• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 8 dec 2025

14:15

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De futures op Wall Street stonden licht hoger, terwijl beleggers uitkeken naar een langverwachte renteverlaging door de Federal Reserve later deze week, een stap die een van de meest controversiële in de recente geschiedenis zou kunnen worden.

  • De Europese aandelen bleven vlak, waarbij dalingen in consumentgerichte aandelen werden gecompenseerd door stijgingen in industriële en gezondheidszorgwaarden. In Azië steeg de Nikkei in Japan licht, gesteund door een pauze in de yensterkte en een herstel van vastgoedwaarden, hoewel scherpe dalingen bij zwaargewicht SoftBank de winst beperkten. Chinese aandelen stegen doordat optimistische handelsdata en toezeggingen van topbeleidsmakers om de economie te ondersteunen het sentiment versterkten.

  • De dollar bleef stabiel tegenover zijn belangrijkste tegenhangers. De olieprijzen daalden licht maar bleven dicht bij het hoogste niveau in twee weken, terwijl beleggers geopolitieke risico’s volgden die de Russische en Venezolaanse aanvoer bedreigen. De goudprijzen stegen licht.

Topnieuws

Magnum test beleggersinteresse voor ijs in beursgang van 9,1 miljard dollar in Amsterdam

  • Magnum Ice Cream Company noteerde bij zijn debuut in Amsterdam op 12,81 euro per aandeel, wat neerkomt op een marktwaarde van 7,84 miljard euro, terwijl het een langverwachte afsplitsing van Unilever afrondde.

Fed kan in een lastig parket komen bij voorbereiding opvolger Powell

  • De vergadering van de Amerikaanse Federal Reserve deze week zal verwachtingen beginnen te scheppen voor de aankomende kandidaat van president Donald Trump om de centrale bank te leiden, wat beleidsmakers mogelijk in een spagaat brengt tussen breed gedeelde zorgen over inflatie en Trumps eisen voor renteverlagingen.

IBM nadert deal van 11 miljard dollar voor Confluent om cloudstrategie te versterken

  • IBM voert vergevorderde gesprekken om datainfrastructuurbedrijf Confluent over te nemen voor ongeveer 11 miljard dollar, meldde de Wall Street Journal zondag, in een poging om Big Blue’s vermogen om te profiteren van de groeiende vraag naar clouddiensten te vergroten.

Eli Lilly’s Mounjaro toegevoegd aan Chinese staatsverzekering voor diabetesbehandeling

  • Het populaire medicijn Mounjaro van Eli Lilly wordt vanaf 1 januari opgenomen in het door de staat beheerde ziektekostenverzekeringssysteem van China voor patiënten met type 2-diabetes, aldus een bericht op de website van de National Healthcare Security Administration zondag. Analisten zeggen dat deze stap druk kan zetten op concurrenten.

Trump zegt betrokken te zijn bij beoordeling van Netflix-Warner Brothers-deal

  • De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een stem zal hebben in de vraag of een voorgestelde fusie tussen Netflix en Warner Brothers doorgaat. Hij vertelde verslaggevers dat het marktaandeel van een gecombineerde entiteit zorgen zou kunnen oproepen.

Aandelen in de kijker

Allegiant Travel: de pilotenbond van Allegiant blokkeert het plan om permanente verblijfsvergunningen te regelen voor buitenlandse piloten, waardoor hun status en de personeelsbezetting onzeker blijven. De bond weigert een verplichte looncertificering af te geven, omdat het startsalaris van $50.000 ver onder de gangbare norm ligt. In plaats daarvan eist de bond betere lonen en roosters om huidige piloten te behouden. Allegiant verdedigt zich door te wijzen op post-pandemische personeelstekorten, maar de bond stelt dat er geen tekort meer is en dat permanente verblijfsvergunningen onnodig zijn.

American Airlines: het bedrijf heeft een kennisgeving van verschijning ingediend in de faillissementsprocedure van Spirit Aviation en verzocht om alle kennisgevingen en documenten te ontvanghen die voortaan worden verstrekt, volgens een rechtbankdocument. Spirit vroeg in augustus voor de tweede keer faillissement aan vanwege slinkende kasreserves en oplopende verliezen. De luchtvaartmaatschappij zei dat ze alle potentiële mogelijkheden onderzoekt in haar herstructureringsinspanningen, inclusief een fusie of verkoop van het bedrijf. In een indiening van 5 december in het Southern District van New York vroeg American Airlines om alle kennisgevingen te ontvangen, inclusief operationele rapporten, reorganisatieplannen en liquidatieverklaringen. De indiening heeft betrekking op een “luchthavenspecifieke overeenkomst”, aldus een woordvoerder van American Airlines. Spirit zei eerder dat het alle opties voor de toekomst van de luchtvaartmaatschappij overweegt.

Boeing: het plan van president Donald Trump om overheidsparticipaties te nemen in strategische industrieën geldt niet voor grote defensiebedrijven, zei het hoofd van Boeing’s defensieafdeling zaterdag, in tegenstelling tot eerdere opmerkingen van een hoge regeringsfunctionaris. De overheid wil dat de industrie investeert in faciliteiten, en grote aannemers zouden dit moeten kunnen doen zonder overheidssteun, aldus Steve Parker, CEO van Boeing Defense, Space & Security, tijdens een panel op het Reagan National Defense Forum. Parker benadrukte dat dit vooral geldt voor kleinere bedrijven in de toeleveringsketen, niet voor grote defensiecontractanten zoals Boeing, Lockheed Martin, RTX en Northrop Grumman.

Carvana: de aandelen van het bedrijf stegen in de voorbeurshandel, omdat de online tweedehandsautodealer een plek heeft bemachtigd in de S&P 500-index. De opname markeert een spectaculaire ommekeer voor een bedrijf dat in 2022 recorddieptepunten bereikte te midden van zorgen over een schuldencrisis en mogelijk faillissement. Sindsdien zijn de aandelen van Carvana met meer dan 8.000% gestegen, bijna verdubbeld in 2025 alleen, dankzij strakkere kostenbeheersing en een herstel van de vraag.

​Eli Lilly: het populaire medicijn Mounjaro van Eli Lilly wordt vanaf 1 januari opgenomen in het door de staat beheerde ziektekostenverzekeringssysteem van China voor patiënten met type 2-diabetes. Analisten zeggen dat deze stap druk kan zetten op concurrenten. Inclusie in de nationale vergoedingslijst maakt medicijnen breder beschikbaar, maar gaat vaak gepaard met lagere prijzen.

Regeneron Pharmaceuticals Inc: het bedrijf meldde dat zijn experimentele kankercombinatietherapie effectief was en volledige verdwijning van de ziekte liet zien bij onbehandelde patiënten met een type bloedkanker in een eerste deel van een fase-III-studie.

Aanbevelingen

Albemarle: Jefferies verhoogt het koersdoel van 124 dollar naar 152 dollar door optimisme over langdurige lithiumvraag en een verwacht toekomstig aanbodtekort dat hogere prijzen kan ondersteunen.

Frontview: JPMorgan verhoogt het koersdoel naar 17 dollar (van 15 dollar), verwacht stabilisatie en geleidelijke verbetering van de winst dankzij hernieuwde investeringsactiviteit en een sterkere balans.

Oracle Corp: Barclays verlaagt het koersdoel van 400 dollar naar 330 dollar vanwege voorzichtigheid rond een mogelijke “AI-bubbel” en toenemende zorgen over financieringsrisico’s.

Sandisk Corp: JPMorgan start dekking met een neutraal advies en koersdoel van 325 dollar, waarbij het risico-rendement als gebalanceerd wordt gezien: korte termijn opwaarts potentieel door een verlengde cyclus, maar risico op normalisatie van winst.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap