• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 9 okt 2025

15:11

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Amerikaanse futures wijzen op een vlakke tot licht negatieve beursopening. Beleggers kijken uit naar uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell, in de hoop meer duidelijkheid te krijgen over het rentebeleid. De inflatie blijft een zorgpunt, wat de kans op renteverlagingen bemoeilijkt. Ondertussen blijven kwartaalresultaten, zoals die van PepsiCo en Delta Air Lines, de aandacht trekken.

  • De Europese beurzen dalen licht, onder druk van de bankensector. Vooral HSBC zorgt voor onrust met het voorstel om Hang Seng Bank in Hongkong van de beurs te halen. Ook politieke onzekerheid in Frankrijk weegt op het sentiment.

  • In Azië steeg de Nikkei naar een nieuw hoogtepunt, aangevoerd door SoftBank Group dankzij optimisme rond AI-robotica. Chinese aandelen bereikten hun hoogste niveau in meer dan tien jaar, met sterke winsten in halfgeleiders, goud en AI-gerelateerde bedrijven na de Golden Week-vakantie.

  • Goud blijft boven de grens van 4.000 dollar, gesteund door geopolitieke spanningen en de wapenstilstand tussen Israël en Hamas. De olieprijs daalt door hoop op afnemende spanningen in het Midden-Oosten. De dollar verliest licht terrein, maar blijft sterk dankzij een zwakke euro en een worstelende yen.

Topnieuws

  • PepsiCo overtreft de verwachtingen voor het derde kwartaal dankzij aanhoudende vraag naar gezondere frisdranken en energiedranken in de VS. Het bedrijf benoemt Steve Schmitt, afkomstig van Walmart, tot nieuwe financieel directeur.

  • Delta Air Lines geeft een optimistische vooruitblik, gesteund door hogere ticketprijzen en herstel van de vraag naar zakenreizen.

  • Amerikaanse grootbanken staan voor een winstherstel in het derde kwartaal, dankzij een opleving in investment banking.

  • Reizigers in de VS passen hun plannen aan door de overheidsshutdown, die leidt tot vertragingen en annuleringen van vluchten.

  • Tesla wordt onderzocht door de Amerikaanse verkeersveiligheidsdienst vanwege mogelijke overtredingen met het Full Self-Driving-systeem, na meerdere ongevallen.

Aandelen in de kijker

  • Akero Therapeutics: Novo Nordisk neemt Akero over voor maximaal 5,2 miljard dollar om toegang te krijgen tot een experimenteel geneesmiddel tegen leverziekte. De overnameprijs bedraagt 54 dollar per aandeel, met een extra 6 dollar bij goedkeuring van het medicijn tegen 2031.

  • Alphabet, Meta en Snap: New York klaagt grote techbedrijven aan wegens hun rol in de mentale gezondheidscrisis bij jongeren. De klacht stelt dat de platforms verslavend zijn ontworpen om winst te maximaliseren.

  • APA: Het olie- en gasbedrijf verminderde de productie in de VS door lage prijzen. De gemiddelde gerealiseerde gasprijs in het derde kwartaal bedraagt 70 dollarcent per duizend kubieke voet in de VS en 4,20 dollar wereldwijd.

  • Autoliv: Het Zweedse bedrijf richt samen met Hangsheng Electric een joint venture op voor veiligheidselektronica in China. Autoliv zal 40% van de onderneming bezitten, met oprichting gepland in het eerste kwartaal van 2026.

  • Delta Air Lines: Delta verwacht een aangepaste winst tussen 1,60 en 1,90 dollar per aandeel in het vierde kwartaal. De gemiddelde analistenverwachting ligt op 1,66 dollar. In het derde kwartaal werd 1,71 dollar per aandeel behaald, tegenover een verwachting van 1,53 dollar.

  • Ford: Liontown Resources past zijn contracten met Ford aan om meer financiële flexibiliteit te verkrijgen. Leveringen van lithium worden uitgesteld en Ford krijgt de optie om afnameverplichtingen te laten vervallen.

  • General Electric: Het aantal piloten dat GE’s FlightPulse-app gebruikt steeg van 40.000 naar meer dan 60.000. De app helpt piloten hun prestaties te analyseren en veiliger te vliegen.

  • Goldman Sachs: Alvaro del Castano, hoofd Spanje en Portugal, gaat met pensioen na meer dan dertig jaar. Zijn vertrek volgt op kritische opiniestukken over Trump en Sánchez.

  • Microsoft: Harvard Medical School verleent Microsoft een licentie op gezondheidscontent. Dit moet de Copilot AI-assistent versterken met betrouwbare medische informatie.

  • Netflix en Warner Music: Warner Music staat op het punt een deal te sluiten met Netflix voor films en documentaires rond artiesten uit hun catalogus.

  • Nvidia: De VS keurt miljarden aan chipexporten naar de VAE goed, als onderdeel van een AI-partnerschap. De VAE investeert op zijn beurt in Amerikaanse datacenters.

  • PepsiCo: Het bedrijf behaalt een kwartaalomzet van 23,94 miljard dollar, boven de verwachting van 23,83 miljard. De aangepaste winst per aandeel bedraagt 2,29 dollar, tegenover een gemiddelde analistenverwachting van 2,26 dollar.

  • Phoenix Education Partners: Het moederbedrijf van University of Phoenix haalt 136 miljoen dollar op bij zijn beursgang. De aandelen noteren vanaf 9 oktober onder de ticker PXED.

  • Regeneron: De FDA keurt Libtayo goed als aanvullende behandeling voor huidkanker na operatie en bestraling. Het middel is al goedgekeurd voor meerdere vormen van kanker.

  • Tesla: De verkeersveiligheidsdienst onderzoekt 2,88 miljoen Tesla’s met Full Self-Driving na meldingen van gevaarlijk rijgedrag en ongevallen.

  • Walt Disney: Het bedrijf verhoogt ticketprijzen voor feestdagen in 2026. De prijs voor een dagticket in Disney World zal boven de huidige 199 dollar uitkomen.

Aanbevelingen

  • Bellring Brands: JPMorgan verlaagt het koersdoel van 52 naar 45 dollar door tragere groei en toenemende concurrentie.

  • Cadre Holdings: Jefferies verhoogt het koersdoel van 38 naar 44 dollar dankzij sterke vraag en groeipotentieel.

  • PNC Financial Services: Piper Sandler verhoogt het advies naar ‘Overweight’ en het koersdoel van 211 naar 220 dollar, vanwege aantrekkelijke waardering en mogelijke overnames.

  • Supernus Pharmaceuticals: Piper Sandler verhoogt het advies naar ‘Overweight’ en het koersdoel van 40 naar 65 dollar, na succesvolle lancering van Onapgo.

  • Zenas Biopharma: Jefferies verhoogt het koersdoel van 35 naar 43 dollar na positieve testresultaten en een strategische samenwerking met InnoCare.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap