• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 10 mrt 2025

14:20

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Op basis van de futures wordt voorspeld dat de Amerikaanse aandelenmarkt lager zal openen. Beleggers maken zich zorgen over de impact van tarieven op de economie, terwijl Tesla daalt na een negatief advies van een beurshuis. Daarnaast kijken beleggers uit naar de inflatiecijfers, vacatures en het consumentenvertrouwen die later in de week worden gepubliceerd, omdat deze cijfers inzicht kunnen geven in de gezondheid van de economie en het monetaire beleid van de Fed.
  • De Europese beurs staat ook in het rood. Dit komt door aanhoudende zorgen over de economische vooruitzichten en de impact van de tarieven. Beleggers zijn voorzichtig en wachten op verdere economische gegevens om hun beslissingen te baseren.
  • In Azië sloten de beurzen gemengd. De Nikkei in Japan eindigde hoger na een schommelende sessie, geleid door winsten in halfgeleidergerelateerde aandelen. De vraag naar veilige havens zorgde voor een stijging van de yen en de Zwitserse frank ten opzichte van de dollar.
  • De goudprijs blijft stabiel, terwijl de olieprijzen weinig veranderden. Beleggers blijven voorzichtig en zoeken naar veilige havens in tijden van economische onzekerheid.

Topnieuws

  • De Amerikaanse minister van Energie belooft CEO's snellere industriële ontwikkeling
  • QXO en Beacon Roofing bevestigen fusiebesprekingen
  • Chinese investeerders nemen privébelangen in bedrijven van Elon Musk

Aandelen in de kijker

  • Alphabet: Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een voorstel laten vallen om Google te dwingen zijn investeringen in AI-bedrijven te verkopen. De DOJ en een coalitie van 38 procureurs-generaal blijven echter eisen dat Google zijn Chrome-browser verkoopt en andere maatregelen neemt om zijn illegale zoekmonopolie aan te pakken. Google moet de overheid vooraf op de hoogte stellen van toekomstige investeringen in generatieve AI1. 

  • BlackRock: De Panama Maritime Authority zal alle juridische en financiële documenten opvragen van een belangrijke transactie tussen CK Hutchison en een consortium ondersteund door BlackRock. De autoriteit zal de transactie analyseren om ervoor te zorgen dat het publieke belang in de terminals wordt beschermd1. 

  • Cognizant Technology Solutions: Activistische investeerder Mantle Ridge heeft een belang van meer dan 1 miljard dollar opgebouwd in het consultancybedrijf en zegt dat de aandelen ondergewaardeerd zijn. Mantle Ridge begon aandelen van het bedrijf te kopen in de tweede helft van 20221. 

  • Dexcom: De fabrikant van medische apparaten heeft een waarschuwingsbrief ontvangen van de Amerikaanse Food and Drug Administration na inspecties van zijn twee belangrijkste productiefaciliteiten. De waarschuwingsbrief identificeerde problemen in de productieprocessen en het kwaliteitsmanagementsysteem1. 

  • Ford Motor: Het bedrijf zal tot 4,76 miljard euro injecteren in zijn worstelende Duitse activiteiten om zijn Europese bedrijf nieuw leven in te blazen. Ford-Werke zal strategische transformatie-initiatieven voortzetten, gericht op kostenreductie en het vergroten van de concurrentiekracht1. 

  • Hims & Hers Health: Het bedrijf zal Apostrophe, zijn gepersonaliseerde acnebehandelingen dermatologiebedrijf, stopzetten. Hims & Hers zal andere dermatologische behandelingen blijven aanbieden1. 

  • KKR: Assura zal een bod van 2,1 miljard euro van de Amerikaanse private equity groep KKR en Stonepeak Partners overwegen. Het bod is een premie van ongeveer 31,9% ten opzichte van de slotkoers op 13 februari1. 

  • Novo Nordisk: Het farmaceutische bedrijf zei dat zijn experimentele next-generation medicijn CagriSema patiënten met type 2 diabetes hielp om hun gewicht met 15,7% te verminderen na 68 weken1. 

  • RobinhoodMarkets: Het onlinehandelsplatform stemde ermee in om 29,75 miljoen dollar te betalen om verschillende onderzoeken van de Financial Industry Regulatory Authority naar zijn toezicht- en nalevingspraktijken op te lossen1. 

Aanbevelingen

  • Airbnb: Jefferies verhoogt de rating naar kopen van houden en verhoogt het koersdoel naar 185 dollar van 165 dollar.
  • Block: Jefferies verlaagt het koersdoel naar 85 dollar van 110 dollar vanwege macro-economische risico's en zorgen over de verzwakkende Amerikaanse consumentenbestedingen.
  • PayPal: Jefferies verlaagt het koersdoel naar 75 dollar van 80 dollar vanwege zorgen over trage groei van het totale betalingsvolume en toenemende concurrentiedruk van Apple Pay op desktop.
  • Samsara: Piper Sandler verhoogt de rating naar overwogen van neutraal, omdat het bedrijf een hoogwaardig, duurzaam groeiverhaal is dat marktaandeel wint in de kernvloot, naar de markt gaat en veel cross-sell-mogelijkheden heeft.
  • Tesla: UBS verlaagt het koersdoel naar 225 dollar van 259 dollar en verlaagt de leveringsprognose vanwege lage levertijden voor Model 3 en Model Y in belangrijke markten, wat wijst op een zwakkere vraag.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap