedrijf, bedroeg 1.02 miljard dollar in het eerste kwartaal. De totale omzet voor het eerste kwartaal bedroeg 1.46 miljard dollar, iets onder de schattingen van 1.47 miljard dollar.
Aanbevelingen
- Forward Air: Baird verlaagt het koersdoel naar 28 dollar van 32 dollar, vanwege aanhoudende uitdagingen met de winstverwachtingen van het bedrijf.
- Lantheus Holdings: Truist Securities verhoogt het koersdoel naar 127 dollar van 120 dollar, vanwege vertrouwen na de sterke winst en prognose van het bedrijf voor het vierde kwartaal.
- Lowe'sCompanies: Piper Sandler verlaagt het koersdoel naar 296 dollar van 307 dollar, vanwege de 2025 prognose die achterblijft bij de verwachtingen.
- Nutanix: JPMorgan verhoogt het koersdoel naar 90 dollar van 83 dollar, vanwege de indrukwekkende winstprestaties van het bedrijf in het tweede kwartaal.
- Salesforce: Canaccord Genuity verlaagt het koersdoel naar 400 dollar van 415 dollar, vanwege de initiële 2026 groeiprognose die onder de gemiddelde analistenverwachting ligt.