• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 21 mrt 2025

13:33

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De Amerikaanse futures daalden omdat de gevolgen van de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump bleven wegen op het beleggerssentiment. FedEx-aandelen daalden in de voorbeurshandel nadat het het laatste bedrijf werd dat de volledige jaarprognoses wijzigde vanwege economische onzekerheid.
  • Een brand op de luchthaven Heathrow in Londen trof reisaandelen, wat Europese aandelen naar beneden trok. De Topix-index van Japan bereikte een hoogtepunt van acht maanden, omdat financiële aandelen stegen na sterker dan verwachte inflatiegegevens.
  • De dollar steeg ten opzichte van zijn belangrijkste concurrenten, terwijl de goudprijzen negatief waren. De olieprijzen daalden, hoewel de verliezen beperkt waren door nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran en het laatste productieplan van de OPEC+-producentengroep, wat de verwachtingen van een krapper aanbod verhoogde.

Topnieuws

Wereldwijde vluchtchaos als gevolg van sluiting van Heathrow door grote brand

  • De luchthaven Heathrow in Groot-Brittannië werd gesloten na een grote brand bij een nabijgelegen elektriciteitsstation, waardoor de stroom uitviel en vluchtschema's over de hele wereld werden verstoord.

J&J plant investering van meer dan 55 miljard dollar in de VS in de komende vier jaar

  • Johnson & Johnson heeft aangekondigd dat het van plan is om meer dan $55 miljard te investeren in de komende vier jaar om productie- en onderzoeksfaciliteiten in de Verenigde Staten te bouwen.

Aandelen in de kijker

Alnylam Pharmaceuticals: de Amerikaanse Food and Drug Administration keurde donderdag Alnylam's medicijn goed voor de behandeling van een zeldzame en dodelijke hartziekte, waardoor een nieuw type medicijn op de markt komt dat wordt gedomineerd door Pfizer's blockbuster Vyndaqel. Alnylam rekent op het succes van het medicijn, chemisch genaamd vutrisiran, om winstgevend te worden en te investeren in toekomstige behandelingen. Het medicijn zal concurreren op de markt voor transthyretine amyloïde cardiomyopathie (ATTR-CM) behandelingen, waarvan wordt verwacht dat deze tegen 2032 meer dan 11 miljard dollar aan inkomsten zal genereren, volgens Global Market Insights. Het injecteerbare medicijn, Amvuttra, werd goedgekeurd voor de behandeling van volwassen patiënten met ATTR-CM, waarbij defecte transthyretine-eiwitten zich ophopen in het hart, wat mogelijk kan leiden tot falen van het orgaan. Analisten verwachten bijna 5 miljard dollar aan Amvuttra-verkopen tegen 2029.

Apollo Global Management: BP heeft ingestemd om een belang in een bedrijf dat investeert in de TANAP-gaspijpleiding die Azerbeidzjan en Turkije verbindt voor 1 miljard dollar te verkopen aan Apollo Global Management, zeiden de twee bedrijven. De TANAP-pijpleiding maakt deel uit van een netwerk dat aardgas transporteert van het Shah Deniz-gasveld in de Azeri Kaspische Zee naar Italië en Griekenland. BP zei dat het zou blijven zoeken naar mogelijkheden voor verdere samenwerking met Apollo, inclusief in infrastructuur, gas en lage koolstofenergie-assets.

AT&T: het Britse BT heeft telecommunicatiebedrijven AT&T en Orange benaderd over mogelijke partnerschappen om zijn internationale bedrijf te helpen om te keren, meldde Bloomberg News, onder verwijzing naar mensen die bekend zijn met de zaak. "We houden alles open en dit betekent dat we met derden hebben gesproken over een reeks mogelijkheden," zei een BT-woordvoerder, zonder verdere details te geven. Het Britse telecombedrijf zei dat het partnerschap de verkoop van een belang in zijn wereldwijde divisie zou kunnen omvatten.

Carlyle Group: de in het VK gevestigde gasproducent Energean zei dat het een deal met private equity-fonds Carlyle voor de verkoop van enkele van zijn activa beëindigde vanwege vertragingen bij het verkrijgen van regelgevende goedkeuringen in Italië en Egypte. De twee bedrijven sloten vorig jaar juni een deal van 945 miljoen dollar die Carlyle in staat zou stellen een nieuw op de Middellandse Zee gericht olie- en gasbedrijf op te richten, geleid door voormalig BP-CEO Tony Hayward, en gebruik te maken van Energean's activa in Egypte, Italië en Kroatië. Het bedrijf zei dat de twee partijen niet konden overeenkomen over een verlenging van de lange stopdatum voorbij 20 maart om aan de voorwaarden van de overeenkomst te voldoen. "Carlyle heeft aanzienlijke en uitgebreide inspanningen geleverd in goed vertrouwen om de transactie te sluiten, maar uiteindelijk was het niet in staat om aan alle voorwaarden te voldoen. 

Aanbevelingen

Darden Restaurants: Stifel verhoogt het koersdoel naar 215 dollar van 205 dollar, omdat het managementteam van het bedrijf een van de sterkste in de industrie is, met een bewezen vermogen om de verkoop te stimuleren terwijl de marges worden beschermd tegen inflatoire druk.

Elevation Oncology: Wedbush verlaagt de rating naar neutraal van outperform, om de cash per aandeel te weerspiegelen.

Optinose: Piper Sandler verlaagt de rating naar neutraal van overweight, nadat het bedrijf aankondigde dat het privé gehouden Paratek Pharmaceuticals het overneemt.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap