do. 17 okt 2024

KBC Securities-analist Tom Noyens bekeek de eerstekwartaalresultaten van Pernod Ricard voor het gebroken boekjaar 2024/2025. De omzet eindigde op 2,78 miljard euro, iets onder de gemiddelde analistenverwachting (gav) van 2,83 miljard euro. De omzet kromp in alle markten meer dan verwacht.
Pernod Ricard?
Pernod Ricard is een Franse producent van wijnen en gedistilleerde dranken. Het bedrijf is actief in Amerika, Europa en Azië/Rest van de Wereld. De bekendste merken zijn Absolut Vodka, Ricard, Malibu, Havana Club, Jameson en Martell.
Stabiele volumes, dalende prijzen
Amerika haalde een omzet van 787 miljoen euro, een krimp van -5% (gav had een groei van +3,8% verwacht). In Azië & rest bedroeg de omzet 1,18 miljard euro. Dat is een daling met -8% (gav: -4,3%), waarbij China enorm terugvoel: -26%. In Europa bedroeg de omzet 816 miljoen euro. Dat is -3% (gav: -2,5%). Tom ziet de volumes wel stabiliseren, maar de afnemende prijzen en negatieve mix (meer verkoop van goedkopere producten en lagere verkoop van duurdere producten) zorgden voornamelijk voor de daling.
Pernod Ricard behoudt wel haar vooruitzichten voor fiscaal jaar 2025: "de omzet zal opnieuw aanknopen met positieve groeicijfers aan stabiele marges". Het bedrijf rekent hiervoor op een graduele verbetering in de Verenigde Staten, terwijl China wellicht nog slechter zal presteren dan in 2023/2024.
KBC Securities over Pernod Ricard
Hadden we nog extra bewijs nodig dat China momenteel door een diep dal gaat? Na LVMH , levert Pernod Ricard het bewijs dat de regio het niet goed doet. De Chinese problematiek blijft een heikel punt en de voorraadafbouw, voornamelijk in Amerika, is ook nog niet geheel verdwenen. Maar stilaan zit het aandeel in een uitbodemingsfase, stelt Tom, en de omzetkrimp neemt af.
De cijfers ogen weer niet fraai, maar dat was grotendeels verwacht. Geleidelijk aan ziet Tom dat de cyclus voorzichtig aan het keren is in de Westerse wereld. Hij verwacht dat dit op termijn zich ook verder zal doortrekken naar de andere gebieden. Hong Kong meldde gisteren dat het de belastingen op sterke dranken zal verlagen om het gebied aantrekkelijker te maken. Dat zijn kleine stappen, die wel deugd kunnen doen aan de sector.
Tom Noyens is positief over de toekomst van Pernod Ricard. Hij gelooft dat het bedrijf goed gepositioneerd is om te profiteren van de groeiende vraag naar premium dranken en de strategische initiatieven die het heeft genomen. Noyens heeft een koersdoel van 180 euro vastgesteld voor Pernod Ricard en geeft een "Kopen"-aanbeveling voor het aandeel.
