• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 17 dec 2025

15:06

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Amerikaanse futures: Op basis van de futures wordt een licht hogere opening voorspeld voor Wall Street. Beleggers focussen op nieuwe economische data om het rentepad van de Federal Reserve in te schatten, terwijl geopolitieke spanningen rond Venezuela de olieprijzen opdrijven.
  • Europese beurs: Europese aandelen stijgen vandaag, gedreven door sterke prestaties van financiële en energiebedrijven. De stijging komt doordat hogere olieprijzen en optimisme over renteverlagingen het sentiment ondersteunen.
  • Aziatische markten: In Azië herstelden de beurzen van een eerdere daling. Chinese en Hongkongse aandelen stegen dankzij AI-gerelateerde winsten, terwijl de Nikkei in Japan hoger sloot na een rebound van technologieaandelen.
  • Goud en grondstoffen: De goudprijs klimt verder, terwijl zilver nieuwe records bereikt. Ook olie blijft stijgen door de Amerikaanse blokkade van Venezolaanse tankers. De dollar wint terrein in afwachting van inflatiecijfers, en beleggers anticiperen op mogelijke renteverlagingen volgend jaar.

Topnieuws

  • Warner Bros zal het bod van 108,4 miljard dollar van Paramount afwijzen en Netflix steunen in de biedingsstrijd, volgens ingewijden.
  • Amazon voert gesprekken om ongeveer 10 miljard dollar te investeren in OpenAI, wat het AI-bedrijf zou waarderen op meer dan 500 miljard dollar.
  • Fed stelt liquiditeitsmaatregelen in om de gebruikelijke eindejaarsstress op de geldmarkt te temperen.
  • Ford annuleert een batterijdeal van 6,5 miljard dollar met LG Energy Solution.
  • Waymo wil miljarden ophalen tegen een waardering van meer dan 100 miljard dollar, meldt The Information.

Aandelen in de kijker

  • Alphabet: Waymo wil meer dan 10 miljard dollar ophalen tegen een waardering van circa 100 miljard dollar, terwijl Alphabet ook een ronde van 15 miljard dollar voorbereidt. Tegelijk strijden OpenAI, Google en Perplexity om AI-gebruikers in India met gratis aanbiedingen.
  • Amazon: Het bedrijf onderhandelt over een investering van ongeveer 10 miljard dollar in OpenAI, wat het AI-bedrijf zou waarderen op meer dan 500 miljard dollar. De gesprekken zijn nog onzeker, maar tonen de enorme vraag naar rekenkracht in de AI-sector.
  • Apple: Apple onderzoekt voor het eerst chipassemblage in India en voert gesprekken met CG Semi over een nieuwe OSAT-faciliteit in Gujarat. Het is nog onduidelijk welke chips daar zullen worden verpakt, maar waarschijnlijk gaat het om displaychips.
  • Blackstone: Leidt een investering van 400 miljoen dollar in Cyera, een Israëlische AI-gedreven databeveiligingsstartup, waardoor de waardering stijgt naar 9 miljard dollar. Bestaande investeerders doen mee in deze ronde.
  • E.W. Scripps: Weigert het overnamebod van 622 miljoen dollar van Sinclair, maar blijft openstaan voor andere voorstellen om aandeelhouderswaarde te verhogen.
  • Ford: Beëindigt een batterijleveringscontract van 6,5 miljard dollar met LG Energy Solution na een herziening van de EV-strategie en dalende vraag.
  • Freshworks: Plant acquisities van AI-bedrijven met meer dan 800 miljoen dollar in kas om de omzetgroei te versnellen. CEO Dennis Woodside sprak de afgelopen zes maanden met circa 50 bedrijven.
  • Frontier & Spirit: Spirit, dat failliet is, voert opnieuw fusiegesprekken met Frontier. Een deal kan deze maand worden aangekondigd, maar niets is zeker.
  • Lennar: Rapporteert een winst per aandeel van 1,93 dollar, lager dan de gemiddelde analistenverwachting van 2,22 dollar. De omzet van 9,37 miljard dollar overtrof wel de verwachting van 9,02 miljard dollar. Het bedrijf voorziet 85.000 woningleveringen in 2026.
  • Paramount & Warner Bros: Warner Bros neigt naar het afwijzen van Paramounts bod van 108,4 miljard dollar en kiest waarschijnlijk voor Netflix.
  • Republic Airways: FAA-hoofd Bryan Bedford verkoopt nog steeds zijn aandelen in het bedrijf en blijft zich onthouden van beslissingen die de luchtvaartmaatschappij raken.
  • Robinhood: Introduceert nieuwe sportcontracten waarmee klanten kunnen wedden op individuele prestaties van spelers, zoals touchdowns en yards.
  • Teck Resources: Canada keurt de fusie van 53 miljard dollar tussen Anglo American en Teck goed, wat een wereldwijde koperreus creëert.
  • Tesla: Krijgt uitstel van een verkoopverbod in Californië, waardoor het meer tijd heeft om beschuldigingen van misleidende marketing rond zelfrijdende technologie aan te pakken.
  • TransAlta: De Amerikaanse overheid verplicht een kolencentrale van TransAlta open te blijven tot maart 2026 om stroomvoorziening te garanderen.

Aanbevelingen

  • Celsius Holdings: Piper Sandler verlaagt koersdoel naar 61 euro van 69 euro na een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor 2026.
  • Constellation Brands: Jefferies verlaagt advies naar houden van kopen en verlaagt koersdoel naar 154 euro van 170 euro, vanwege zorgen over langdurige zwakte bij Spaanse consumenten.
  • PNC Financial Services: KBW verhoogt koersdoel naar 228 euro van 215 euro, dankzij verwachte groei in leningen en mogelijke versnelling van aandeleninkoop.
  • Range Resources: Gerdes Energy Research verhoogt advies naar kopen van neutraal, omdat het bedrijf meer kapitaal investeert en een voorraad in-process wells opbouwt.
  • Recursion Pharmaceuticals: JPMorgan verhoogt advies naar overwegen van neutraal en verhoogt koersdoel naar 11 euro van 10 euro, dankzij sterke resultaten in de TUPELO-studie en een grotere doelgroep dan verwacht.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap