• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 9 jul 2019

16:30

Aandelennieuws in het kort

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

BASF

  • De Duitse chemiereus zet het mes in zijn verwachtingen voor dit jaar en verwijst daarbij naar de verslechterde marktomstandigheden, onder meer door de aanhoudende handelsoorlog en verzwakkende economische groei. De brutowinst (ebit) vóór eenmalige elementen zal naar verwachting 30% lager uitvallen dan een jaar eerder. In 2018 was de bedrijfswinst al 17% gekrompen, tot 6,35 miljard euro. De resultaten in het tweede kwartaal stelden stevig teleur want de bedrijfswinst halveerde tot 1 miljard euro. BASF kampt al langer met een afnemende vraag naar chemicaliën, o.a. vanuit de auto- en elektronicasector. Het bedrijf liet vorige maand al weten fors te gaan reorganiseren om kosten te besparen. De komende twee jaar worden er dan ook 6.000 banen geschrapt.

Roche

  • Voor de tweede keer op rij wordt de overname van gentherapiebedrijf Spark Therapeutics, die in februari dit jaar werd aangekondigd, uitgesteld. De deadline wordt ditmaal verschoven van eind januari naar eind april 2020. Het uitstel komt er omdat de Federal Trade Commission extra tijd nodig heeft om de deal goed te keuren. De CEO van Roche laat weten nog steeds enthousiast te zijn over de deal, ondanks het uitstel. De Zwitserse farmareus legt voor Spark Therapeutics 4,8 miljard dollar op tafel.

Danske Bank

  • Danske Bank heeft zijn winstverwachting voor dit jaar met 134 miljoen euro verlaagd. De bank uit Kopenhagen wijt de verlaging aan moeilijkere marktomstandigheden en aan hogere kosten voor risicobeheersing. Danske mikt nu op een winst van 1,7 miljard tot 2 miljard euro. Dat was eerder nog bijna 1,9 miljard tot 2,1 miljard euro.

ABB

  • Het Zwitserse industrieel conglomeraat verkoopt zijn dochterbedrijf dat zonne-energie omvormt aan zijn Italiaanse concurrent Fimer. De divisie presteert al jaren ondermaats en ABB zal na de verkoop een minwaarde van 430 miljoen dollar boeken.

Meer interessant beursnieuws

  • Adviezen en aanbevelingen
  • Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note
  • Winstwaarschuwing BASF groter dan gevreesd
  • Meest verhandeld bij Bolero op Euronext
  • ABB verkoopt dochterbedrijf: schoolvoorbeeld van waardevernietiging
  • Vrees voor "gin fatigue" treft Fevertree
  • Terugblik op Wall Street

Wat staat er morgen op het programma?

Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, woensdag 10 juli, op de agenda staat:

  • Bedrijfsresultaten
    • Flughafen Zürich (omzet)
    • Costco Wholesale (omzet)
  • Aandeelhoudersvergadering
    • Lucas Bols
    • Bouygues
    • Alstom
    • Wynn Resorts (Investor Day)
  • Macro-economie
    • VS: aanvragen hypotheekleningen, groothandelsverkopen, FOMC-minutes
    • Japan: producentenprijzen
    • Frankrijk: industriële productie, machinebestellingen
    • VK: BBP, industriële productie, handelsbalans
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap